Wielowieyska: Korwin-Mikke w europarlamencie? Różni szaleńcy się tam zdarzają. Nie załamuję rąk

- Jest rzeczą naturalną, że partie skrajne, z lekka szalone, ekscentryczne, zyskują pewne powodzenie. Nie załamuję rąk, nie boleję nad tym straszliwie - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego zdobędzie najpewniej cztery mandaty w Parlamencie Europejskim.
Kongres Nowej Prawicy zdobył w wyborach do Parlamentu Europejskiego 7 proc. poparcia i cztery mandaty. "Niepokoi wzrost znaczenia ruchów skrajnych" - pisze w powyborczym komentarzu Paweł Wroński w "Gazecie Wyborczej". "Względny sukces Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego jest mocnym znakiem ostrzegawczym. To, że kilku przedstawicieli tej partii dostanie się do Parlamentu Europejskiego, niewiele zmieni. Nie jest nawet prawdą, że będą kompromitować Polskę, bo w Brukseli i Strasburgu jest wielu innych oryginałów".

"Nie załamuję rąk, nie boleję nad tym straszliwie"

"Jest to raczej znak dla najważniejszych partii w Polsce. Powodzenie polityka ekscentryka, który od 1993 r. nigdzie się nie dostał, świadczy o nędzy obecnej polskiej polityki oraz o tym, że główne partie polityczne nie mają popierającemu Korwin-Mikkego młodemu elektoratowi wiele do zaproponowania" - wskazuje Wroński.

- Nie przedstawiam tego tak dramatycznie - mówiła jednak w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Jest rzeczą naturalną, że partie skrajne, z lekka szalone, ekscentryczne, zyskują pewne powodzenie. Nie załamuję rąk, nie boleję nad tym straszliwie. Przy tak niskiej frekwencji jest naturalne, że małe partie, które w wyborach krajowych nie mają wysokich notowań, w eurowyborach mogą rzutem na taśmę załapać się na mandaty - wskazywała publicystka.

"Różni szaleni ludzie się tam zdarzają"

Wielowieyska przypomniała, że także w poprzednich wyborach europejskich niewielkie partie, które miały słabe notowania, zdobywały mandaty. - Dlatego nad tym nie boleję, bo nie jest wcale powiedziane, że Janusz Korwin-Mikke zdoła dostać się do parlamentu krajowego. A jego obecność w Parlamencie Europejskim? Różni szaleni ludzie się tam zdarzają - skwitowała publicystka.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wielowieyska: Korwin-Mikke w europarlamencie? Różni szaleńcy się tam zdarzają. Nie załamuję rąk
Zaloguj się
 • andi.11111

  Oceniono 7 razy 5

  Ręce należy załamywać nad p.Wielowiejską,powinna zostać rzecznikiem rządu plarformersów.Precz z kłamcami i oszustami.

 • ahsowa

  Oceniono 7 razy 7

  To jest znak że politycy największych partii zbyt wiele uwagi poświęcają sobie nie dbając o kraj dlatego różne oszołomy mają posłuch

 • lisz-lewiznem

  Oceniono 6 razy -2

  stalinowska hołota i jej ubecka paplanina
  rzenujące pahoły i bydło bez honoru

 • menago1916

  Oceniono 17 razy 9

  Jest to raczej znak dla GW, dla Wielowieyskiej i jej kumpli z redakcji o dziwnych nazwiskach, że czasy kiedy skutecznie kreowali rzeczywistość definitywnie są już przeszłością. Polacy nauczyli się myśleć bez pomocy gazety.

 • wymagany_login

  Oceniono 18 razy 6

  Wielowieyska, jakie masz uprawnienia do oceny czyjegoś stanu psychicznego?
  To, że ktoś inaczej patrzy na świat nie jest wystarczające.

 • ncs299

  Oceniono 8 razy 6

  Co tam szaleńcy, są tam też zwyczajni oszuści obiecujący przed wyborami obniżenie podatków i uproszczenie biurokracji.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 32 razy -4

  Tylko wariaci głosowali na klub wariata jkm.

 • aghrra

  Oceniono 28 razy 4

  Ja też nie załamuję rąk bo wiem że w mainstreamowych mediach zdarzają się różni szaleńcy i bękarty po Czerwono Armistach NKWDzistach UBekach KBWdzistach PZPRowcach SBekach milicjantach i całej reszcie tych komunistycznych szumowin

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy -4

  Proponuje aby europosłowie KNP i inni nie ulegający rusofobicznej nagonce propagandówek i agentury NATOwskich zbrodniarzy uważali na:

  !!! BOSTON BRAKES !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX