Korwin-Mikke w TVN24: Co za głupoty pani wygaduje. Mieliście seanse nienawiści dokładnie jak w "Roku 1984"

- Mieliście seanse nienawiści dokładnie jak w 1984 roku. Kłamaliście, że chce gwałcić kobiety, kłamaliście, że chcę je kamienować - mówił w rozmowie z TVN 24 szef Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke.
Korwin-Mikke rozmawiał z TVN 24 niedługo po ogłoszeniu sondaży exit poll, z których wynika, że w wyborach do europarlamentu jego partia Kongres Nowej Prawicy zdobyła 7,2 proc. poparcia i wprowadzi czterech europosłów.

- Czy z czterema mandatami da się rozwalić Parlament Europejski od środka - pytała prowadząca program Justyna Pochanke.

- Nie, ale będą inni ludzie. Przypominam, że mury Jerycha pękły od trąb. Ale chciałem podziękować stacji TVN, bo jak normalnie mam tysiąc wejść dziennie na mojego Facebooka, to kiedy TVN robiło seanse nienawiści, to miałem 5 tysięcy dziennie. To dzięki wam mam ten dobry wynik. Dziękuję TVN-owi za dobrą współpracę - mówił Korwin-Mikke.

Prosimy uprzejmie. Myśli pan, że to dzięki nam ma pan te cztery mandaty, czy dzięki własnym seansom miłości?

- Ja mam seanse miłości. Natomiast wy mieliście seanse nienawiści dokładnie jak w "Roku 1984". Kłamaliście, że chcę gwałcić kobiety, kłamaliście, że chcę je kamienować...

Pan twierdzi, że kobiet nie da się gwałcić. Nie mogliśmy tego powiedzieć - wtrąciła Pochanke.

- Co za głupoty pani wygaduje. Istnieje granica kretynizmu.

Musi mi pan wybaczyć, jestem kobietą.

- Dlatego pani wybaczam. Przed chwilą poseł Czarnecki dwa razy kłamał, że jestem partią prorosyjską, że chwalę Hitlera.

Ale stoi pan tu i może prostować. Wędruje pan do europarlamentu, żeby temu zaprzeczyć.

- Nie będę temu zaprzeczał. Niech mówią o mnie dowolne głupoty. Po owocach ich poznacie. I tyle.

"Na mózg wam padło z przerażenia"

W kolejnym połączeniu Korwin-Mikke komentował głosy zgromadzonych w studiu TVN 24 polityków innych partii. - Czy państwo nie widzicie, że wygadujecie kompletne bzdury. Przed chwilą ktoś powiedział, że Janusz Korwin-Mikke jest taki sam jak Janusz Palikot, po czym powiedział, że Palikot co chwila zmienia poglądy, a Janusz Korwin-Mikke nigdy ich nie zmienia. To jak można powiedzieć, że Korwin-Mikke jest jak Janusz Palikot. Upadliście na głowę. To, że po raz pierwszy partia prawicy weszła do europarlamentu, to wam na mózg padło z przerażenia. A zobaczycie, jak wylądujecie w więzieniach. Obiecuję wam to. Każdy, kto głosował za podniesieniem wieku emerytalnego wyląduje w więzieniu. Obiecuję to solennie.

Więcej o: