Wielkie targowisko na Majdanie. Nasza reporterka w Kijowie sprawdza, czym handlują w kolebce ukraińskiej rewolucji

Majdan, poza wymiarem politycznym, jest w tym momencie znakomitym miejscem do zarabiania. Na samym Majdanie i na Chreszczatyku, głównej alei Kijowa, stoi masa straganów. Co można kupić? Właściwie wszystko - wycieraczki, igły i nitki, kieliszki, kubki i wszystko, na czym udało się umieścić ukraińskie barwy - pisze Anna Pawłowska, dziennikarka Gazeta.pl, która jest obecnie na Majdanie.
Hitem powstałego na Majdanie bazaru są różne gadżety z akcentami politycznymi. Mała wycieraczka z Janukowyczem kosztuje 60 hrywien (około 15 zł), a duża 100 (około 25 zł). Na kilku straganach sprzedawane są też sztuczne złote bochenki. Jest to aluzja do sztaby złota w kształcie chleba znalezionej w rezydencji Janukowycza. Jest też papier toaletowy z byłym prezydentem. Jak mówią sami sprzedawcy, papier jest zwykły, tylko zmieniają etykietkę. Dlatego tak tanio - jedyne 15 hrywien (około 4 zł).

Atrakcja turystyczna

Po 50 hrywien (około 13 zł) można kupić kubki z politykami. Bardzo wiele jest też różnych gadżetów w kolorze ukraińskiej flagi, z nawiązaniami do Kozaków i z hasłami politycznymi. Są też gadżety czarno-czerwone, czyli w barwach Prawego Sektora. Kupić można też rosyjską flagę z napisem: "wódka - biała, niebo - niebieskie, morda - czerwona. Piękne życie!".

Poza handlem wiele osób ludzi zarabia na tym, że Majdan stał się atrakcją turystyczną. Po okolicy chodzą ludzie w strojach zwierząt, z którymi można się fotografować za opłatą. Kręcą się też ludzie z gołębiami do zdjęć.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (17)
Wielkie targowisko na Majdanie. Nasza reporterka w Kijowie sprawdza, czym handlują w kolebce ukraińskiej rewolucji
Zaloguj się
 • tadek-1

  0

  Chamstwo sie szerzy, chamstwo, i niesprawiedliwosc spoleczna.

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 2

  Majdan stał się kolebką, ale nie przemian, tylko zamiany durzej Ukrainy , na okrojoną, tylko z Kijowem i Lwowem.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 8 razy 2

  Od dłuższego czasu chciałam się dowiedzieć, jak wygląda majdańskie sanktuarium. Ale jakoś dziwnie polscy dziennikarze tym się nie interesowali. Dopiero dzisiejsze i wczorajsze zdjęcia red. Anny Pawlowskiej ukazały to sanktuarium. Dziękuję Pani Redaktor.

 • red.kris

  Oceniono 9 razy 3

  ... i jest cudoffffnie, prawdaż :)))

 • fjestis

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś drogo jest na tej Ukrainie...

 • wdakra

  Oceniono 26 razy 8

  Pól prawdy, to całe kłamstwo. Barwy czerwono-czarne są barwami UPA - zbrodniczej formacji zbrojnej czczonej przez wszystkie formacje tworzące kijowski "rząd". Majdan jest miejscem do zarabiania już pół roku - zanim postawiono stragany handlowano na nim Ukrainą. W Kijowie nie było żadnej rewolucji tylko sponsorowany zamach stanu.

 • abc1333

  Oceniono 26 razy 12

  Najpierw zniszczyć reprezentacyjny plac stolicy, a później ustawić na nim stoliki z tandetą.
  Brawo nowa Ukraina ... sława i ch(w)ała...

 • szpieg_z_krainy_deszczowcow77

  Oceniono 16 razy 6

  Jak jest mi miło ,jak reżimowe media ,nie lubią zapraszać obu stron konfliktu.I właśnie o to chodzi ,tak im by było najlepiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX