Sikorski o Korwin-Mikkem: Potwierdzi najgorsze stereotypy o Polsce. Przyniesie nam wstyd

- Janusz Korwin-Mikke jest osobą niepoważną - powiedział w programie ?Sygnały Dnia? Radosław Sikorski. - Wiemy, że przyniesie nam mnóstwo wstydu - dodał szef polskiej dyplomacji.
Zdaniem szefa MSZ Janusz Korwin-Mikke - o ile znajdzie się w Parlamencie Europejskim - zaszkodzi Polsce. - Ten typ poczucia humoru, szukania paradoksów za wszelką cenę i obrażania ludzi nie spotka się ze zrozumieniem w Europie - powiedział Sikorski. - Potwierdzi najgorsze stereotypy o Polsce - dodał minister.

Radosław Sikorski na antenie Programu 1 Polskiego Radia poruszył także temat ewentualnej działalności PiS w PE. - Jeśli chodzi o naszych konkurentów, to oni po prostu będą kompletnie nieskuteczni - powiedział.

Dlaczego? - Bo władzę w Parlamencie Europejskim ma się, jeśli należy się do jednej z głównych grup politycznych - tłumaczył minister spraw zagranicznych. - W tych pozostałych można sobie powiedzieć, co się chce, stawiać jak najsłuszniejsze postulaty. Tylko że to nie ma żadnego wpływu na bieg wydarzeń - dodał.

"Najważniejsze wybory od lat"

Zdaniem Radosława Sikorskiego "osłabianie Unii Europejskiej to szkodzenie Polsce". - Naiwnością i szkodzeniem polskiemu interesowi jest pomaganie tym, którzy chcą Unię rozmontować - stwierdził.

O samych wyborach do PE Sikorski stwierdził, że "są najważniejsze od lat". Jego zdaniem są one tak istotne, ponieważ "sytuacja w UE i jej sąsiedztwie jest bardzo poważna, a sam parlament ma więcej władzy". - Parlament Europejski ma dziś kluczową rolę w uchwalaniu budżetu, a także zatwierdza lub odrzuca skład Komisji Europejskiej - powiedział minister.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: