Paradowska: Lepiej z Elbanowskimi nie zadzierać - nie darują. Niech wystartują wreszcie w wyborach i będzie święty spokój

Prof. Irena Lipowicz naraziła się małżeństwu Elbanowskich, bo nie dopatrzyła się niczego złego w programie ?Przedszkole równościowe?. - Państwo Elbanowscy nie darują. Nie ma ludzi tak nieustępliwych w walce... już nie wiem o co. Chyba o własną pozycję polityczną. To niech wystartują wreszcie w wyborach. Prowadzenie działalności niby społecznej, a praktycznie politycznej, pod szyldem ruchów obywatelskich jest jednym z większych oszustw - komentowała w TOK FM Janina Paradowska.
Kolejna odsłona ataku małżeństwa Elbanowskich na rzecznik praw obywatelskich prof. Irenę Lipowicz. "Obecne stanowisko rzecznika praw obywatelskich w sprawie "Równościowego przedszkola" potwierdza, że państwo konsekwentnie chce wywłaszczyć rodziców z prawa do decydowania o edukacji. Ale prędzej pani rzecznik broda wyrośnie, niż my zrezygnujemy z walki o nasze dzieci" - napisali Karolina i Tomasz Elbanowscy w "Rzeczpospolitej".

- Prof. Lipowicz nie dopatrzyła się niczego złego w programie "Równościowe przedszkole" i to nie będzie jej darowane. Państwo Elbanowscy nie darują. Lepiej z nimi nie zadzierać, bo to się źle skończy - komentowała w TOK FM Janina Paradowska.Dla twórców fundacji Rzecznik Rodziców stanowisko Ireny Lipowicz stało się nawet ważniejsze niż ich słynny temat - sześciolatki w szkole.

- Nie ma ludzi tak nieustępliwych w walce... już nie wiem o co. Chyba o własną pozycję polityczną. To niech Elbanowscy wystartują wreszcie w wyborach. I będzie święty spokój. Nie będą udawać organizacji pozarządowej, tylko będą na właściwym miejscu. Najlepiej w PiS, bo tam znajdą bratnie dusze - oceniła Janina Paradowska.

"Oszustwo polityczne"

Według publicystki "Polityki" aktywność małżeństwa Elbanowskich, "prowadzenie działalności niby społecznej, a praktycznie politycznej, pod szyldem ruchów obywatelskich jest jednym z większych oszustw politycznych".

Przypomnijmy: RPO, oceniając program "Równościowe przedszkole", uznała, powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, że ""konstytucja nie może gwarantować i nie gwarantuje, że wiedza przekazana w szkole będzie zgodna z przekonaniami rodziców".

Prof. Lipowicz przywołała również wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który trzy lata temu uznał, że "rodzice mają ograniczony wpływ na programy szkolne i mogą edukować dzieci po szkole i w weekendy".

Więcej o:
Komentarze (9)
Paradowska: Lepiej z Elbanowskimi nie zadzierać - nie darują. Niech wystartują wreszcie w wyborach i będzie święty spokój
Zaloguj się
 • witeral

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli dzieci tych Elbanowskich i ich popleczników nie rozwijają się tak szybko jak ich rówieśnicy, to ich zmartwienie, ale żeby rodzice "wystawiali" je na widok publiczny jako przykład takich opóźnień, to jest to psychiczne znęcanie się nad dziećmi, więc ich obrona jest zadaniem dla rzecznika praw dziecka i sądu. Współczuję szkołom, do których trafią te "orły".
  Fakt, że pchają się "na chama" do polityki, chociaż moim zdaniem cierpią na znaną chorobę małych ludzików zwaną parciem na szkło i... kasę.

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy 3

  "Prowadzenie działalności niby społecznej, a praktycznie politycznej, pod szyldem ruchów obywatelskich jest jednym z większych oszustw"

  No nie wolno nam rowniez zapominac o dbalosci o wlasne interesy, bo jednak to one chyba sa motorem tych aktywnosci i zacietej wytrwalosco.
  A co do startowania w wyborach, to mam nadzieje, ze nie ma pani na mysli do PE (dosyc mamy innych przynoszacych wstyd), tylko nasze krajowe.
  I do tych to wlasnie oni sie przygotowuja...Ja nie mam najmniejszej watpliwosci co do tego.

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 6

  Grzeją silnik przed startem w wyborach samorządowych, a za rok zobaczy się Sejm czy Senat.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 27 razy 13

  Obecnie potrzebną politykowi tak zwaną "rozpoznawalność" najłatwiej uzyskać walcząc zażarcie o jakąś całkowicie nieistotną (na przykład genderową) sprawę...lub wygadując kompletne piramidalne szalone brednie, jak JKM.

 • mm_pisze

  Oceniono 45 razy -19

  Przynajmniej ktoś reprezentowałby normalnych rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci.
  Dawno nikt nie skupił takiej masy ludzi wokół jakiegoś problemy.
  Pani Parandowska jest tylko szczekaczką na zawołanie i wykonała swoje zadanie. Zadzwoń do Szechtera - ojcze Adamie zadanie wykonane.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 12

  Wystartują , to jest pewne , Jarek już miejsce na listach dla nich zarezerwował

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX