"Daily Mail": Książę Karol porównał Putina do Hitlera. "Stwierdził, że niektóre ich działania są takie same"

- Niektóre działania Władimira Putina są takie same jak działania Hitlera - miał powiedzieć książę Karol w rozmowie z Marienne Ferguson, kobietą, która uciekła nazistom i teraz pracuje jako wolontariuszka w Muzeum Imigracji w Halifax w Nowej Szkocji. O sprawie donosi na okładce brytyjski "Daily Mail".
W poniedziałek w ramach swojego czterodniowego pobytu w Kanadzie książę Walii odwiedził Muzeum Imigracji. To właśnie tam doszło do jego rozmowy z Ferguson.

- On [książę Karol - red.] zapytał, kiedy przyjechałam do Kanady. Odpowiedziałam, że w 1939 r. - opowiada w rozmowie z "Daily Mail" Ferguson. I dodaje: - Stwierdził, że teraz niektóre działania Putina są takie same jak działania Hitlera. Zgodziłam się z nim. On [prezydent Rosji - red.] zajmuje kraje tak samo jak robił to Hitler.

Okładka "Daily Mail". "Putin zachowuje się jak Hitler" - takie słowa miał wypowiedzieć książę Karol.

Nie pierwszy polityk, który robi takie porównanie

Sprawę wypowiedzi księcia Karola opisuje także BBC News. Korespondent stacji Peter Hunt pisze, że zwolennicy księcia Walii zauważają, iż jego poglądy są po prostu zgodne z poglądami tych, których bulwersują działania Rosji na Ukrainie. Zdaniem krytyków tak ważna persona powinna umieć złożyć wizytę, pokazać się, ale nie wypowiadać się w ten sposób.

Książę Karol nie jest pierwszym politykiem, który porównał Putina do Hitlera. W marcu, kiedy Rosja ułatwiła wydawanie paszportów dla obywateli Ukrainy, zrobiła to Hilary Clinton. - Putin na Ukrainie działa jak Hitler w latach 30. - stwierdziła sekretarz stanu USA.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (160)
"Daily Mail": Książę Karol porównał Putina do Hitlera. "Stwierdził, że niektóre ich działania są takie same"
Zaloguj się
 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk jak hitler wybudował autostrady, a Gierek jak hitler dał narodowi samochód dla ludu.

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz -1

  Wcale nie stwierdził , że to co robił Kanclerz , a teraz Prezydent jest złe.
  Działania Kanclerza przyniosły w 1938 r wiwaty opinii publicznej w Europie.
  Połaczenie Austrii z Rzeszą również zostało uznane.
  To , że ludzie jednego narodu chcą żyć w jednym państwie nigdy nie budziło niczyjej wątpliwosci.
  Przypomnę plebiscyty przed wojną i przesiedlanie ludności po wojnie , aby zachować jednorodność i ograniczyć konflikty na tle narodowościowym.
  Ostatnio -podział Jugosławii.

 • komunikat.4

  Oceniono 2 razy 0

  kundelki ujadają za płotem. Wyjdź zza płota i zaszczekaj na niedźwiedzia.

 • plorg

  Oceniono 5 razy -1

  A ty Charles masz mordę zupenie taką samą jak Hitler.

 • Janusz Senex

  Oceniono 4 razy 2

  -
  Szanowny Książę Karolu,
  czy po tej słusznej ocenie możemy spodziewać się,że Wielka Brytania zaostrzy sankcje w stosunkach gospodarczych z Rosją???
  -

 • atyczarownico

  Oceniono 5 razy -1

  W rzeczywistości Putin realizuje bardzo dokładnie plan Piłsudskiego z 1919 roku. Realizuje nieudolnie i zapewne nie uda się osiągnąć nawet tego co w minimalnej części wywalczył Piłsudski. "Numer" z Krymem, bardzo dokładnie wzorowany na przejęciu przez Polskę Wileńszczyzny, udał się, przejęcie Ukrainy już nie bardzo. Piłsudskiemu w końcu jednak udało się podporządkować zachodnią Ukrainę, Putinowi nawet wschodniej Ukrainy nie uda się zająć.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 8 razy 2

  Czyżby Książę Karol wyciągał te wnioski na podstawie zachowania brytyjskich elit?

 • 18261826www

  Oceniono 6 razy -2

  jeszcze raz pragne powtorzyc ,ze gdyby nie bandycka rozroba na majdanie to Putin siedzialby cicho i nawet nie myslal o Krymie i na wschodzie Ukrainy tez bylby spokoj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX