20 ofiar powodzi na Bałkanach. Największa katastrofa od 120 lat [ZDJĘCIA]

20 osób łącznie zginęło z powodu powodzi w Serbii i Bośni. Władze ewakuowały dziesiątki tysięcy mieszkańców zagrożonych terenów. To największa taka katastrofa na Bałkanach od co najmniej 120 lat - twierdzą synoptycy.
W Bośni do dziś wyłowiono 12 ciał. Władze zaznaczają jednak, że może się okazać, iż śmiertelnych ofiar powodzi jest znacznie więcej. W niektórych miastach poziom wody sięgał drugiego piętra. Uwięzieni na dachach mieszkańcy musieli być ratowani za pomocą helikopterów.

Kolejnych osiem ofiar odnotowano w Serbii. Tam również sytuacja jest bardzo ciężka. Z położonego pod Belgradem mieście Obrenovac wojsko i siły ratownicze ewakuowały setki osób. Woda zagraża największej serbskiej elektrowni.Powodzie są skutkiem wyjątkowo obfitych opadów. W ciągu trzech dni w regionie spadło tyle deszczu, ile zwykle pada przez trzy miesiące. - Takie opady zdarzają się raz na sto lat - powiedział agencji AP serbski meteorolog Goran Mihajlović.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (23)
20 ofiar powodzi na Bałkanach. Największa katastrofa od 120 lat [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • drugi-janusz114

  Oceniono 6 razy -2

  "20 ofiar powodzi na Bałkanach. Największa katastrofa od 120 lat"

  Oczywista wina Tuska.

 • mcvie1

  Oceniono 9 razy 3

  Ja pier....., co tu jest jakaś świątynia tuska ?

 • markufo1

  Oceniono 2 razy -2

  Ja żywioł Ja wiatr ja śmierć ja kryzys a jeden rok jak dziesięć lat 60-70 lat wczoraj rozpoczął się 135-35 rok kryzysu,ja MAGoz,Ja AMADEUS MAN of COSMOS I CALL ENERGY WATER FIRE by rozpie...ć polandUSA LUBLANA Łodzianie loty marcowe,WHITE LION LEGEND WORLD CAMELon CAMElON COLONEL CRUEL...wet za wetPolacy USA EUpropaganda nagonka na Rosję to tak jak na mnie w 2012/11 roku Komorowski Marines NATO...7 tygodni od 11.08-28IX2012a wy chachachachacha a teraz znów wszyscy razem w jednym tempie 11.04 w Łodzi Nowomiejska zdjęcia dowody twarde,to oznacza dymisję szefa obronności państwa USA...wasze oficjalne i nieoficjalne wersje breafing nikogo nie obchodzą...MONEY MONEY WORLD dwa apartamenty w ONE HYDE PARK London płacę gotówką za 124 mln funta za jeden z wyposażeniem...musicie mi zapłacić tyle ile zarobiłem od 2000 roku a jak wszyscy to kary nałożyłem iBYE BYE...CASH CASH CASH MONEY MONEY...awarie elektrowni jądrowych spowoduję pod Paryżem i rzymem i w USA puste miasto Paryż dla NĘDZNIKÓW w weekend wpadną do napromieniowanych kamienic,puste miasto Rzym i Watykan...pozostałe warunki znacie jak imię i nazwisko swoje o północy...

 • rezun-one

  Oceniono 33 razy 15

  Tytuł dedykuję durniom którzy obśmiewali się z Premiera że pofatygował się osobiście i postawił wszystkie służby na nogi. Nawet na terenach zarządzanych przez PiS.
  Kaczyńskiego interesował tylko jego elektorat.

 • m.godwin

  Oceniono 15 razy 5

  Raz na sto lat, to w Sarajewie mogą odstrzelić pana arcyksięcia jadącego automobilem. Akurat za kilka tygodni będziemy mieli okrągłą rocznicę.

 • szyfrant.zielonka

  Oceniono 10 razy -2

  Slajd 6 "Podtopiony autobus na przedmieściach Sarajewa"

  Przecież ten autobus sobie jedzie w najlepsze. Auta przed nim też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX