Paradowska: Każda dyskusja o Europie zaczyna się od kobiety z brodą. Huebner: To żałosne

- Nie udało nam się przebić z informacją, że Europarlament jest ważny - mówiła w Poranku Radia TOK FM Danuta Huebner, wyjaśniając małe zainteresowanie wyborami do PE. - Na razie przebijacie się przez zwycięzcę Eurowizji - zauważyła Janina Paradowska. - To żałosne - przyznała europosłanka.
- Jaki jest najważniejszy problem Unii Europejskiej? - zapytała Janina Paradowska w Poranku Radia TOK FM. Jej gościem była Danuta Huebner, była komisarz europejska, europosłanka, kandydatka PO do Parlamentu Europejskiego.

"Reformy unijne były tak daleko od ludzi, że zapomnieli, co ona dla nich robi"

- Trudno wymienić jeden - przyznała Huebner. - Myślę jednak, że jest nim coś, co brzydko nazywamy demokratyczną legitymacją unii, czyli łączność z obywatelem. Reformy ostatnich lat bardzo oddaliły Unię od przeciętnego człowieka na ulicy. W sensie informacji, przekazania tego, co Unia robi dla ludzi - wskazywała europosłanka.

- W kryzysie to było niesłychanie ważne. A te wszystkie reformy, które wprowadzano w niebywałym tempie, bardzo często były tak daleko od zainteresowań ludzi, że zapominali o tym, że Unia coś robi - mówiła Huebner.

- Zainteresowanie wyborami europejskimi jest dużo mniejsze niż narodowymi czy lokalnymi właśnie dlatego, że nie udało nam się przebić z informacją, że Europarlament jest ważny - wyjaśniała Huebner. - Ważny, bo stanowi prawo, ale dodatkowo w tym parlamencie siedzą ludzie, którzy jako jedyni w instytucjach europejskich bezpośrednio reprezentują obywateli. Z tym się nie udało przebić. Wiedza o parlamencie jest bardzo mała - podkreśliła europosłanka.

Kobieta z brodą? "To żałosne"

- A przez kogo się przebijamy? Przez media przede wszystkim - dorzuciła. - Na razie przebijacie się przez zwycięzcę Eurowizji. Bo każda dyskusja o Europie zaczyna się od kobiety z brodą - stwierdziła Paradowska. - Sądzi pani, że politycy zgłaszają ten problem czy raczej dziennikarze pytają? - powątpiewała Huebner. - Politycy bardzo chętnie się w to wdają - zauważyła prowadząca audycję. - To żałosne. Dlatego trzeba by przyjąć jakiś kodeks, że w trakcie wyborów do PE rozmawiamy o Europie. Bo rzadko się to zdarza - zakończyła Huebner.

Więcej o:
Komentarze (10)
Paradowska: Każda dyskusja o Europie zaczyna się od kobiety z brodą. Huebner: To żałosne
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  0

  Kilka ciekawych cytatów, z których wynikają mniej ciekawe wnioski:

  - Parlament Europejski jest "ważny, bo stanowi prawo".
  Gdyby stanowił prawo, które odpowiada na zapotrzebowanie obywateli UE, pewnie by się nim bardziej interesowali. Niestety, to prawo odpowiada na oczekiwania nielicznego grona (jak np. korporacje, środowiska LGTB itp.), więc nieliczni się nim interesują. Reszta jest obojętna lub coraz bardziej sfrustrowana (np. rodzice, których prawa rodzicielskie są coraz bardziej zagrożone).

  - "Dodatkowo w tym parlamencie siedzą ludzie, którzy jako jedyni w instytucjach europejskich bezpośrednio reprezentują obywateli."
  Pytanie: których obywateli? Patrz wyżej.

  "Trzeba by przyjąć jakiś kodeks, że w trakcie wyborów do PE rozmawiamy o Europie".
  Najlepiej, gdyby to był kodeks karny. P. Danuta Huebner, wywodząca się z wiadomej formacji politycznej, chciałaby najwyraźniej wrócić do dawnych, dobrych czasów, kiedy dekretowano z góry, co jest słuszne, co interesuje obywateli i polityków, a media ochoczo odpowiadały na zadekretowane zapotrzebowanie społeczne. Może by ją wysłać dożywotnio do Moskwy? Tam panuje klimat, który pod tym względem na pewno zaspokoi jej oczekiwania. Tyle tylko, że jej feministyczne działania spotkałyby się tam ze zdrowszą reakcją, niż w Polsce i UE.

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  Janka - czas juz na emeryturę! Kończ aśćka, wstydu oszczędź!
  Innymi słowy - wyyyyyyyyypieeeeeerdaaaaaalaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjj!
  u.

 • kowalska-kowalska

  0

  Każdą dyskusję w mediach rozpoczynają i ustawiają żurnaliści. I swoich kolegów powinna pytać red. Paradowska dlaczego tak robią. Siebie też powinna zapytać, czy nie jest stratą czasu paplanie z p. Hibner o tej sprawie i wielu podobnych.
  Złodziej krzyczy: łapać złodzieja.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 5 razy 1

  Kilka ciekawych cytatów, z których wynikają mniej ciekawe wnioski:

  "To żałosne..."

  Czyżby? Przecież taki właśnie klimat stworzył Parlament Europejski, promując takie a nie inne wartości, na rzecz których p. Huebner tak aktywnie działa w ramach Kongresu Kobiet i w swej działalności politycznej. Dlaczego więc teraz nad tym ubolewa? Szczyt obłudy! Powinna się cieszyć z odniesionego sukcesu.

  - Parlament Europejski jest "ważny, bo stanowi prawo".

  Gdyby stanowił prawo, które odpowiada na zapotrzebowanie obywateli UE, pewnie by się nim bardziej interesowali. Niestety, to prawo odpowiada na oczekiwania nielicznego grona (korporacje, środowiska LGTB itp.), więc nieliczni się nim interesują. Reszta jest obojętna lub coraz bardziej sfrustrowana.

  - "Dodatkowo w tym parlamencie siedzą ludzie, którzy jako jedyni w instytucjach europejskich bezpośrednio reprezentują obywateli."

  Pytanie: których obywateli? Patrz wyżej.

  "Trzeba by przyjąć jakiś kodeks, że w trakcie wyborów do PE rozmawiamy o Europie".

  Najlepiej, gdyby to był kodeks karny. P. Danuta Huebner, wywodząca się z wiadomej formacji politycznej, chciałaby wrócić do dawnych, dobrych czasów, kiedy dekretowano z góry, co jest słuszne, co interesuje obywateli, a media ochoczo odpowiadały na zadekretowane zapotrzebowanie społeczne. Może by ją wysłać do Moskwy? Tam panuje klimat, który na pewno zaspokoi jej oczekiwania.

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 4

  Danka u Janki
  "To żałosne"

 • mr_ess

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego utożsamiamy Eurowizję z Unią Europejską? Dlaczego omawiamy ten konkurs dłużej niż do popołudniowej niedzielnej kawy? Dlaczego w kampanii eurowyborczej nie rozmawia się W OGÓLE o sprawach ważnych dla Europy?

  www.facebook.com/oddaje

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 10 razy 4

  Pani Huebner żałuje, że jeszcze za mało propagandy pokazującej wspaniałość biurokratycznego Molocha, jakim jest UE.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 14 razy 4

  Cała UE wygląda właśnie jak Conchita Wurst

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 5

  Skoro pani Huebner nie może przebić się przez kobietę z brodą, to niech też brodę zapuści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX