Siwiec: Wczoraj Tusk był w objęciach Orbana, dziś zobaczył figę z makiem. Kaczyńskiego rozumiem, ale on?

- Orban strzela nam w kolano - ocenił słowa Viktora Orbana o autonomii mniejszości węgierskiej na Ukrainie Marek Siwiec z E+ TR. - Gdy Orban niszczył prawo europejskie, politycy PO siedzieli cicho. Kaczyńskiego rozumiem, Orban to jego idol. Ale Tusk, których chciał być prawdziwym Europejczykiem, tolerował to wszystko. A Orban pokazał mu figę z makiem - mówił w Poranku Radia TOK FM.
Orban stwierdził wczoraj, że węgierska mniejszość na Ukrainie powinna otrzymać autonomię i podwójne obywatelstwo. - Orban strzela nam w kolano - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, europoseł Europy Plus Twojego Ruchu.

Analityk PISM: Na Ukrainie Orban chce ugrać coś dla siebie >>>

Zdaniem Siwca węgierski premier żąda już nawet nie autonomii, ale wręcz secesji. - Bo jak się daje komuś paszport, to jakby się otwierało granice. W pocie czoła mówimy o zlikwidowaniu wiz z Ukrainą, aby dać tym ludziom demonstrację naszego ciepłego stosunku do walki, którą kontynuują. W tym momencie Orban z powodów absolutnie egoistycznych, cynicznych pokazuje gest Kozakiewicza koledze Tuskowi i całej Unii Europejskiej - mówił polityk.

Siwiec wytykał Tuskowi, że niedawno spotykał się z Orbanem w Warszawie i nie dystansuje się od polityki szefa węgierskiego rządu. - Kilka dni temu Tusk, który dziś wciska Orbana w objęcia Kaczyńskiego, sam prezentował się w tych objęciach - wskazywał.

"On chce skończyć swoje rządy jako król"

Tomasz Sekielski, prowadzący audycję, dopytywał, co na autonomii miałby zyskać sam Orban. - Wielkie Węgry, zjednoczenie wszystkich Węgrów, którzy mieszkają też w Rumunii, na Ukrainie, na Słowacji - tłumaczył Siwiec. - On chce skończyć swoje rządy jako król, jako kontynuator dynastii Arpadów, być kimś wielkim w historii Węgier. Jego już przestały interesować konstytucyjne większości - dodał.

Nie przejmujmy się Orbanem, mamy polskie interesy [CLEOFAS WIENIAWA] >>>

- Co więcej, robi to Polsce, która w tak czołobitny sposób afirmowała jego politykę. Gdy Orban niszczył prawo europejskie, gdy stawiał swój kraj na marginesie Unii Europejskiej, politycy PO siedzieli cicho. Kaczyńskiego rozumiem, Orban to jego idol. Ale Tusk, których chciał być prawdziwym Europejczykiem, tolerował to wszystko i przyjął go tutaj, w Warszawie, po wyborach. A ten mu pokazał figę z makiem. To oburzające - zakończył Siwiec.

Więcej o:
Komentarze (22)
Siwiec: Wczoraj Tusk był w objęciach Orbana, dziś zobaczył figę z makiem. Kaczyńskiego rozumiem, ale on?
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwie sie p. Siwcowi,ze nie zna praw dyplomacji i zasad goscinnosci. Fuj, ciagle tylko ''tusk, tusk i tusk''. WSTYD. Niech pan lepiej caluje ziemie na rozkaz p.Kwasniewskiego.

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  Popier.... teoria Siwca, taka uproszczona, taniutka stworzona na potrzeby spotkania z Siekielskim

 • mr_ess

  Oceniono 2 razy 2

  Orbanowi należy oddać, że politykiem to on jest przede wszystkim diabelsko skutecznym.

  www.facebook.com/oddaje

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 4

  Marek Siwiec zasłużył się u Janusza Palikota parodiowaniem papieża i całowaniem ziemi kaliskiej. Za to Palikot zrobił go swoją prawą ręką i wiceprzewodniczącym swojej partii.
  Pamiętajmy o tym przy wyborach do Parlamentu Europejskiego!!!!

 • anielka40

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumie jaką rolę pełni Tusk na świecie a przede wszystkim w Europie,że jest obwiniany za jakiekolwiek posunięcia,decyzje czy idiotyczne pomysły polityków innych krajów.Putin zrobił to ,co zrobił -Tusk powinien zareagować w taki czy inny sposób,Obama podjął decyzję taką czy inną -Tusk powinien zareagować,Orban wymyślił coś głupiego wina Tuska-brak jego reakcji-kazdy próbuje go rozliczać winien tylko Tusk.Już przegięciem było stwierdzenie hofmana,że w oczach conchitty widzi Tuska-za to powinien ponieść karne konsekwencje -naprawdę ciężko być Tuskiem-współczuję mu.

 • jojo148

  Oceniono 2 razy 0

  Janusz Palikot winą za dołowanie swojej partii obarcza Aleksandra Kwaśniewskiego i słusznie twierdzi, że "era Kwaśniewskiego się skończyła".
  Razem z erą Kwaśniewskiego skończyła się era Siwca. Wszyscy to wiedzą , poza samym Siwcem.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tam nieskończenie bardziej wolę patrzeć na Natalię Siwiec, słuchać debila Marka Siwca.

 • leo2rys2

  Oceniono 7 razy -3

  Tusk nie tylko był bo cały czas jest w ramionach Orbana poprzez uczestnictwo PO z Fidesz w jednej politycznej frakcji w Parlamencie Europejskim i tym samym bierze odpowiedzialność za to co robi jego koalicjant !.Co do Kaczyńskiego to popiera niektóre rozwiązania w gospodarce Węgierskiej jakie zastosował Orban i które przyniosły Węgrom korzyści !.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX