Palikot atakuje Kwaśniewskiego i Piskorskiego. "Nie wierzy, że przekroczy próg wyborczy. Postawił krzyżyk na Europie Plus"

Janusz Palikot w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdził, że czas Aleksandra Kwaśniewskiego minął, a Pawła Piskorskiego, gdyby mógł, usunął z partii. Atak na członków własnej wyborczej koalicji próbowali wyjaśnić publicyści w Poranku Radia TOK FM. - Oni już nie wierzą, że przekroczą próg wyborczy - mówiła Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej".
- Polityczna Polska żyje w cieniu wywiadu Janusza Palikota, który z niezwykłą swadą i mocą zaatakował swoich sojuszników - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

Palikot w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dystansował się od byłego prezydenta, który miał być wyborczą lokomotywą Europy Plus Twojego Ruchu. "Kwaśniewski w roli patrona legendy sprawdza się znakomicie, ale na pytanie, czy miałby dziś pełnić jakieś funkcje, nasi wyborcy mówią: nie. Jego czas jako czynnego polityka już minął" - przekonywał. Dodał też, że Kwaśniewski to jedynie dodatkowe 1-2 pkt procentowe. Przyznał jednak, że Kwaśniewski sporo pomógł na początkowym etapie kampanii.

"To nic nowego. Cały Palikot"

- Palikot ma zwyczaj, że kiedy uważa, że ktoś nie jest mu potrzebny, brutalnie i nielojalnie atakuje go, wyciąga mu grzechy, opowiada o brzydkich zachowaniach - mówiła Renata Kim z "Newsweeka". - Czytałam ten wywiad początkowo z szeroko otwartymi ustami, a potem dotarło do mnie, że to nic nowego. Cały Palikot. Najwyraźniej uznał, że były prezydent nie jest mu już potrzebny, być może nawet zawadza - stwierdziła publicystka.

Panie Palikot, pora dorosnąć! Błazna się nie wybiera [BLOG] >>>

Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej" zaznaczyła, że nie chodzi wyłącznie o Kwaśniewskiego. Palikot w wywiadzie wytknął Pawłowi Piskorskiemu, że nie udokumentował swoich zarzutów o finansowanie Kongresu Liberalno-Demokratycznego, z którego wywodzi się m.in. Donald Tusk, przez niemiecką CDU. "Gdyby był członkiem Twojego Ruchu, tobyśmy go usunęli z partii, ale on jest szefem partii koalicyjnej, więc nie mam takiej możliwości" - stwierdził Palikot.

"Palikot postawił krzyżyk na Europie Plus"

Olczyk powiedziała, że wytłumaczenie tych niekonwencjonalnych działań jest tylko jedno. - Oni już nie wierzą, że przekroczą próg wyborczy. Robią więc wszystko, żeby ustawić się w nowej, powyborczej konfiguracji politycznej - wskazywała. Zdaniem publicystki Palikot "postawił już krzyżyk" na Europie Plus i chce wzmocnić własną partię. Choć ta, pozbawiona magnesu w postaci nazwiska Palikota, ma już słabszą markę. W jej kierownictwie są też bliscy współpracownicy Kwaśniewskiego, choćby Marek Siwiec.

- Nie przeszkadza mi, że liderzy jakiejś partii wzajemnie się krytykują. To nawet ożywcze, lojalność wewnątrz partii jest zabójcza - ocenił Rafał Woś z "Dziennika Gazety Prawnej". - Trzeba powiedzieć, że Kwaśniewski nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W tym sensie Palikot powiedział prawdę, marka Kwaśniewskiego nie przyniosła tej formacji szalonych profitów - zaznaczył. Jego zdaniem wewnętrzne tarcia w partiach i zmiany liderów mieszczą się w kanonie demokratycznym, więc nie powinno to dziwić.

"Z Palikotem jest inny problem"

- Z Palikotem jest inny problem. Otworzył się na tyle środowisk, że nie wiadomo, co reprezentuje - podkreślił jednak. - To problem dla wyborcy, który nie wie, czy wybiera byłych liberałów, prawdziwych liberałów czy lewicę - wyjaśnił. - Platformie to jakoś nie szkodzi - skwitowała Olczyk.

Więcej o:
Komentarze (29)
Palikot atakuje Kwaśniewskiego i Piskorskiego. "Nie wierzy, że przekroczy próg wyborczy. Postawił krzyżyk na Europie Plus"
Zaloguj się
 • haen2010

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawe jest to, że jak ktoś mówi prawdę o ludziach polityki - to dziennikarskie dewotki robią z tego wściekły atak. Nic takiego w tym wywiadzie nie ma.

  Jedyna niekościelna partia w Polsce budzi prawdziwą nienawiść.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 4 razy 2

  Palikot od lat mówi o jak najszybszym przyjęciu waluty europejskiej i pogłębianiu integracji, a wręcz federalizacji. O wspólnej armii europejskiej, jednym języku, polityce zagranicznej itd. Mówi o tym stale i dosadnie. Opowieści jakie serwuje więc Kim z tą drugą, zdaje się Olczyk, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Ot zwykła agitka dwóch dam, za katolską PO. Co do polityki - wyczyścić wreszcie z woskowiny uszy drogie panie - Palikot od lat mówi o jak najszybszym przyjęciu waluty europejskiej i pogłębianiu integracji, a wręcz federalizacji. O wspólnej armii europejskiej, jednym języku, polityce zagranicznej itd. Mówi o tym stale i dosadnie.

 • cillian1

  Oceniono 3 razy -1

  Palikot, ja ci dobrze radzę, wycofaj się w z wyborów do PE.
  Wycofaj tych kandydatów, co poglądy zmieniają częściej niż człowiek skarpetki (zrób tym (*&(*( psikusa).
  skup się na wyborach parlamentarnych. Postaw na młodych, ale zrób jakieś testy, abyś nie skończył jak narodowcy, z debilką od "eee, następne".
  Nie przyjmuj żadnych pajaców powyżej 45+.

  Jeszcze masz szansę!

 • mederith

  Oceniono 2 razy -2

  "Palikot postawiŁ krzyzyk na Europie Plus..."
  A wyborcy postawili krzyzyk na Januszu Palikocie, ktory skumaŁ sie z czerwonym sprzedawczykiem od choroby filipinskiej, natomiast czerwony sprzedawczyk za garsc miedziakow podpisaŁ zdradziecki konkordat, oddajac Nasza Ojczyzne w niewole wiecznych kajdan Watykanu. Janusz Palikot myslal, ze w ten sposob ugra troche punktow w wyborach, a tutaj kicha. SpoŁeczenstwo juz nie gŁosuje na tak egzotyczne "zwiazki partnersko-biznesowe".
  Wyborcy posla was na smietnik, ale nie historii, tylko tam, gdzie sie wyzuca odpadki.
  KNP

 • cillian1

  Oceniono 2 razy 2

  Palikot, już ci to pisałem, jak zacząłeś się bratać z (*&*()()*_()(, co odeszli z jakiś partii.

  Następnym razem nie bierz "spadochroniarzy". To stara ekipa, wolą dobić ciebie, aby zachować układ:
  polityka z Kk!

  To mocny układ, daje władzę komuchom, prawakom.
  Od 25 lat, a Polacy ciągle w dooopę zbierają!

  Ja cię ostrzegałem, jakieś 6 miesięcy temu!

 • zyks

  Oceniono 4 razy 2

  Olechowski: pieniądze MOGŁY być... Łaskawca :))

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Ech, Palikocie, Palikocie...:(((

 • tymonek75

  Oceniono 3 razy -1

  Masz racje (niestety) tylko poza nimi nie bylo i nie ma w Polsce partii ktora by miala odwage i ukrocila chciwosc i bezczelnosc kleru i stworzyla swieckie panstwo

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiecie jednej rzeczy:
  Janusz Palikot tnie i rozwala SLD. Używa lewicowej frazeologii, w tym oręża antyklerykalnego. Ale jego głównym politycznym celem jest ostateczne wyeliminowanie SLD. Palikot jest liberałem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX