Koniec śledztwa. Prokuratura: Mieczysław Wilczek popełnił samobójstwo

Legendarny minister przemysłu w PRL-owskim rządzie Mieczysława Rakowskiego Mieczysław Wilczek 30 kwietnia popełnił samobójstwo - ustaliła prokuratura. Jak podaje Polskie Radio to już koniec śledztwa.
Prokurator Renata Mazur powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprawa Mieczysława Wilczka nie będzie dalej badana. Przypomniała, że w tego typu przypadkach zawsze sprawdza się, czy nie było udziału osób trzecich, albo czy ktoś nie nakłaniał do samobójczej śmierci. - Tutaj śledczy ustalili, że było to samobójstwo i odstąpili od wykonania sekcji zwłok - podkreśliła.

"Co nie jest zakazane, jest dozwolone"

Wilczek urodził się 25 stycznia 1932 roku. Z wykształcenia był chemikiem i prawnikiem, a z zawodu przedsiębiorcą. Był twórcą wielu patentów z chemii, w tym słynnego proszku do prania IXI 65.

Jak przypomina Centrum im. Adama Smitha, w najnowszej historii Polski Mieczysław Wilczek zapisał się ustawą o działalności gospodarczej (23 grudnia 1988 roku), zwaną powszechnie ustawą Wilczka. "Co nie jest zakazane, jest dozwolone" było fundamentalną zasadą ustawy Wilczka. Uwolniła energię milionów Polaków, którzy w niedługim czasie założyli ok. dwóch milionów firm. Polska stała się miejscem 'kontrrewolucji straganów', od których zaczynali startujący przedsiębiorcy.

Więcej na stronie Polskiego Radia

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS