"Ciekawe, co myślał Miller na pierwszomajowej trybunie. Czy też uważa, że wprowadzał nas do czarnej dziury?"

"Z prowadzeniem kampanii wyborczej wszyscy mają jakiś kłopot, a w tę rocznicową majówkę mieli jeszcze większy. Ciekawe, jak czuł się Leszek Miller na swojej pierwszomajowej trybunie, kiedy słyszał, że Polska jest krajem ludzi zagłodzonych, pozbawionych pracy, kiedy znów mówiono wyłącznie o tej tradycyjnej czarnej dziurze, w której beznadziejnie tkwimy. On, który szczycił się tym, ze podpisywał w Atenach traktat akcesyjny. Czy też uważa, że wprowadził nas do czarnej dziury?" - pyta Janina Paradowska w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".
W tym tygodniu Janina Paradowska ocenia w "Polityce" kampanię wyborczą do europarlamentu, która jak przyznaje nikomu szczególnie dobrze nie wychodzi. Jak punktuje w kontekście wydarzeń ukraińskich o merytoryczną kampanię trudno, więc partie chwytają się różnych form zastępczych. I tu znów problem, bo mimo wysiłków polityków spoty wyborcze "oglądają i komentują jedynie dziennikarze" - Nie lepiej z konferencjami prasowymi, jeśli nie organizują ich Kaczyński lub Tusk, bo ten pojedynek najbardziej emocjonuje - pisze Paradowska

Jak przyznaje dziennikarka, szczególnie newralgicznym punktem i tak kłopotliwej kampanii była majówka. "Ciekawe, jak czuł się na przykład Leszek Miller na swojej pierwszomajowej trybunie, kiedy z ust związkowców słyszał, że Polska jest krajem ludzi zagłodzonych, pozbawionych pracy, kiedy znów mówiono wyłącznie o umowach śmieciowych i wyrzucaniu młodych na emigrację, czyli o tej tradycyjnej czarnej dziurze, w której beznadziejnie tkwimy. On, który szczycił się tym, ze podpisywał w Atenach traktat akcesyjny. Czy też uważa, że wprowadził nas do czarnej dziury?" - pyta Janina Paradowska.

Ale pociesza się, że już nie długo będziemy musieli znosić genialne kampanijne pomysły. "W kampanii każdy orze jak może, gdzie może. Szczęśliwie do wyborów coraz bliżej. Na kolejne pomysły pozostały praktycznie dwa miesiące. Jakoś to będziemy musieli zmieść" - podsumowuje sytuację.

Cały tekst w najnowszym numerze "Polityki" >>

Więcej o:
Komentarze (9)
"Ciekawe, co myślał Miller na pierwszomajowej trybunie. Czy też uważa, że wprowadzał nas do czarnej dziury?"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  "Szczęśliwie do wyborów coraz bliżej. Na kolejne pomysły pozostały praktycznie dwa miesiące."
  =============================================================
  A jakie to wybory będą za dwa miesiące?

 • Oceniono 4 razy 4

  Miller mówi co mu wygodnie tak jak inni politycy,a winni tej sytuacji (ubóstwa)są Polacy, wyborcy, bo nie potrafią wyciągać wniosków z przeszłości.

 • baby1

  Oceniono 8 razy -2

  Co ma Unia Europejska do faktu, że "Polska jest krajem ludzi zagłodzonych, pozbawionych pracy, kiedy znów mówiono wyłącznie o tej tradycyjnej czarnej dziurze, w której beznadziejnie tkwimy." Za to odpowiada polski rząd i Sejm. Unia nie będzie nam do końca świata doopy podcierać. Więc niech babcia Parandowska nie robi wody z mózgu, łącząc jedno z drugim.

 • monci1974

  Oceniono 8 razy 4

  Pan Miller, niewątpliwie inteligentny i elokwentny, już prawie mi wmówił, że się zmienił diametralnie pod wpływem przemian po 1989 r. A tu znowu, szczególnie na wiecach, pokazuje poprzednią twarz, nabrzmiałą onegdaj od zaciśniętego krawata samoobrony... Szkoda więcej słów - ufff!

 • proteusz33

  Oceniono 6 razy 0

  Wątpliwą zasługą mainstreamowych mediów jest że większość Polaków myśli że to Platforma i Tusk wprowadzał Polskę do Unii
  No tak ale głupio chwalić za cokolwiek SLD jeżeli się zorganizowało przeciw nim historyjkę z Rywinem w tle

 • chi_neng1

  Oceniono 15 razy 7

  Miller nie mysli o przeszlosci, tylko o brylowaniu na szczytach w przyszlosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX