Kurski o Adamku: "To wisienka na torcie, power, cool..." Kraśko: "My poważnie rozmawiamy? Wy naprawdę sobie mówicie, że on będzie wymiatał w PE?"

- My poważnie rozmawiamy? Tomasz Adamek naprawdę idzie do PE, żeby się aksjologią zajmować? - docinał Jackowi Kurskiemu Piotr Kraśko w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info. - Adamek to jest wisienka na torcie Solidarnej Polski, uzupełnienie oferty o coś świeżego, kolorowego, takiego... wie pan, energetycznego, power, cool. Nie trzeba być profesorem, wystarczy odpowiednio czuć i kochać sprawę - przekonywał europoseł SP.
- Od ilu lat jest pan w polityce? Od około 20? A Adamek? - zaczął rozmowę Kraśko. - On sam mówi, że jest od 3 tygodni - odparł Kurski. - Czy to poważne? - dociął Kurski, odnosząc się do startu boksera do europarlamentu.

- Adamek to człowiek, który nie udaje profesora europeistyki, to człowiek, który niesie ze sobą komunikat: "Bądźcie sobą, młodzi ludzie, i wygrywajcie. Ja pokazuję, że można być Polakiem, można kochać Polskę, być katolikiem, wyznawać patriotyczne wartości i odnosić sukces. Ja zrobiłem to pięściami, wy zróbcie intelektem" - przekonywał polityk SP.

Wisienka na torcie, power, cool

- Wyborcom chyba marzyłoby się, aby nas tam reprezentowali najlepsi ludzie, którzy w małym palcu mają prawo unijne, gospodarkę i nikt ich nie zagnie. Pan myśli, że usiądzie parlamentarzysta z Niemiec czy Francji, który będzie miał inne interesy, naprzeciwko usiądzie Tomasz Adamek i ten Niemiec czy Francuz przestraszy się, że Adamek mu przyleje? - pytał Kraśko. - Nie, tu nie chodzi o walkę na pięści... Tomek Adamek nie ukrywa, że on chce się tam skupić na kwestiach aksjologicznych - odparł Kurski.

- Ale nie jest profesorem. Aksjologią będzie się zajmował? - pytał zdziwiony prowadzący. I ciągnął dalej: - Z całym szacunkiem dla pana, chylę czoła przed pięściarskim dorobkiem Tomasza Adamka. Ale naprawdę on idzie do PE, żeby się aksjologią zajmować?

- Między innymi aksjologią, ale też innymi rzeczami... - zaczął europoseł. - Nie... My poważnie rozmawiamy? - wtrącił Kraśko, co wyraźnie zdenerwowało Kurskiego. - Panie redaktorze, no pyta pan. To temat, w którym nie trzeba być profesorem europeistyki, a można prezentować pogląd, który jest jakoś ważny w Europie, czyli bronić życia. To chce robić Tomasz Adamek. Do tego nie trzeba być profesorem, wystarczy odpowiednio czuć i kochać tę sprawę - zaznaczył.

Prowadzący jednak nie odpuszczał: - A czy to nie jest trochę psucie polityki? Żeby zamówić usługę u hydraulika, to chciałbym wiedzieć, że ten facet zajmuje się tym co najmniej 3 lata, a tu 3 tygodnie wystarczą?

- Panie redaktorze, ja mam takie dziwne wrażenie, że dopóki partie wystawiały Bogdana Wentę, Otylię Jędrzejczak, Weronikę Marczuk i innych celebrytów, to było OK. Kiedy nagle SP wygrała ten wyścig, bo wystawiła Adamka - którego może przebić tylko Robert Lewandowski albo Robert Kubica, to nagle jest wielki hejt na celebrytów. Adamek to jest uzupełnienie naszej oferty, a nie dominanta jak Cymański, Ziobro, Kurski, doświadczeni europosłowie. To jest wisienka na torcie SP, uzupełnienie oferty o coś świeżego, kolorowego, takiego... wie pan, energetycznego, power, cool - przekonywał Kurski.

"Mogę błagać Kraśkę, ale Kraśko pyta o Adamka..."

- Naprawdę siedzicie tak z Ziobrą i mówicie: "Zbyszek, kurczę, ten Tomek będzie wymiatał w tym parlamencie"? No tak poważnie... - pytał dziennikarz. - Chodziło nam o powiew świeżości dla młodych ludzi, naprawdę nie chodziło nam o profesora europeistyki... - Tu uwierzę... - wtrącił znowu Kraśko.

- Komu się nie podoba celebryta, ten ma Rozpłochowskiego, Cymańskiego, Jana Ziobrę. Nasza lista śląska jest naprawdę dobra - zaznaczył polityk. - To zapytam inaczej: Może pana to załamuje, że media zajęły się nie legendą "Solidarności", a Tomaszem Adamkiem? - zapytał prowadzący. - Żeby media się zajęły Rozpłochowskim, to tylko mogę błagać Kraśkę, ale Kraśko pyta o Adamka... - odparł Kurski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (62)
Kurski o Adamku: "To wisienka na torcie, power, cool..." Kraśko: "My poważnie rozmawiamy? Wy naprawdę sobie mówicie, że on będzie wymiatał w PE?"
Zaloguj się
 • drugiepietro

  0

  Autor słów "głupi lud to kupi" jest konsekwentny pod każdym względem.

 • jedyny_twardziel

  0

  Ktoś co Adamka
  Wylansował,
  Ten chyba sobie
  Zażartował.

 • nessuno

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy nagle SP wygrała ten wyścig, bo wystawiła Adamka - którego może przebić tylko Robert Lewandowski albo Robert Kubica, to nagle jest wielki hejt na celebrytów.

  Te, kurski. Coś ci się popierdzieliło żeby porównywać Lewandowskiego czy Kubicę do tego poobijanego przygłupa. Ta cała wasza partyjka to wielkie gowno i jak przystało, na szczycie tego gowna będzie nie wisienka, a zwykły gowniany bobek.

 • jackie53

  Oceniono 3 razy 3

  To jest kwintesencja wszystkiego. Mam nadzieję, że w końcu "ciemny lud" to kupi: Nie chodzi o żaden PE, nie chodzi o Polskę, nie chodzi o jakąkolwiek reprezentację. Chodzi WYŁĄCZNIE o kasę i ciepłą posadkę!!! Adamek jest zdrowy i silny. Idealny kandydat do kopania rowów - oczywiście pod nadzorem Kurskiego.

 • Janusz Senex

  Oceniono 5 razy 5

  -
  Kurski,
  twoja Solidarna Polska to nie jest tort tylko KUPA G...A,
  Adamek to nie polityk tylko GŁUPEK,
  a ty jesteś pospolitą OBRZYDLIWĄ KANALIĄ.
  Taka wisienka jaki tort i cukiernik.
  -

 • wmstaw

  Oceniono 8 razy 8

  Polska Kurskich, Ziobrów, Cymańskich, Adamków to propozycja kraju nawet nie dla buraków, ale dla kompletnych idiotów.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 7 razy 7

  To będzie wasz koniec pieprzony antypolski kurski chamie i cała twoja banda "0"...po prostu zamiast OK to KO....wyborcze.

 • best.bacha191

  Oceniono 8 razy 8

  Jakie partie, tacy kandydaci....

  "- Adamek to człowiek, który nie udaje profesora europeistyki, to człowiek, który niesie ze sobą komunikat: "Bądźcie sobą, młodzi ludzie, i wygrywajcie. Ja pokazuję, że można być Polakiem, można kochać Polskę, być katolikiem, wyznawać patriotyczne wartości i odnosić sukces. Ja zrobiłem to pięściami, wy zróbcie intelektem" ...

  Moze w partii Kurskiego to wystarczy, ale nie w Europarlamencie!

 • nietyp

  Oceniono 9 razy 9

  Ten choojek-Kurski obraża kolejny raz myślących Polaków... Teraz to nawet nie stara się z tym kryć!!! Cyniczny skoorwysyn, dla którego cel uświęca środki!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX