"Zaproszono nas do programu, gdzie ks. Oko stwierdził, że geje to pedofile. To przelało czarę"

"Kamila: Dostałyśmy zaproszenie do programu publicystycznego w telewizji, gdzie ksiądz Oko powiedział, że większość gejów to pedofile. To przelało czarę goryczy, postanowiłyśmy wyjechać" - w najnowszym wydaniu tygodnika "Newsweek" Renata Kim przedstawia historię pary polskich lesbijek, które miały dość polskiej nietolerancji.
"Newsweek" wraca do historii Kamili i Beaty - pary lesbijek, których zdjęcie ze wspólnie wychowywanym dzieckiem tygodnik zamieścił dwa lata temu na okładce. Okazuje się, że po głośnym reportażu kobiety razem z dzieckiem wyjechały z kraju. Dlaczego? "Kiedy usłyszały, że ich związek jest jałowy, a w ogóle to są pedofilkami, postanowiły wyjechać z Polski. Nigdy nie żałowały tej decyzji" - pisze tygodnik.

Mają dość Pawłowicz i ks. Oko

Dziś opowiadają o tolerancji Wielkiej Brytanii, otwartości społeczeństwa, poczuciu bezpieczeństwa i ślubnych perspektywach. Przyznają, że zdecydowały się na wyjazd też ze względu na wspólnie wychowywanego syna. - Wiem, że mój syn w gimnazjum miałby ciężko. Koledzy by go wyzywali od pedałów, może by go bili. Nie chciałyśmy, żeby kiedyś powiedział, że to przez nas miał takie życie - opowiada Kamila.

Jak pisze "Newsweek" Kamila i Beata to niejedyne polskie lesbijki, które traktują emigrację jak ucieczkę "do normalności". Jak pisze tygodnik "mają dość tego, że posłanka Pawłowicz i ksiądz Oko, którzy - jak mówi jedna z nich - bezkarnie wygłaszają ordynarne homofobiczne i seksistowskie hasła, są zapraszani do mainstreamowych mediów, a ich słowa przedstawiane są jako druga strona".

Zmiana pokoleń nie wystarczy

Najwyraźniej nie widać też nadziei, by świadomość społeczna miała się radykalnie zmienić. - Kiedyś myślałam, że receptą na wolność i tolerancję jest wymiana pokoleń. Młodzi ludzie staną się coraz bardziej otwarci, bo przecież dzięki internetowi wiedzą, co się na świecie dzieje, częściej wyjeżdżają za granicę. Ale kiedy teraz patrzę na młodzież skupioną wokół prawej strony sceny politycznej, na tych którzy zakłócają spotkania na uniwersytetach, wywołują burdy podczas Marszów Niepodległości i podpalają tęczę, to trochę się załamuję - mówi Lalka Podobińska, prezeska Fundacji Trans-Fuzja.

Cały tekst w dzisiejszym "Newsweeku" >>

Komentarze (69)
"Zaproszono nas do programu, gdzie ks. Oko stwierdził, że geje to pedofile. To przelało czarę"
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  Niby rodzice róznych płci a jaka krzywdę potrafią zrobić synowi...a przeciez to mogło byc ich "o(cz)ko" w ogłowie. ajajajaj....

 • plorg

  Oceniono 10 razy -8

  Szczere kondolencja dla dziecka w rękach zboczeńców.

 • plorg

  Oceniono 10 razy -8

  "... są zapraszani do mainstreamowych mediów, a ich słowa przedstawiane są jako druga strona"

  Przepraszam, że pytam ale kto miałby zostać zaproszony jako druga strona?
  Poseł Biedroń? Czy może Grodzkie?

 • compagno

  Oceniono 11 razy 7

  No to ich synek pewnie teraz gejem zostanie :) :) :) Ale zaraz, zaraz, czym to się różni od rodziny w której chłopca wychowuje mama, babcia i Fundusz Alimentacyjny? Też zostają gejami z "braku męskiego wzorca" ? :) :) :)

 • nuclearsnake

  Oceniono 12 razy 10

  gej nie może być pedofilem, bo gej to ten co uprawia seks z osobą płci heterogametycznej, a pedofil to ten co uprawia seks z dzieckiem, co najwyżej można być gejem i pedofilem w jednym, co nie zmienia faktu, że gej zwyczajnie nie może być pedofilem z tego względu, że to dwie odrębne sprawy, to tak jakby nieuprawianie seksu było uprawianiem seksu, a jeśli większość gejów to pedofile to dlaczego ta większość jeszcze nie siedzi w więzieniu z odciętym narządem zbrodni, bo koloratka ich chroni? no chyba, że imć kakaowe Oko miał na myśli to, że większość gejów jest pedofilami z samej zasady większości, najlepiej aby tylko jeden się ostał, aby nie mógł z kim seksu uprawiać, w takim razie trzeba pozamykać prawie wszystkie osoby płci heterogametycznej i homogametycznej, które czują pociąg do osób płci heterogametycznej, bo to są właśnie geje, więc imć Oko zamknij w więzieniu własną matkę o ile jeszcze żyje, bo to też gej, gdyż uprawiała seks z samcem, a seks z samcem to przecież pedofilią jest wg twoich "rozważań", co za imbecyl, tyłka od łba pewnie też nie rozróżnia, osądzając po tym co za wierutne brednie wypluwa z siebie ^^

 • piesior666

  Oceniono 20 razy -16

  W tolerancyjnrj Angli będą na nie mówić : stamplickers.

 • m.arco

  Oceniono 25 razy -21

  Ksiądz Oko wielokrotnie była atakowany za, ponoć kłamstwa, które w efekcie okazywały się zawsze prawdą.
  Natomiast ruchy feministyczne i homoseksualne p-rawie zawsze opierały się na kłamstwie.
  Przykład:
  a). Nie przebieramy chłopców w sukienki w przedszkolach dziś wiemy, że to było kłamstwo a prawdę mówił ksiądz Oko.
  b). Podręcznik ,,Standardy Edukacji Seksualnej" nie namawia do masturbacji małych dzieci i niemowlaków. Pani Piotrowska wręcz wykrzyczała histerycznie księdzu Oko w nos - Pan kłamie- każdy kto przeczytał ten podręcznik wie, ze kłamała pani Piotrowska. Ksiądz Oko miał rację.
  c). Nie domagamy się adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Dziś wiemy, że to było wielkie medialne kłamstwo. Tak było wszędzie w Europie. Ksiądz Oko miał rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX