Wielowieyska: Korwin-Mikke to nie pajac. To bardzo groźne zjawisko, trzeba robić wszystko, by nie zyskał na znaczeniu

Wg Dominiki Wielowieyskiej, media powinny jak najmniej uwagi poświęcać Januszowi Korwin-Mikke. Bo "psuje on debatę publiczną i forsuje przerażające poglądy". - Tomasz Lis pisze, że Korwin-Mikke to "mało estetyczna figura" i nie pierwszy "pajac, któremu nieźle idzie w polityce". Lis lekceważy to zjawisko. Pajac to określenie nieprzystające do sytuacji - mówiła Wielowieyska w TOK FM.
Dwa tygodniki serwują dziś teksty o Januszu Korwin-Mikke. W "Do Rzeczy" "kuriozalny wywiad z tym populistą", jak oceniła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Dwa teksty o liderze "Nowej Prawicy" zamieszcza "Newsweek".

- Jestem zdecydowaną przeciwniczką promowania Korwin-Mikkego w mediach. Uważam, że psuje debatę publiczną, forsuje przerażające poglądy. Nie widzę powodu, by je reklamować. Trzeba zdecydowanie powiedzieć, że to bardzo groźne zjawisko - mówiła Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM"."Pajac" to za mało

- Tomasz Lis pisze w "Newsweeku", że "komikiem poprzedniego etapu był Janusz Palikot, komikiem etapu bieżącego jest najwyraźniej Janusz Korwin-Mikke". "Ze swoją homofobią, swym antyfeminizmem, mizoginizmem, osiedlowym liberalizmem, ucywilizowanym soft faszyzmem jest figurą mało estetyczną, ale intrygującą. Pajac? Owszem, ale nie pierwszy to pajac, któremu nieźle idzie w polityce". Myślę że Tomasz Lis tez lekceważy to zjawisko. Pajac to dla mnie określenie nieprzystające do sytuacji. Janusz Korwin-Mikke to dla mnie człowiek groźny i należałoby robić wszystko, by nie zyskał na znaczeniu - uważa dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Zdaniem Wielowieyskiej to zadanie poważne, bo sondaże pokazują, że Nowa Prawica może wywalczyć mandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ostatnie badanie CBOS, z 30 kwietnia, daje liście Korwin-Mikkego 6 proc.

Aleksandra Pawlicka w "Newsweeku" w tekście "Co myśli wyedukowany idiota", punktowała "Korwin-Mikke idzie do Parlamentu Europejskiego obalać za unijne pieniądze UE", uważa że "demokracja jest głupia. lud ciemny, a kobieta powinna być własnością mężczyzny". Do tego zestawu dodałabym - dla wszystkich, którzy zachwycają się tym człowiekiem - jego poglądy na temat osób niepełnosprawnych - podsumowała Dominika Wielowieyska.

Przypomnijmy, że lider Nowej Prawicy skrytykował m.in. zawody paraolimpijskie. W 2012 roku na blogu napisał, że zmagania niepełnosprawnych zawodników nie mają nic wspólnego ze sportem - "równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili".

Więcej o:
Komentarze (106)
Wielowieyska: Korwin-Mikke to nie pajac. To bardzo groźne zjawisko, trzeba robić wszystko, by nie zyskał na znaczeniu
Zaloguj się
 • herbapol

  0

  Pan Koorwin-Mikke i ta cała banda koorwinistów,to może pani Wielowiejskiej skoczyć.Razem wzięci nie macie nawet cząstki jej rozumu i stanowicie "Abschaum" polskiego społeczeństwa.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 1 raz -1

  Aj-waj ... pani teatrolog jest dzisiaj nawet dość śmieszna, choć jak zwykle mocno paskudna - ale na to nie ma rady :)

 • blue_boy

  Oceniono 5 razy 3

  Wielowiejska to pajac, którego należy izolować!

 • lodowy_pl

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe, że Korwin Mikke - człowiek będący od dwóch dekad z okładem poza decyzyjną polityką ze stereotypową łatką "dziwaka" nadaną mu przez tzw. establishment... budzi swymi ponoć nicnieznaczącymi poglądami na gospodarkę i społeczeństwo takie emocje wśród beneficjentów obecnego systemu polityczno-medialnego... Wnioski oczywiście nasuwają się same... :)

 • Oceniono 8 razy 6

  Zwyczajnie zaczynają bać się Pana Janusza Korwina - Mikke! KNP rośnie w górę!!!

 • Mariusz Mądry

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Dominiko pasuje Pani do kolekcji "niezależnych dziennikarzy" takich jak Pani szef Adam Michnik, tow. Lis czy TW Stokrotka....tyle tylko, że normalnie myślący ludzie już na te wasze teksty nie dają się nabierać... celowo napisałem normalni... bo ci którzy słuchają TOK FM, czytają Gwiazdę Śmierci czyli GW, w której Pani też uprawia pseudo dziennikarstwo, to chorzy lewacy.... myślę, że czas takich pismaków jak Pani powoli dobiega końca i stąd ten strach .... w normalnym kraju takich stacji radiowych i takich gazet nikt nie będzie traktował poważnie .... myślę też Pani Dominiko, że lepiej Pani zrobi jak zamiast wypowiadać głupoty otworzy Pani sklepik i będzie Pani sprzedawała marchewkę ... ona też jest czerwona... może pójdzie Pani lepiej ... czego Pani życzę...

 • Ricz Forester

  Oceniono 6 razy 4

  Groźnym zjawiskiem jest nazywanie nienormalności normalnością

 • Daria Te

  Oceniono 4 razy 2

  On jedyny mówi co innego niż cała banda tych debili z rządu.
  A co zawodów paraolimpijskich moim zdaniem dużo ludzi źle odebrało słowa JKM.
  ON NIE CHCE ŹLE polskatonaszdom.salon24.pl/572892,wyznania-inwalidki-korwinistki

 • zal.p.l

  Oceniono 11 razy 9

  No prosze jak sie lewactwo pieni. rzucają blotem, przekrecają fakty bo im sie dvpsko pali. Co ciekawe osoby ktore tak bardzo sie pienia sa bardzo podobne do siebie, socjalisci ktorzy zyją z tego co ukradną,. Ciekawe iz glownie babska podosza alarm albo chlopaczki ciapate typu Lis. Widac ze nowa wladza pozabiera im rozpasle przywileje i "rowne pensyjki". Tak apropo, JKM nigdy nie powiedzial ze "kobieta to wlasnosc mezcyzny" no ale wystraszone babsko zrobi wszystko, sklamie, zabije, pomówi, aby tylko uratowac to co ukradla ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX