Maliszewski: Na pewno nie zyska Paweł Piskorski, ewentualnie na sprzedaży swoich książek

- To jest sprawa tygodniowa. Jeśli już, to zyska PiS, na pewno nie Paweł Piskorski - mówi o sprawie rzekomego finansowania KLD przez CDU dr Norbert Maliszewski - psycholog społeczny, specjalista ds. marketingu politycznego.
Paweł Piskorski, b. polityk PO, a wcześniej sekretarz generalny KLD wysuwa oskarżenia wobec Kongresu Liberalno-Demokratycznego, którego liderem na początku lat 90. był Donald Tusk. - Dla mnie jest oczywiste, że CDU wspierało finansowo KLD - twierdzi w tygodniku "Wprost", który przytacza fragmenty książki pt. "Między nami Liberałami", podczas wywiadu rzeki przeprowadzonego z Piskorskim przez dziennikarza Michała Majewskiego.

Czy tzw. niemiecka pożyczka wpłynie jakoś na przebieg tej kampanii - pytał w TOK FM Tomasz Sekielski dr. Maliszewskiego.

- Wpłynie w niewielkim stopniu. To jest sprawa tygodniowa. Jeśli już, to zyska PiS, bo uruchomią się antyniemieckie fobie i to może zmobilizować trochę ten elektorat. Na pewno nie zyska Paweł Piskorski, ewentualnie na sprzedaży swoich książek. PO może troszeczkę stracić, ale niewiele, bo elektorat zmienił się od 2005 roku. To ludzie, którzy są odporni na tego typu zagrania - mówił Maliszewski.

- To są wybory niskofrekwencyjne. Większość osób już zdecydowała. Widać, że w kwietniu i marcu poparcie się nie zmienia. PiS i Platforma idą o włos - pozostaje 5-7 proc. osób niezdecydowanych, ale nie wiadomo, czy oni pójdą zagłosować - dodał.

Więcej o:
Komentarze (1)
Maliszewski: Na pewno nie zyska Paweł Piskorski, ewentualnie na sprzedaży swoich książek
Zaloguj się
  • swan_ganz

    Oceniono 12 razy 0

    no sorry ale jeśli premier rządu RP przyjmował kase od kogokolwiek poza rodakami to oznacza to, że taki premier utracił suwerenność...
    Skoro wiemy, że nikt i nigdy nic nie daje za darmo to duża naiwnością byłoby sądzić, ze akurat Niemcy dawali kasę Tuskowi tylko dlatego, że go lubią... Jęsli więc uważacie, ze coś takiego nie uderzy w sondaże bo ludzie są "odporni" to macie chyba na mysli tych, którzy są odporni na logikę... Chcecie powiedzieć, że elektorat Donalda to idioci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX