Tusk: Wiarygodność Piskorskiego nie różni się niczym od wiarygodności jego oświadczeń majątkowych

- Nie brałem żadnej pożyczki od CDU - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani później jako szef PO. Paweł Piskorski w mojej ocenie prowadzi polityczną kampanię i promocję własnej książki. Niech Piskorski natychmiast przedstawi dowody na swoje insynuacje i kłamstwa - mówił premier Tusk.
- Osoba wskazana przez Piskorskiego, która miała zorganizować tę pomoc od CDU, czyli Jan Krzysztof Bielecki, zapytana przez "Wprost" odpowiedziała, że nie ma to nic wspólnego z prawdą - tłumaczył premier.

Jego zdaniem informacje Pawła Piskorskiego są związane z prowadzoną przez niego kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego.

"Dokładnie pamiętam, dlaczego wyrzucałem Piskorskiego z PO"

- Nie wykluczam, że jest też trzeci powód, dla którego zdecydował się na zestawienie prawdy, pół-prawd, insynuacji i zwykłych kłamstw. Tym trzecim powodem może być chęć wskazania rządu czy konkretnie mnie jako osoby, która się na nim mści, ponieważ on ma bardzo poważne problemy, także o charakterze procesowym - mówił.

Wiarygodność Piskorskiego nie różni się wg Tuska niczym od wiarygodności jego oświadczeń majątkowych, które - jak mówił premier - stały się w Polsce przysłowiowe. - Ja bardzo dokładnie pamiętam, dlaczego wyrzucałem go z Platformy Obywatelskiej - dodał.

"Nie brałem żadnej pożyczki od CDU"

- Chciałbym, żebyście państwo wiedzieli - nigdy nie kupiłem domu w Sopocie. Jak pisze Piskorski - pierwszego domu, zatem jest domniemanie, że kupiłem wiele domów. Mamy z żoną dwa mieszkania - jedno 60-metrowe, drugie niespełna 40-metrowe - oświadczył premier.

- Nie brałem żadnej pożyczki od CDU - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani później jako szef PO - mówił. Tłumaczył też, że nie może wytoczyć procesu Pawłowi Piskorskiemu w trybie wyborczym, bo nie ma przepisów, które to umożliwiają. - Tryb wyborczy dotyczy kandydatów, ja nie kandyduję w wyborach - dodał.

"Nie dostarczę Piskorskiemu dodatkowych atrakcji"

- Widzę, że materiał przygotowany przez "Wprost" jest przygotowany perfekcyjnie i z pomocą prawników. Kiedy rozmawiałem z prawnikami, powiedzieli, że bardzo trudno byłoby przyczepić się do sformułowań typu "słyszałem", "jak powiedział mi pewien przedsiębiorca", "wydaje mi się oczywiste". Szczególnie jeśli wśród świadków są osoby zmarłe - mówił Tusk i dodał: - Okładka tygodnika "Wprost" jest w mojej ocenie oczerniająca, ale nie ma pewności, że wygrałbym taki proces .

- Czy mam iść także do sądu z tygodnikiem "W Sieci" który informuje , że przybijałem "żółwiki" z Putinem i radowałem się z wypadku samolotu? - pytał Tusk. Premier zapowiedział też, że nie zamierza w trakcie kampanii wyborczej wytaczać procesu Piskorskiemu, bo "nie będę dostarczał mu dodatkowych atrakcji".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (157)
Tusk: Wiarygodność Piskorskiego nie różni się niczym od wiarygodności jego oświadczeń majątkowych
Zaloguj się
 • munkela

  Oceniono 2 razy -2

  Piskorski w "Kropka nad i " oswiadczyl, ze :
  " - Nikt się jeszcze nie zdobył, by napisać prawdę o polskiej polityce 20 lat temu."

  20 LAT TEMU !!!

  Pytania:
  a) Gdzie byl Pawel Piskorski przez 20 lat ?

  b) Dlaczego amnezja Piskorskiego cofnela sie akurat teraz, tuz przed wyborami do Parlamentu UE w ktorych startuje, Piskorski ?

  Piskorski to szczwany lis. W "Kropce nad i " mowil:

  " - Niech Donald Tusk i Jan Krzysztof Bielecki się bronią, a jeśli chcą się bronić skutecznie, to ja jestem gotów stanąć przed sądem i powiedzieć wszystkie szczegóły. (...) Jest tryb wyborczy, macie możliwość. Jeśli uważacie to za insynuacje, to idźcie do sądu - skwitował, zwracając się do Boniego."

  Piskorski zostal poinstruowany przez prawnikow iz Tusk nie moze podac go do sadu w trybie wyborczym , bo moze to zrobic jedynie osoba startujaca w wyborach !

  I to z tego powodu, Piskorski czuje sie bezkarny.

  Chodzi od studio do studio i za kazdym razem oswiadcza iz dowody pokaze, ale w sadzie.

  To jedyny sposob aby sie zareklamowac dla polityka , ktory po szeregu postepowan prokuratorskich i afer jest szefem malutkiej , nie liczacej sie partii.

 • azja.szechter

  Oceniono 4 razy 0

  do poczytania:

  www.pawel-piskorski.mpolska24.pl/6245/czego-dowiedzielismy-sie-na-konferencji-prasowej-donalda-tuska

 • zfd3

  Oceniono 3 razy 1

  zdaje się że Pan Piskorski nie mówił o żadnej pożyczce

  czyli nie rozumiem jakie oskarżenie Pan Premier dementuje

  czyli pan Premier dementuje oskarżenie którego nie było

  a nie odnosi się do oskarżenia które panu Premierowi przedstawiono

 • zfd3

  Oceniono 3 razy 1

  zdaje się że Pan Piskorski nie mówił o żadnej pożyczce

  czyli nie rozumiem jakie oskarżenie Pan Premier dementuje

  czyli pan Premier dementuje oskarżenie którego nie było

  a nie odnosi się do oskarżenia które przedstawiono

 • azja.szechter

  Oceniono 4 razy 4

  to by sie nawet skladalo w calosc, teraz wiadomo dlaczego zajadlaki z prokuratury szukaly gdzie tylko sie da, na strychach, w piwnicach, rzekomo sprawdzajac czy pomieszcza sie antyki piskora w sprawie oswiadczen majatkowych. smierdzialo mi to od poczatku, ze dawny dzialacz po jest tak skrupolatnie przeswietlany przez obecnych dzialaczy po - teraz wyszlo szydlo z worka, ktos mial cynk ze piskorski ma te materialy wideo, za wszelka cene chcieli je znalezc, co by piskor nie mial na tuska zadnego haka. ale pieski POlszewickie, mozecie sobie szczekac i szukac, piskor ukryl dowody poza granicami kraju, gdzie wasza jurysdykcje mozecie sobie wsadzic w zope.

 • doktor104

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro pan premier uważa, że oświadczenia majątkowe Piskorskiego są mało wiarygodne to dlaczego nie nakazał ich dokładnego sprawdzenia?
  Czyżby w myśl porzekadła:
  "Kruk krukowi oka nie wykole"
  Jeśli tak to to sam jest mało wiarygodny.

 • gregoson

  Oceniono 2 razy 0

  Ale minusów sadzą biedne lemingi...
  Macie wątpliwości? No to w jakim kraju znajduje się centrala firmy będącej monopolistą systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej w warszewie i okilicy oraz w jakim kraju znajduje sie centrala firmy świadczącej usługi telefonii mobilnej dla wszystkich urzędów i instytucji państwowych?

 • disloyall

  Oceniono 5 razy 3

  sks-uj-new


  Oceniono 30 razy -14 = slownie czternascie minusow za zadanie wyjasnienia w sadzie
  ponizej:

  .............Ryzy klamie jak zwykle! Nie uwierze ze nie bral pieniedzy od niemcow dopoki nie wyjasni tego w sadzie. Dlaczego nie chce wyjasnic tego w sadzie?

 • disloyall

  Oceniono 5 razy 3

  Sady zlikwidowac ? Sady niepotrzebne Panie Tusk ?? w poprzedniej kampanii KILKADZIESIAT razy podawaliscie przeciwnikow do sadu w kampanii wyborczej, nawet za pierdniecie komara.

  A teraz zarzuca sie Wam AFERALOWIE, ze jestesci Malwersantami, Zlodziejami, Gangsterami...na 2 tygodnie przed wyborami...i NIC ????????

  Powiem wam dlaczego, tego nie robicie..... BO NIE MACIE ZADNYCH SZANS W SADZIE

  SAM PINOKIO TO PRZYZNAL ZATEM PISKORSKI MA RACJE...cudne !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX