Rostowski o rewelacjach Piskorskiego: Przypomniał sobie o pieniądzach po 20 latach? Kompromitacja

- Dla mnie pomysł, że poważni politycy CDU przyjeżdżali z siatkami pieniędzy, jest kompletnie absurdalny - tak Jacek Rostowski komentuje zarzuty byłego współpracownika Donalda Tuska, który utrzymuje, że niemiecka CDU finansowała pierwszą partię obecnego szefa rządu. Były wicepremier gościł dziś w Kontrwywiadzie RMF FM.
Jak na byłego ministra finansów przystało, Rostowski w RMF był wypytywany był głównie o finanse. Była więc rozmowa o pieniądzach idących na telewizyjne spoty, wyborze między ZUS i OFE, ale przede wszystkim o źródłach finansowania Kongresu Liberalno-Demokratycznego, o których zrobiło się głośno za sprawą Pawła Piskorskiego.

- O tym, co twierdzi Paweł Piskorski, nic nie wiem. Dziwne dla mnie jest, że przypomniał sobie o tym dopiero po 20 latach i tuż przed wyborami - tak Rostowski komentował sensacyjne doniesienia Piskorskiego o tym, że niemiecka chadecja finansowała pierwszą partię Tuska. - Nie uważał za stosowne wcześniej powiedzieć i myślę, że to go dyskredytuje - odnosił się do ujawnienia tych informacji tuż przed wyborami. A warto przypomnieć, że Paweł Piskorski również zamierza się bić o europarlament z list koalicji Palikota.- Gdzie pan był, panie Piskorski, przez te 20 lat, jak mógł pan to wcześniej powiedzieć? Dla mnie pomysł, że poważni politycy CDU przyjeżdżali z siatkami pieniędzy, jest kompletnie absurdalny - podsumowywał zarzuty Rostowski i przeszedł do kontrataku. - Należałoby przypomnieć partii Jarosława Kaczyńskiego oczywiście skandaliczną sprawę Telegrafu i sprawę pożyczki sowieckiej w czasach Leszka Millera - wypominał przeszłość liderom opozycyjnych partii, którzy rewelacje Piskorskiego również zaczęli wykorzystywać jako wyborczy oręż.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (48)
Rostowski o rewelacjach Piskorskiego: Przypomniał sobie o pieniądzach po 20 latach? Kompromitacja
Zaloguj się
 • ahsowa

  0

  Piskorski jest żałosny w tych wypocinach teraz się wybiela a sam brał w tym udział

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Rostowski lepiej niech się nie wypowiada.

 • uzdek98

  Oceniono 13 razy 5

  gargamel a ty sobie przyPOminasz na ile miliardow zadluzyles polske ? kompromitacja !

 • baby1

  Oceniono 3 razy -1

  Najważniejsze, że sobie przypomniał. Po dwudziestu latach, bo i pewnie sprawa łapówki się przedawniła, a sam z niej korzystał.

 • unamatita

  Oceniono 10 razy 6

  Vincent, czy twoja córeczka jeszcze pracuje u Radka?
  Pamiętasz?
  u.

 • Oceniono 6 razy 0

  Szanowny Panie Rostowski, rozumiem, iż przyjął Pan zasadę, iż jedna bzdura mniej czy więcej - myślę o tych, które regularnie wydobywają się z muszli ust Pańskich - Panu nie zaszkodzi. Okey. Ale czy może Pan uczynić nam, zwykłym ludziom tę łaskę i przyjąć do wiadomości, że ogromna ilość ludzi w naszym pięknym - choć nieszczęśliwym, jak powiada red. Michałkiewicz - kraju bardzo źle znosi traktowanie ich jak stado baranów. Naprawdę dobrze będzie jeśli poprzestanie Pan na używaniu - w sferze publicznej - ust Pańskich do przyjmowania powietrza i pokarmu.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 5 razy 1

  "Polscy" politycy chodzą na finansowej smyczy obcych i dlatego jest w Polsce, jak jest. Cóż, kto płaci - wymaga.

 • elkipan

  Oceniono 6 razy 2

  A fakiba gdzie? Przecież ma łagodzić wizerunek rządu, a obrzydzać opozycję kurna!
  Po premii nierobowi jednemu!

 • mini-dater

  Oceniono 8 razy 4

  To zadna kompromitacja, ale JOKER trzymany na odpowiednia chwile.

  Sa tylko dwa narzedzia w polityce szantaz lub korupcja

  Kij lub marchewka ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX