Policja: Organizator "Expressu Miłosierdzia" aresztowany

- Zatrzymany otrzymał zarzut oszustwa polegający na wprowadzeniu w błąd nieustalonej jeszcze liczby osób co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferty zorganizowania pielgrzymki do Watykanu. Jednocześnie doprowadził je do utraty pieniędzy wpłaconych tytułem wyjazdu - powiedziała podinsp. Lazar w TVP Info.
- Nasze ustalenia wskazują, że 56-letni mężczyzna już kilka miesięcy temu podjął się organizacji wyjazdu na pielgrzymkę. Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu, wpłacały określoną sumę pieniędzy - około 250-300 zł za przejazd i pobyt na pielgrzymce. Te pieniądze zbierali liderzy grup, a następnie przekazywali je organizatorom - powiedziała podinsp. Joanna Lazar z częstochowskiej policji. Udział w pielgrzymce zadeklarowało kilkaset osób. Grupa dotarła do Częstochowy.

Wprowadzenie w błąd i pozbawienie pieniędzy

Transport pociągiem nie został zorganizowany, a pielgrzymom nie został zapewniony transport zastępczy. Około 50 pielgrzymów zrezygnowało z wyjazdu, a pozostali pojechali dzięki pomocy innych osób i instytucji. Ten wyjazd jednak opłacili jednak sami.

- Wezwani policjanci zatrzymali 56-letniego organizatora. Zeznania złożyły już cztery osoby, ale prawdopodobnie liczba oszukanych osób okaże się dużo większa. Zatrzymany otrzymał zarzut oszustwa polegający na wprowadzeniu w błąd nieustalonej jeszcze liczby osób co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferty zorganizowania pielgrzymki do Watykanu. Jednocześnie doprowadził je do utraty pieniędzy wpłaconych tytułem wyjazdu - tłumaczyła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o: