Wielowieyska o rewelacjach "Wprost": "Piskorski musi zaistnieć, bo szanse na mandat marne". Graś: "Obrzydliwe. Nie umie skończyć z klasą"

- To groteskowa i kompromitująca manipulacja - oceniła Dominika Wielowieyska rewelacje "Wprost" na temat rzekomego finansowania Kongresu Liberalno-Demokratycznego przez niemiecką CDU. - Trochę to obrzydliwe. Szkoda, że Piskorski nie umie skończyć jako polityk z klasą - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Paweł Graś, sekretarz generalny PO.
W najnowszym tygodniku "Wprost" Michał Majewski stawia tezę, że niemiecka CDU finansowała w latach 90. Kongres Liberalno-Demokratyczny, z którego wywodzi się m.in. Donald Tusk. Swój tekst dziennikarz opiera m.in. na fragmentach wywiadu rzeki, jaki przeprowadził z Pawłem Piskorskim, byłym politykiem KLD i PO.

"Szanse na mandat marne, Piskorski musi zaistnieć"

- To groteskowa i kompromitująca manipulacja - stwierdziła w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska. - Piskorski startuje w eurowyborach i musi jakoś zaistnieć, tym bardziej że jego szanse na mandat są marne - dodała publicystka. Jej zdaniem Majewski sformułował tezę o "niemieckiej pożyczce", aby "podkręcić atmosferę". A jeśli wczytać się w słowa Piskorskiego, rzecz wygląda raczej błaho.

"Dla mnie jest oczywiste, że CDU wspierała finansowo KLD, ale to były kwestie omawiane między Kohlem a Janem Krzysztofem Bieleckim. Ja przy tych spotkaniach w cztery oczy nie byłem obecny. Kohl odmówił publicznych wyjaśnień w sprawach związanych z historią kont i zrezygnował z polityki" - mówi Piskorski. Dopytywany o szczegóły, dodaje: "Jedyne, co mogę w tej sprawie powiedzieć, to że należy się o te kwestie pytać Bieleckiego".

"To jego wyobrażenia, nie twarde fakty"

- Trochę mnie to śmieszy, bo to oznacza, że Piskorski nic nie wie na ten temat i są to jego wyobrażenia, a nie twarde fakty - oceniła Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Publicystka zauważyła, że w tekście wytknięto KLD także wsparcie nieżyjącego już biznesmena Wiktora Kubiaka. - To było od dawna wiadomo, nie ma tu rewelacji. Wszystko w sosie olbrzymiej niechęci do byłych kolegów z partii. Mam nadzieję, że Majewski zapytał też Piskorskiego o antyki i fakt, że astronomiczną liczbę razy wygrał w kasynie - mówiła Wielowieyska, odnosząc się do zamieszania wokół majątku polityka, którym zajął się sąd.

Graś: "Trochę to obrzydliwe"

- Cały materiał i sensacyjna okładka opiera się na jednym zdaniu Piskorskiego. Nie wiem, skąd dla niego jest to "oczywiste" - ocenił w dalszej części programu Paweł Graś, sekretarz generalny PO. - Pan premier Bielecki zdecydowanie temu wszystkiemu zaprzeczył - dodał.

- To jakiś kuriozalny pomysł, nie wyobrażam sobie funkcjonariuszy partyjnych CDU w reklamówkach przerzucających pieniądze do Polski - kontynuował Graś. - Trochę to obrzydliwe. Szkoda, że Piskorski nie umie skończyć jako polityk z klasą. Od Janusza Palikota widocznie nauczył się, że sposobem na funkcjonowanie w polityce w Polsce jest napisanie książki, w której opluskwia się byłych kolegów partyjnych - zaznaczył.

Nie tylko KLD, ale też PC...

Tymczasem Polska Razem już domaga się komisji śledczej, która miałaby zająć się rewelacjami "Wprost". - Czekałem na to - komentował Graś w "Poranku Radia TOK FM". - Spodziewałem się, że i PiS zwietrzy tu interes polityczny, ale Jarosław Gowin był szybszy - dodał. - PiS się nie śpieszy, bo wówczas trzeba by powoływać komisję badającą finansowanie Porozumienia Centrum - wtrąciła Wielowieyska.

- Trzeba Piskorskiemu oddać, że w książce zajmuje się nie tylko PO, ale też Porozumieniem Centrum, Telegrafem, spółką Srebrna i generalnie tym, jak to w latach 90. partie polityczne funkcjonowały - zakończył Graś.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wielowieyska o rewelacjach "Wprost": "Piskorski musi zaistnieć, bo szanse na mandat marne". Graś: "Obrzydliwe. Nie umie skończyć z klasą"
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  dwa spasione knury ... jeden wart drugiego .... a ty gras, hast du das Haus geputzt ? geh zur Arbeit gras, schneller !

 • lesiaczek3

  Oceniono 10 razy 4

  Pani redaktor nie da zrobic krzywdy PO:)))

 • barka01

  Oceniono 2 razy 0

  Takie lokomotywy wyborcze jak Piskorski, czy Czarzasty & company("lub czasopisma") tylko pociągną Palikota na dno.

 • aghrra

  Oceniono 9 razy 1

  Ciekawe jak będzie kończył Graś w zapomnieniu czy na świeczniku w innej formacji obrzucając PO i smyczowego gównem Oni wszyscy są siebie warci

 • zfd3

  Oceniono 6 razy -2

  Pani Redaktor

  Tytuł Pani komentarza o w powyższej publikacji potwierdza że tytuł Gazety Wyborczej powinien brzmieć Gazeta Wybiórcza

  nie tylko w sensie doboru przekazywanych informacji i ich jakości

  ale przede wszystkim norm etycznych które gazeta zastosowała dla ujawnionego faktu przez polityka Piskorskiego, nigdy nie byłem fanem tego Pana,

  ale sposób personalnego ataku na tego Pana

  nie tylko jest uprawdopodobnionym potwierdzeniem podanych przez niego faktów
  tak skrzętnie przez całe lata przez dziennikarzy,

  ale potwierdza że takie zachowania były normą postępowania
  tych sił politycznych i elit które ta gazeta reprezentuje,

  w normalnie funkcjonującym społeczeństwie taki fakt stanowić powinien

  koniec polityczny, społeczny i cywilny dla obu panów i nie tylko ich ale i całej formacji politycznej oraz spowodować ogłoszenie wyborów parlamentarnych nie tylko do parlamentu ale również na obsadę urzędów konstytucyjnych i państwowych kontrolowanych przez ta formację

  Treść Tytułu tego artykułu oznacza moralną i etyczną akceptację Gazety Wyborczej

  dla pobierania judaszowskich srebrników i oszukiwania Polaków,

  oznacza to faryzeizację norm etycznych i życia społecznego

  dla przypomnienia

  Faryzeusze to kapłani żydowscy udający świętoszków

  dla których nie była ważna wiara w Boga ale

  procedura ( wg dzisiejszego słownictwa) w której stosowanie

  poprzez dzieleniem włosa ( który nie istniał) na czworo

  robiono zasłoną dymną dla

  swoich niecnych zachowań i nieprzestrzegania Dekalogu

  oraz pogardy dla wiernych

  czyli to co elity III Rzeczpospolitej stosują wobec wyborców

  a dziennikarze wobec czytelników

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 9

  Ten spasiony ryj nigdy nie miał klasy
  Zresztą jak co drugi przy korycie.
  Powinni kończyć w kryminale jak prawdziwi złodzieje z klasą.

 • unamatita

  Oceniono 20 razy 0

  Funkcjonariuszka Wielowieyska zawsze gotowa pomóc rządzącej zbieraninie!
  "Obrzydliwe, nie umie skończyć z klasą"" - przyganiał kocioł garnkowi.
  u.

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 4

  Gdyby immunitety w kasynie można było " wygrywać " to Piskorski pewnie miałby dożywotni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX