"Wprost" pisze o "tajnej kasie Tuska". Kidawa-Błońska: Nie będziemy brali udziału w promowaniu Piskorskiego

Kierowany przez Donalda Tuska Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką CDU? Takie oskarżenia padają w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost". Paweł Piskorski, były bliski współpracownik obecnego premiera, mówi, że jest dla niego oczywiste, iż niemiecka partia wspierała finansowo liberałów. - Nie będziemy brali udziału w promocji książki Piskorskiego, który chce na siebie zwrócić uwagę - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu.
"Dla mnie jest oczywiste, że CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna - red.) wspierało finansowo KLD, ale to były kwestie omawiane między Kohlem [ówczesnym kaclerzem Niemiec - red.] a Bieleckim [Janem Krzysztofem, wtedy premierem i jednym z liderów KLD - red.]. Ja przy tych spotkaniach w cztery oczy nie byłem obecny - mówi Paweł Piskorski w najnowszym "Wprost".

"Jedyne, co mogę w tej sprawie powiedzieć, to że należy o tę kwestię pytać Bieleckiego" - mówi Piskorski pytany o szczegóły sprawy. Twierdzi też, że do niektórych rozmów i decyzji "nie był dopuszczany". Artykuł zatytułowany "Tajna kasa partii Tuska" zawiera fragmenty wywiadu rzeki z Piskorskim przeprowadzonego przez Michała Majewskiego, dziennikarza tygodnika.

Kidawa-Błońska: Piskorski chce się wypromować

W tekście prócz Piskorskiego zacytowany został inny "polityk czołówki KLD", który twierdzi, że "CDU, które było wtedy przy władzy w Niemczech, szukało w krajach postkomunistycznych partnerów do współpracy. (...) Odpowiedni wydawał się Kongres. CDU bezzwrotnie darowało KLD kilkaset tysięcy marek. To były pieniądze w gotówce, które działacze KLD wymieniali w kantorach na złotówki w Warszawie. Pieniądze poszły na budowanie partii w 1991 r.".

"Wprost" podaje, że o odniesienie się do tych informacji poproszony został sam Donald Tusk, ale premier nie odpowiedział.

O komentarz do artykułu poprosiliśmy Małgorzatę Kidawę-Błońską, rzecznik rządu: - Nie będziemy brali udziału w promocji książki Piskorskiego, który chce na siebie zwrócić uwagę. Jego notowania są słabe, a jego nazwisko rzadko pojawia się w mediach. Jego publikacja ma mu pomóc w zdobyciu rozgłosu w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wydaje mi się, że pan premier nie będzie zabierał głosu w sprawie publikacji "Wprost" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Polska Razem chce komisji śledczej

Na artykuł błyskawicznie zareagował za to europoseł Marek Migalski z partii Polska Razem. Wraz z Jarosławem Gowinem i Adamem Bielanem Migalski wystąpił na konferencji w Sejmie, o której poinformował na swoim Twitterze. - Żądamy komisji śledczej da zbadania tego, co opisał "Wprost" - napisał Migalski.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (189)
"Wprost" pisze o "tajnej kasie Tuska". Kidawa-Błońska: Nie będziemy brali udziału w promowaniu Piskorskiego
Zaloguj się
 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  Migalski ma chyba dr. bo zachowuje się jak mazgaj z pierwszej klasy .................

 • rikardino33

  Oceniono 1 raz 1

  Rano w TVN 24 oglądałem wywiad Kużniara z tym hochsztaplerem.Przełączyłem kanał ze
  względu...na ruch wymiotny.

 • zyks

  0

  Trochę mi już dokucza skleroza :-( . Chciałbym wiedzieć, co bierze Piskorski, że sobie to w końcu po 20 latach przypomniał...

 • ahsowa

  Oceniono 1 raz 1

  Piskorski to zwykły krętacz i oszust posunie się do każdego świństwa byle się wypromować

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Jest od dawna powszechną wiedzą, że "Wprost" i Piskorski są finansowani przez Mafię Wołomińską.
  Marek Migalski brał rzadziej w gotówce

 • munkela

  0

  Czlowiek, ktory trzymal , wedlug jego wlasnych slow, obrazy Kossaka i Olgi Boznanskiej w szafie a antyki w tapczanie a zona nic o tych skarbach nie wiedziala bo on to trzymal u mamy.

  "Przedmioty były w dwóch olbrzymich skrzyniach, które były pod stelażem łóżka, które mam do dziś. Obrazy były w szafie." - mowil podczas rozprawy, Piskorski.

 • angrusz1

  Oceniono 4 razy 0

  Taka to była i jest u nas demokracja . Służby specjalne obcych krajów tworzą w Polsce politykę i polityków .

 • andante7744

  Oceniono 3 razy 1

  Stu osiemdziesięciu sześciu internautów (186 !) oceniło "karolinę-wk" 372 razy !!! Za ten cud rozmnożenia opinii Michnik powinien zostać beatyfikowany ! :) :) :) :) :):) :) :) :) :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX