Abp Hoser: Niewierzący powinni płacić na Kościół

"Czasami myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki" - powiedział abp Henryk Hoser w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie". "Bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i kim jest Pan Bóg" - dodał duchowny.
Abp Hoser zapytany przez "GP" o sprzeciw Twojego Ruchu wobec uchwały, którą Sejm podjął z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, odparł: "Czasami myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki. Bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i kim jest Pan Bóg".

"Jesteśmy dla nich [ateistów - red.] bardzo ważnym punktem odniesienia. A wielkość papieża nie może być zmniejszona przez tak marginalne inicjatywy, jak działania partii Palikota" - stwierdził abp Hoser. "Wielkość Jana Pawła II broni się sama" - dodał.

"Polityka Tuska? Nastawiona na cele doraźne"

Duchowny odniósł się także do kwestii zainteresowania polityków kanonizacją i zachowania Donalda Tuska, który odwiedził Wadowice, a w jednym ze spotów wyborczych cytował Jana Pawła II. "Taka polityka z pewnością nastawiona jest na cele doraźne. Pan premier, o ile pamiętam, deklarował się kiedyś jako katolik, organizował rekolekcje dla Platformy Obywatelskiej, później od tego odszedł, teraz znowu wraca" - powiedział Henryk Hoser.

"Nie chcę oceniać, ale kto ma głowę na karku, dostrzega i domyśla się motywów jego działania" dodał duchowny.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (234)
Abp Hoser: Niewierzący powinni płacić na Kościół
Zaloguj się
 • clarus2

  0

  Pogańska sekta watykańska podszywająca się pod chrześcijaństwo żeruje na ludzkości już 1700 lat.

 • irekwj

  0

  "Czasami myślę,... " - to niemożliwe, tęga dostojności i nikt w to nie uwierzy.

 • irekwj

  0

  nie obchodzi mnie bóg, ani ty. Jeśli zostawisz mój portfel i przestaniesz mi meblować życie to zapomnę o was. Nie będziecie dla mnie istnieć ja,k buddyści, hinduiści, islamiści, mojżeszowi, jehowy i cała reszta. Wcale, a wcale do nich się nie odnoszę, bo nie stają mi na odciski.

 • babajaga99

  0

  Hieniuś ! pedofilia ci rozum zlasowała?

 • babajaga99

  Oceniono 1 raz 1

  Ty obrońco i ochraniarzu pedofilów, ty diable wcielony, ja ci dam moje pieniądze ! Do piekła z toba i tych co się z tobą zadaja - "grzech cudzy" wiesz co to jest zboku ?

 • camea78

  Oceniono 2 razy 2

  no to powiedział co wiedział,a co z szacunkiem do bliźniego,tolerancją,każdy ma prawo wyboru w życiu czy żyje w zgodzie z jakąś religią czy nie ,najpierw jest realne życie,religia to sprawa drugorzędna ,jest cześcią życia niektórych ale nie żyją dla niej i dzięki niej, wyznań jest bardzo wiele i trzeba uszanować to ,że nie wszyscy są katolikami,jaki wstyd i to wysoko postawiony katolik..

 • micwit

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Hoser może mnie cmoknąć w pompkę.

 • kazek1948

  Oceniono 2 razy 2

  Miłość do kasy odebrała czarnemu rozum!

 • mason58

  Oceniono 4 razy 4

  Hoser, ty bydlaku, jestes gorszy od Berii,( a to juz byla kanalia), jestem katolikiem ale takim jak ty nie zaplace zlamanego grosza, bando pedofilii............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX