Wielowieyska o uchwale papieskiej: Propozycja SLD była godna rozważenia. Sejm i marszałek Kopacz powinni zrobić wysiłek

Przyjęcie przez Sejm uchwały na kanonizację Jana Pawła II nie razi Dominiki Wielowieyskiej. Bo jak mówiła w TOK FM, papież przyczynił się m.in. do demokratycznych przemian w Polsce. Ale dziennikarka przyznaje, że posłowie nie powinni zapominać o ludziach, którzy mają inne poglądy. - Propozycja SLD była godna rozważenia. Choć przyznaję, nie widzę dramatu w tym, że Sejm przyjął uchwałę.
Czy Sejm powinien przyjmować uchwałę związaną z kanonizacją Jana Pawła II? Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej, nie ma nic złego w tym, że posłowie zajęli się sprawą. Bo papież z Polski na to zasługuje, jak podkreślała Wielowieyska, to "współtwórca pokojowych przemian w Polsce, pomógł też w wejściu Polski do UE". - Niektórzy już zapomnieli, że niektóre kościelne środowiska były bardzo źle nastawione do integracji z Unią Europejską - przypomniała dziennikarka "Gazety Wyborczej" w "Poranku Radia TOK FM".Wielowieyska, mimo tak jednoznacznej opinii, zwróciła uwagę, że można było zrobić więcej, by uniknąć podziałów w Sejmie przy okazji uchwały. - Propozycja SLD była godna rozważenia. Można było ustalić formułę, która uwzględniałaby wrażliwość inną niż moja czy innych Polaków. Przyznaję, że Sejm i marszałek Ewa Kopacz powinni zrobić wysiłek i przygotować taką treść uchwały, która byłaby do przyjęcia, jeśli nie wszystkich posłów, to dla przytłaczającej większości. Szkoda że tak się nie stało. Choć nie widzę dramatu w tym, że Sejm przyjął uchwałę, z którą być może nie identyfikuje się część Polaków.

Bo jak stwierdziła dziennikarka, to nie pierwszy taki przypadek. - Cóż, takie jest życie, że czasem mniejszościowe poglądy nie są uwzględniane w uchwałach sejmowych.

Przypomnijmy, większość posłów SLD krytykujących treść uchwały nie wzięła udziału w głosowaniu. Posłowie Twojego Ruchu byli przeciwko przyjęciu uchwały.

Więcej o:
Komentarze (12)
Wielowieyska o uchwale papieskiej: Propozycja SLD była godna rozważenia. Sejm i marszałek Kopacz powinni zrobić wysiłek
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Ci co czuja uraze do polskich spraw ,religii,kultury
  i obyczajow winni opuscic kraj nad Wisla ,wybrac
  podroz w jedna strone ,moze to byc Izrael lub Moskwa.
  My wowczas zaznamy spokoj i jednosc,destruktorzy sa
  zbyteczni.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy -3

  Szanowna Pani.
  Celem wniesienia tej ustawy pod obrady sejmu, było wyłącznie oddzielenie katolskiego ziarna od ateistycznych plew...więc wszelkie rozważanie które mgło doprowadzić do zatarcia podziału, było by działaniem sprzecznym z celem.

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 13

  Papież przyczynił się do demokratycznych przemian w Polsce? No to kiedy uchwała o kanonizacji Jaruzelskiego, Gorbaczowa i Wałęsy? Bo oni też "przyczynili się do przemian demokratycznych w Polsce", i to znacznie bardziej, niż cały Watykan.

 • stachkaz47

  Oceniono 17 razy 11

  Dramatu nie ma .
  Teraz Sejm powinien kanonizować bliżniaków .
  No i dwie wdowy po Gosiewskim.

 • staryman

  Oceniono 17 razy 15

  „Sejm i marszałek Kopacz powinni zrobić wysiłek” (Wielowieyska)

  Ale po co się wysilać? Przecież chodziło o to, żeby „dać świadectwo” i pokazać, że „my tu wszyscy Polacy-katolicy bardzo kochamy Jana Pawła II”. Zresztą przecież posłowie nie lubią się wysilać, o czym chyba Pani Redaktor wiadomo.

 • adawlo221

  Oceniono 17 razy 13

  No to teraz kolej na Kanonizację Najwybitniejszego Prezydenta 1000-letniej historii Polski Lecha,który nie bawił sie na podwórku

 • 1pirat2

  Oceniono 19 razy 19

  Największym samozaparciem okazał się PIS, na pewno dużo ich musiało kosztować, żeby twierdzić ,że największym Polakiem był jednak Papierz, a nie Prezydent Kaczyński, ale czego się nie robi by podlizać się wyborcom.

 • mila2712

  Oceniono 21 razy 19

  "Ale dziennikarka przyznaje, że posłowie nie powinni zapominać, o ludziach którzy mają inne poglądy. - Propozycja SLD była godna rozważenia"

  Przecież to czysta kalkulacja. Naród wierzący, ponoć popiera kanonizację ( sondaże) jest więc szansa na kolejne głosy ( wyborcza zagrywka)

  Posłowie pokazali jedno brak zdrowego rozsądku i wyrachowanie.
  Niestety....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX