Nowojorska policja: Masz zdjęcie z policjantem? Wyślij je! Internauci nie zawiedli. Ale czy o to chodziło?

"Masz zdjęcie z funkcjonariuszem policji? Wyślij je do nas" - napisali na swoim Twitterze nowojorscy policjanci. Reakcja internautów zaskoczyła chyba ich samych. Funkcjonariusze zostali zasypani zdjęciami z brutalnych akcji policyjnych. A chyba nie o to chodziło.
22 kwietnia na Twitterze nowojorskiej policji pojawiła się zachęta dla internautów. W założeniu mieli oni wysyłać policjantom ich wspólne zdjęcia. Miało być przyjemnie. Tak wyglądało przykładowe zdjęcie zamieszczone przez nowojorskich stróżów prawa:Coś poszło nie tak

Najwyraźniej jednak coś nie wyszło. Internauci spełnili prośbę policjantów, ale prócz zdjęć zrobionych według "wzoru" funkcjonariusze zostali zasypani zdjęciami, przeważnie brutalnych, działań policyjnych:

Nowojorska policja: To nas nie zniechęci

Nie jest raczej niczym zaskakującym, że na policyjnym Twitterze takie fotografie się nie pojawiły. Zobaczyć tam można jedynie takie zdjęcia:

- Chcieliśmy stworzyć nowe sposoby komunikacji z ludźmi - tłumaczyła przedsięwzięcie policji jej rzecznik Kim Royster w "The New York Times". Jej wypowiedź zacytowało Fox News.

- Ludzie mogą robić, co tylko chcą. Zdjęcia, które do nas wysłano, nie zniechęcą nas do działalności w serwisach społecznościowych - dodał drugi rzecznik nowojorskiej policji Stephen Davis w "New York Post".

Portal cytuje też źródło zbliżone do stróżów prawa: - Nowojorska policja miała dobre zamiary, ale... kto korzysta z Twittera? Przeważnie są to młodzi ludzie, którzy nie mają dobrych doświadczeń z funkcjonariuszami - powiedziało źródło.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS