Sejm przyjął uchwałę z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Sejm przyjął dziś specjalną uchwałę z okazji uczczenia Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. Za było 380 posłów, przeciw głosowało 34, a dwóch wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem Sejm zdecydował, by nie przeprowadzać dyskusji nad uchwałą.
"W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża mu wdzięczność i szacunek" - głosi uchwała.

Posłowie napisali w uchwale: "Dziewięć lat temu, kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, posłowie i senatorowie zebrani na uroczystym zgromadzeniu oddali Mu hołd, nazywając Go głosicielem ewangelii Jezusa Chrystusa, wielkim moralnym autorytetem, Ojcem i Nauczycielem, a także >>człowiekiem pokoju i nadziei<< oraz >>najważniejszym z Ojców niepodległości Polski<<. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że określenia te nie straciły niczego ze swojej aktualności".

Uchwała mówi również o tym, że "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do wszystkich członków narodowej wspólnoty o godne uczczenie tego wydarzenia" - brzmi uchwała.

Wcześniej posłowie odrzucili poprawkę SLD, które nadałaby uchwale nową treść.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (234)
Sejm przyjął uchwałę z okazji kanonizacji Jana Pawła II
Zaloguj się
 • Pani Imperatorowa

  0

  A mnie najbardziej bawią te gromkie brawa, jakby co najmniej uratowali kraj przed jakąś zarazą, wrogiem itp. Słabe to. Zwłaszcza, że ta ustawa nic nie wnosi, nic nie zmienia. Ludzie durni nie są. Ten odsetek fanatyków i fanów Wojtyły oczywiście będzie się pienił przez cały weekend. A reszta? Za ostatnie pieniądze pójdzie kupić coś na obiad i wyłączy telewizje, radio, może nawet Internet. Szkoda słów, Rządzie Polski. Szkoda słów.

 • hapita

  0

  Szkoda, że ten mało rozgarnięty Sejm nie przyjął propozycji Iwińskiego, która zasypałaby konflikt w Semie a była bardzo wyważona i pochlebna papieżowi, który dzisiaj przy obecnym Franciszku wygląda słabiutko, zwłaszcza jako osoba uwsteczniająca Kościół po soborze Vaticanum II.

 • kat-kk

  Oceniono 5 razy 5

  Kremówkowy szczuł, a ludzie oddawali życie.Dziadzio siedział w paputkach, przed telewizorkiem a Polacy szli na rzeź,tak to mecenas pedofilski walczył z komuną!Rzygać się chce, jak już nawet Palikot, zaczyna dostrzegać wartości starego altsheimera.Polska już sprzedana pedofilom, uciekajcie ludzie ,gdzie kto może,niech to ruski przejmie i pedofilii na sybir wywiezie!

 • iremus

  Oceniono 4 razy 4

  Czy to zdjęcie powyżej to wygląd sejmu od najbliższego poniedziałku? A skąd Kopaczowa weźmie te figurki po bokach?

 • doktor104

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba było pójść dalej i zmienić nazwę państwa na Wojtyłaland lub Papaland.

 • kat-kk

  Oceniono 7 razy 5

  Rodacy!Na znak protestu,nie klikajcie, na reżimowe portale, jak zobaczycie ,artykuł o kanalizacji mecenasa pedofilii.Nie płaćcie, za kościelne pranie mózgu ,przez wrogi Polsce rząd Opus Dei.

 • jonkasta

  Oceniono 4 razy 4

  Miller się nigdy nie wychyla, chce być i tu i tam. Myślam, że zmądrzał, ale on wciąż nie wie biedula za kim jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX