Sejm przyjął uchwałę z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Sejm przyjął dziś specjalną uchwałę z okazji uczczenia Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. Za było 380 posłów, przeciw głosowało 34, a dwóch wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem Sejm zdecydował, by nie przeprowadzać dyskusji nad uchwałą.
"W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża mu wdzięczność i szacunek" - głosi uchwała.

Posłowie napisali w uchwale: "Dziewięć lat temu, kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, posłowie i senatorowie zebrani na uroczystym zgromadzeniu oddali Mu hołd, nazywając Go głosicielem ewangelii Jezusa Chrystusa, wielkim moralnym autorytetem, Ojcem i Nauczycielem, a także >>człowiekiem pokoju i nadziei<< oraz >>najważniejszym z Ojców niepodległości Polski<<. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że określenia te nie straciły niczego ze swojej aktualności".

Uchwała mówi również o tym, że "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do wszystkich członków narodowej wspólnoty o godne uczczenie tego wydarzenia" - brzmi uchwała.

Wcześniej posłowie odrzucili poprawkę SLD, które nadałaby uchwale nową treść.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS