Dziennikarz BBC zagiął Farage'a. "Europejczycy zabierają Brytyjczykom pracę? Pana żona jest Niemką. I pracuje dla pana!"

- Twierdzi pan, że Europejczycy zabierają pracę Brytyjczykom. Jak to się ma do faktu, że pana żona jest Niemką i zatrudnia ją pan jako swoją sekretarkę? - to pytanie zadał Nick Robinson, dziennikarz BBC, Nigelowi Farage'owi, brytyjskiemu eurodeputowanemu, który znany jest ze swojej krytyki Unii Europejskiej.
Robinson przepytywał Farage'a podczas wiecu tego drugiego, zorganizowanego pod hasłem przestrzegającym, że Europejczycy rzekomo zabierają pracę Brytyjczykom. Problem w tym - co wytknął dziennikarz BBC - że żona Farage'a jest Niemką i pracuje dla europosła jako jego sekretarka.- Próbuje pan wszystko obrócić w żart - punktował Robinson. - Zatrudnia pan Niemkę, żeby pracowała w pańskim biurze. Akurat przypadkiem się składa, że jest ona pana żoną i wydaje pieniądze z podatków Brytyjczyków. Jak pan to wyjaśni? - pytał dziennikarz. - Nie, nie wydaje - ma bardzo skromną pensję - bronił się Farage.

Polityk dodał, że jego zdaniem... nikt inny by tej pracy się nie podjął. Próbował przy tym zbić pytanie Robinsona, twierdząc, że nikt nie podjąłby się pracy bycia żoną Farage'a. Jednak dociśnięty przez dziennikarza doprecyzował, że chodzi o pracę siedem dni w tygodniu do późnych godzin nocnych.