Wróbel: "A jak się pan nie dostanie do europarlamentu?" Migalski: "Pan mnie wpuszcza w kanał. Jestem na tyle inteligentny..."

- Nie przymilałem się prezesowi - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Migalski. Jego zdaniem to właśnie mocna pozycja w partii, a nie ciężka praca, jest gwarancją reelekcji w eurowyborach. Migalski przekonywał, że sam wybrał pracę. - Dziś wyszedł ranking "Rzeczpospolitej" i zająłem tam zaszczytne 18. miejsce. Nie jest najgorzej - stwierdził.
- A jak się pan nie dostanie do Parlamentu Europejskiego, co pan będzie mówił? - pytał Jan Wróbel gościa Poranka Radia TOK FM Marka Migalskiego, eurodeputowanego Polski Razem. - Polityk, który na pięć tygodni przed wyborami mówi o scenariuszach na wypadek klęski, nie nadaje się do polityki - odparł Migalski. - Proszę nie wpuszczać mnie w te kanały, jestem na tyle inteligentny po pięciu latach w polityce, że nie pozwolę tego robić - dodał.

"Chciałem zwrócić uwagę na to, co zrobiłem. Chyba nie jest najgorzej"

Być może jednak Migalski sam wpuścił się w kanał, prezentując niedawno swój najnowszy spot wyborczy. Zdaniem wielu komentatorów zawarte w nim dwuznaczności nie przysłużyły się politykowi. - Cel tej kontrowersyjnej reklamy był taki, żeby skierować uwagę widza na to, co zrobiłem przez pięć lat, a chyba nie jest najgorzej - tłumaczył Migalski. - Dziś wyszedł ranking "Rzeczpospolitej" i zająłem tam zaszczytne 18. miejsce. Jak na 51 osób i fakt, że to pierwsza moja kadencja, nie jest najgorzej - stwierdził.Wróbel zauważył, że z dwóch europosłów z pierwszej piątki rankingu "Rzeczpospolitej" nie startuje w tegorocznych wyborach. - Najlepszym europosłem w tym rankingu jest Konrad Szymański, który nie znalazł miejsca na listach PiS, bo okazał się za mało wierny - wtrącił Migalski.

"Nie przymilałem się prezesowi"

- Może więc nie warto harować w europarlamencie, skoro związek między dorobkiem a miejscem na liście jest losowy? - zastanawiał się prowadzący Poranek Radia TOK FM. - Ja to wiedziałem już pierwszego dnia. Wiedziałem, że jest zerowy związek między tym, co się zrobi w Brukseli, a tym, czy zostanie się wystawionym na listę i czy wyborcy to docenią - zapewniał Migalski. - Bo wyborcy wolą raczej tych, których się zna, niż których się zna z ciężkiej pracy. To demoralizujące - zaznaczył.

Polityk Polski Razem przekonywał, że na reelekcję wolał zasłużyć ciężką pracą w Brukseli, a nie walką o pozycję w partii. - Nie przymilałem się prezesowi, a tak postąpił prof. Legutko. Nie zrobił nic w Parlamencie Europejskim, a jedynkę ma pewną. Tak zrobił też Bolesław Piecha - mówił Migalski.

Więcej o:
Komentarze (16)
Wróbel: "A jak się pan nie dostanie do europarlamentu?" Migalski: "Pan mnie wpuszcza w kanał. Jestem na tyle inteligentny..."
Zaloguj się
 • wis-kas

  0

  Chyba nie tylko ja widzę, że wyborcy prawa i sprawiedliwości udziela się przed wyborami europejskimi. I prawidłowo, bo wyłonienie drużyny premiera drugi raz do europarlamentu może się skończyć następnymi ustawami uderzającymi w naszą gospodarkę. Poczytajcie nieco na parlament-europejski.pl by wyrobić sobie jakieś wyobrażenie o parlamencie europejskim

 • aska.smerniak

  0

  Widzę, że miłośnicy PiS działa w sieci przed wyborami europejskimi. I poprawnie, bo wybranie posłów Donalda jeszcze raz do parlamentu europejskiego z pewnością bedzie wiązać się z następnymi groźnymi ustawami trafiającymi w interesy polski. Przeczytajcie nieco na wybory-2014.info by wypracować sobie szersze wyobrażenie o parlamencie UE

 • loop.pol

  Oceniono 1 raz -1

  Jako politolog był ciekawy. Jako polityk jest mało wyrazisty, nudny i nie wróżę mu długiej kariery. Przykra sprawa.

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  W rankingu najszybciej dorabiających się, Marek Migalski pewnie nie miał konkurencji, bo już po roku europosłowania kontow wzrosło mu z 10tys. zł do ponad 315 tys. € i zaczął jeździć Lexusem. Taki chłop operatywny.

 • krytar2a

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejny spot Migalskiego. Zobaczcie sami: youtu.be/ud6qhJJ4nU0

 • poznaniak425

  Oceniono 2 razy 0

  To wstyd wysylac do europarlamentu osoby takie jak p. Wrobel - osobe ktora jest w stanie sluchac tylko siebie, dopuszczona do glosu (albo i nie ) terkocze jak "kalasznikow" i nikt nie jest w stanie tego slowotoku zatrzymac.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  no i tak to pierwsza kadencja bedzie ostatnia ...do piekla ...sio....

 • iremus

  Oceniono 3 razy 3

  Najwyższa pora tę nieudolną instytucję okroić o 90% stanu osobowego albo po prostu zlikwidować. Przecież to są synekury dla krajowych próżniaków na których elektorat poznał się już i nie mieliby szansy być wybranymi do krajowych parlamentów więc partie oddelegowały ich do Brukseli.
  __________________________________________________________
  ....... Budżet PE na rok 2014 wynosi blisko 1,756 mld euro, z czego 35 proc. przeznaczone jest na pracowników, głównie na wynagrodzenia dla 6000 osób pracujących w administracji oraz – w mniejszym stopniu – w grupach politycznych. Z tego samego źródła finansowane są tłumaczenia ustne i pisemne oraz podróże służbowe...... www.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/00059f3ea3/Bud%C5%BCet-Parlamentu-Europejskiego.html
  Tak, tak 614,600.000 € czyli 2 biliony 581 miliardów 320 milionów złotych na płace cwaniaków tego pierd.olonego monstrum biurokracyjnego !!!!!!

 • iremus

  Oceniono 3 razy 3

  Na jego intelekcie poznali się nawet na UŚl., chociaż zbyt późno.
  ___________________________________________________________________
  www.dziennikzachodni.pl/artykul/80423,potwor-na-uniwersytecie,id,t.html?cookie=1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX