Samotność Sławomira Nowaka, problemy SP z Tomaszem Adamkiem i nadchodząca kanonizacja JP II [JUTRO W TYGODNIKACH]

W jutrzejszych wydaniach tygodników przeczytamy m.in. samotności Sławomira Nowaka, o Tomaszu Adamku, który miał uratować Solidarną Polskę, bezprecedensowym procesie w polskim biznesie i dzieciństwie oraz młodości Marty Kaczyńskiej. Oto okładkowe tematy najnowszych wydań "Newsweeka", "Wprost", "Do Rzeczy" i "wSieci?.
Zobacz wszystkie okładki >>>

W Najnowszym "Newsweeku" przeczytamy m.in. o 50-latkach, które nie chcą być babciami. Tygodnik pisze także o samotności Sławomira Nowaka i o zderzeniu "milenialsów" z "transformersami". W numerze znajdziemy również tekst o początkach chrześcijaństwa. Więcej >>>Jutrzejszy "Wprost" pisze m.in. o Tomaszu Adamku, który miał uratować Solidarną Polskę przed upadkiem, a może okazać się balastem, który ją zatopi. W tygodniku poczytamy również o celebrytach, którzy nie wstydzą się swojej wiary i pułapkach "cudownych diet". Więcej >>>Tygodnik "wSieci" przekonuje, że "Papież Polak byłby wściekły na III RP". W numerze także sentymentalna podróż Marty Kaczyńskiej do dzieciństwa i młodości oraz Andrzej Duda oceniający lata rządów PO i przedstawiający nową kampanię swojej partii. Więcej >>>Jutrzejsze "Do Rzeczy" zajmie się dziedzictwem Jana Pawła II. W najnowszym wydaniu tygodnika znajdziemy specjalny dodatek poświęcony papieżowi. Ponadto w numerze przeczytamy m.in. o bezprecedensowym procesie w polskim biznesie. Więcej >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE /b> na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (52)
Samotność Sławomira Nowaka, problemy SP z Tomaszem Adamkiem i nadchodząca kanonizacja JP II [JUTRO W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • pintapalec

  Oceniono 3 razy 1

  CUDA p.Wojtyły vel. JP II NA TERENIE POLSKI: 1. Cudowne pomnożenie diecezji, bo do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu JP2 ponad dwukrotnie rozmnożyły się do 41. 2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt 3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 szt 4.Cudowne rozmnożenie własności ziemi: dla diecezji i seminarium dostali po 50 ha, dla parafii po 15 ha no i odzyskanie podobno zabranych gruntów. Kościół, dzięki JP2 i usłużnym politykom stał sie największym posiadaczem ziemi w Polsce. 5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22krotnie powierzchnię Watykanu. 6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,6 mld złotych rocznie !!!. 7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 do 7 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych obsługujących 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacanych z NFZ na poziomie płacowym lekarza. 7. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. A uprzedzając wpisy typu „jak nie chodzisz do kościoła i nie dajesz na tacę to nie mędrkuj” informuję, że na statystycznego Polaka, wierzącego i niewierzącego, dorosłego i dziecko, itd. wypada po 1767 zł rocznie, w gotówce i naturze dla funkcjonariuszy państwa Watykańskiego w Polsce

 • pintapalec

  Oceniono 3 razy 1

  CD>>>W 1990 r. JP2 ogłosił Piusa XII sługą bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W maju 2007 r. Komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w liczbie 13 członków jednomyślnie opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII. W grudniu 2007 r. papież B16 zadecydował o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego Piusa XII. W tym miejscu można zapytać, dlaczego tak się stało? Biografia Piusa XII nie pozostawia złudzeń. Kard. Eugenio Pacelli, a późniejszy Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich rządów gen. Francisca Franco w Hiszpanii oraz Antonia Salazara w Portugalii. Ze względów politycznych dobre stosunki utrzymywał również z dyktatorem Włoch Benito Mussolinim oraz z ks. Tiso rządzącym na Słowacji, a także z Ante Paveliciem. Był również gorącym zwolennikiem linii politycznej Hitlera. Wydatnie wspomagał wodza III Rzeszy w realizacji jego ekspansywnych planów, których kulminacją była II wojna światowa. Pius XII nigdy nie wyraził jednoznacznego potępienia wojennej agresji i ogromu nieszczęść, jakie przyniosła zwyrodniała i obłędna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalnością i wymiarem, jakiej nie znał świat. Hierarchowie rzymskiego Kościoła dawali swoje błogosławieństwo armiom hitlerowskim, ruszającym na podbój świata, niosąc zagładę milionom ludzi, w większości katolikom. Tuż przed końcem wojny i po jej zakończeniu, Watykan (kierując się prawdopodobnie "miłosierdziem") ukrywał, a następnie organizował ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroniąc ich przed odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie na ludzkości. Lista zarzutów pod adresem Piusa XII jest znacznie szersza. Można zatem się zastanowić, jakiego aspektu świętości dopatrzył się JP2 w Piusie XII? Bez komentarza.

 • pintapalec

  Oceniono 2 razy 0

  CD>>>> Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel i pierwszy prałat Opus Dei. Escrivá był określany przez starych członków Opus Dei jako megaloman, pronazista, antysemita, zarozumialec, łatwo wpadający w gniew i kłamliwy, związany ponadto z reżimem frankistowskim. Nie było to jednak przeszkodą dla JP2, który wręcz go czcił, by pośpiesznie go beatyfikować, co było kontrowersyjne nawet dla samego Kościoła. "Droga" - książka napisana przez Escrivę mówi: "Być posłusznym to droga bezpieczna. Być ślepo posłusznym przełożonemu to droga do świętości". Zdaniem wielu byłych członków, Opus Dei cechują metody działania, werbowania i formacji, bardzo podobne do metod niektórych znanych z manipulacji sekt religijnych. Samo Opus Dei miało szerzyć i narzucać poprzez politykę, doktrynę katolicką. Jak stwierdził JP2: "jedyną organizacją kościelną całkowicie mi wierną jest Opus Dei" (El Pais, 16.08.2001). JP2 beatyfikował Escrivę 19 maja 1992 roku, a 6 października 2002 roku, w 27 lat po śmierci, kanonizował.

  - Matka Teresa z Kalkuty, jej działalność została przereklamowana ona sama zaś charakteryzowała się bardziej gwiazdorstwem niż miłosierdziem. Należy zacząć od tego, że w Kalkucie są dużo skuteczniejsze instytucje charytatywne - Związek Kobiet Bengalu czy Ratownicy Kalkuty. O Matce Teresie mówiono, że była katolicką fanatyczką, która chrzciła nieświadomych nędzarzy na siłę, zanim umarli. Umierającym w cierpieniach odmawiano pomocy lekarskiej, a nawet podawania środków przeciwbólowych bowiem Matka Teresa uważała, że cierpienie jest piękne (niemiecki "Stern" z 1998 roku). Pisarka z Lipska Else Bushheuer włączyła do swojej książki "Calcutta - Eilenburg - Chinatown" swój pamiętnik, w którym pisze o przytułku Matki Teresy w którym pracowała: "Kobiety czołgają się po kamiennej podłodze jak dżdżownice, ze czterdzieści naraz, jak zwierzęta, półnagie, oblepiając się brudem, z ogolonymi głowami. "Nieważne co robimy, jeśli robimy to z miłością" - powiedziała Matka Teresa. Ale tu nie ma śladu miłości. "Gdybym miała aparat, zrobiłabym teraz zdjęcie i wysłała je do Amnesty International". Londyński lekarz Arouop Chatterjee interesujący się jej działalnością wylicza kłamstwa i manipulacje Matki Teresy. Twierdzi np., że jednym z głównych celów ośrodków, które Misjonarki Miłości prowadzą jest nawracanie ludzi na katolicyzm. Oskarża też Misjonarki Miłości o brudną działalność finansową (pieniądze mające iść na cele charytatywne idą na cele polityczne itp.). Obłudę Matki Teresy (i preferowanie bogatych) ma ukazywać fakt iż w Irlandii w 1996 roku, przed referendum agitowała przeciwko prawu dopuszczającemu rozwody, natomiast przyjaźniąc się na z księżną Dianą. poparła jej rozwód, mówiąc: "to dobrze, że już po wszystkim. I tak nikt nie był szczęśliwy" (Ladies Home Journal). Fanatycznie walczyła z aborcją. Krytykę prasy sprowadziła na nią jej reakcja w sprawie tysięcy kobiet z Bangladeszu gwałconych przez pakistańskich żołnierzy. Te, które przeżyły usłyszały od niej zamiast pocieszenia jedynie moralne treści potępiające aborcję. Christopher Hitchens (brytyjski dziennikarz) twierdzi, że część datków, ofiarowanych przez darczyńców na budowę ośrodków medycznych, Matka Teresa przeznaczała na cele misjonarskie. Od czasu filmu Hitchensa zakonnice nie rozmawiają z niekatolickimi dziennikarzami. JP2 beatyfikował ją 19 października 2003 roku.
  CDN>>>>

 • pintapalec

  Oceniono 2 razy 0

  O wątpliwym autorytecie Wojtyły świadczyć mogą kontrowersyjne procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne, których dokonał:
  - Pius IX, który jest dla większości historyków symbolem czarnego wstecznictwa. Jako ostatni władca Państwa Kościelnego zapisał się okrucieństwem. Jako następca św. Piotra odgrodził Kościół od zmieniającego się świata, jako katolik sprzyjał przymusowemu nawracaniu Żydów. Kiedy odbił swoje ziemie po buncie ludowym i proklamowaniu republiki, srogo się zemścił na "buntownikach". Pojmanych patriotów ścinano i rozstrzeliwano. Prośby o ułaskawienie odrzucał, powtarzając osławione "nie możemy i nie chcemy". Wydał encyklikę, w której potępiał postęp, liberalizm i nowoczesną cywilizację. To on ogłosił, że papież jest nieomylny. Kiedy odprawiano mszę, na której proklamował tą bzdurę, zdarzyło się coś zastanawiającego: w Bazylikę Św. Piotra uderzył piorun!

  - Alojzij Stepinac, chorwacki kardynał, hitlerowski kolaborant. Arcybiskup Stepinac przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami. Po wojnie został skazany na 16 lat więzienia za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. JP2, papież-antykomunista, w 20-lecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu. Kościół zatroszczył się o to, by wybielić wizerunek Stepinaca. W Encyklopedii PWN możemy dziś przeczytać, że "protestował jednak przeciwko prowadzonej przez ustaszy polityce eksterminacji Serbów, Żydów i Cyganów oraz organizował pomoc dla prześladowanych". Na długoletnie więzienie został więc skazany ot tak, za nic, aby mógł zostać męczennikiem.

  - Jose de Anchieta (beatyfikacja 1980), jezuita, który głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Odpowiedzialny za ludobójstwo Indian Ameryki Południowej w XVI w. JP2 wynosząc go na ołtarze, nazwał go "apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy".

  - Jan Sarkander, zasłynął przez swoją działalność kontrreformacyjną. Katolicy w Czechach, będący w mniejszości, chcąc podnieść swoją pozycję społeczną starali się o wsparcie wojsk papiesko-cesarskich. Jan Sarkander napisał w tej sprawie list do polskiego króla Zygmunta III Wazy, prosząc o zbrojne wsparcie czeskich katolików. Prośba została spełniona i do Czech wysłano lisowczyków, którzy palili i rabowali, a ostatecznie też przyczynili się do rozbicia szlachty czeskiej, w bitwie pod Białą Górą, po której wymordowano wziętych do niewoli jeńców czeskich. Papież Pius IX ogłosił Sarkandera błogosławionym w 1859. 21 maja 1995, w Ołomuńcu JP2 kanonizował go, co negatywnie odebrali Czesi, również katolicy.
  CDN>>

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 2 razy 0

  @lehoo
  "Taaa ? Usiądź na pile tarczowej i powiedz, który ząb cię w d u p ę zaciął."

  Dupa - można pisać, w badwordach Gazeciny nie ma. Można dupić do woli.

  Nie czaruj rzeczywistości, misiu. Przecież to nie ja miałem dylematy z kim mam dziecko, a owa, pobożna oczywiście, panna. To nie ja nogi rozkładałem w taki sposób, by później musieć się z tego tłumaczyć.

  Jarek sobie może i nie zamoczył, ale bratanica chyba nadrobiła za całą rodzinę. Tak wynika z jej wypowiedzi, bo pod kołdrę nie zaglądałem.

  Przy okazji, Twój wpis jest prostacki. Świetne świadectwo wystawiłeś swojemu poziomowi...

 • orion57

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Dubienecka nadużywa Pani nazwiska Kaczyńskich to raz. Gdyby Papież zobaczył co Pani z swoim wujaszkiem i bandą obłudników wyprawiacie z krzyżem, Smoleńskiem z Polakami wykląłby Was (Kaczyńskich) na 7 pokoleń do przodu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 5 razy 3

  Pfff, Ty, och.uj.ek! Ja kiedyś za cytowanie wpisu z Twoim nickiem dostałem bana na 3 dni za używanie wulgaryzmów!

  Pan kierownik-informatyk dalej badwordów w serwisie nie poprawił :)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 4

  @och...ek
  Nie ma żadnych ofiar. Są zdegenerowane społecznie jednostki, które ze względu na rozwody rodziców same pchały się pasterzom do łóżka! Takie aktimelki :)

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Cóż Wojtyła miłym nie był. Despota jak Kaczyńscy. Pomniczki mi stawiać, ale już! Ofiary pedofilów? Milczeć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX