Żakowski do Nowickiej: Jak pani, ikona praw człowieka, pojedzie do Brukseli, tutaj zostanie plaża!

- Jeśli pani, która jest ikoną praw człowieka w Polsce, pojedzie do Brukseli, tutaj zostanie plaża. Czy to dobry interes? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Myślimy wciąż, że tu jest Polska, a tam Europa. A to my jesteśmy Europą. W PE nie przestanę zajmować się Polską, wręcz przeciwnie - zapewniała Wanda Nowicka.
Gościem Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM była Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu i niezrzeszona posłanka, kandydatka Europy Plus Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego.

"Tu jest Polska, a tam Europa? To my jesteśmy Europą"

- Europa się modernizuje genderowo, kulturowo, a Polska za cholerę nie chce - zauważył Żakowski. - Jeśli pani, która jest ikoną praw człowieka w Polsce, pojedzie do Brukseli, tutaj zostanie plaża. Czy to dobry interes? - zastanawiał się. - Myślałam o tym - przyznała Nowicka. - Wciąż mamy podejście, że tu jest Polska, a tam Europa. A to my jesteśmy Europą. W Parlamencie Europejskim nie przestanę zajmować się Polską, wręcz przeciwnie - zapewniała.

Po co jesteśmy w Unii? Po kasę? "To też..."

- Po co poszliśmy do Europy? - pytała Nowicka. - Po kasę - wtrącił Żakowski. - To też... - stwierdziła posłanka. - Ale też po równe szanse ekonomiczno-społeczne. Jeśli chodzi o infrastrukturę, w Polsce wiele się dzieje. Ale jeśli chodzi o wyrównanie realnych szans, właściwie wszystko się zatrzymało. My ze swoim dzikim kapitalizmem wkroczyliśmy do Europy socjalnej, w której są prawa pracownicze, dobre warunki pracy. Oczywiście, to się teraz zmienia i pogarsza, ale to wciąż Europa socjalna - wskazywała Nowicka.

- Pozostajemy tanią siłą roboczą, nie weszliśmy do Europy z naszym dorobkiem intelektualnym. Europa potrzebna jest więc po to, żeby nami potrząsnąć - zakończyła Nowicka.

Więcej o:
Komentarze (15)
Żakowski do Nowickiej: Jak pani, ikona praw człowieka, pojedzie do Brukseli, tutaj zostanie plaża!
Zaloguj się
 • loop.pol

  Oceniono 1 raz 1

  Nie bardzo wiem co Nowicka robi dla spoleczenstwa. To jedna z przedstawicielek kawiorowej lewicy wykorzystujaca propagande feministyczna do robienia kariery politycznej. Ta pani kompletnie nie ma zadnej wizji celu, nie wie dla kogo i po co robi to co robi. To jest jej sposob na zycie (zarabianie) i tyle. Ani ona potrzebna tutaj, ani w PE.

 • witeral

  Oceniono 2 razy -2

  Oj, Żakowski, Żakowski... Co się z Tobą porobiło?! Chalupy welcome to...?

 • szmul.bender

  Oceniono 2 razy 0

  Dopóki 25 % wszystkich rządowych stanowisk nie będzie przyznanym gejom a 75 % lesbijkom dopóty nie będzie Polska państwem przestrzegającym praw człowieka.

 • welarg

  Oceniono 6 razy -2

  Jacek Żakowski chyba miał "plażę w nocy".

 • m.arco

  Oceniono 10 razy 0

  Oto prawdziwy cel docelowy wszystkich celów motywujący kandydatów do PE. :)

  www.se.pl/wydarzenia/kraj/eurolenie-dostana-5700-zotych-emerytury_302357.html

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 4

  Tylko bez łez proszę!
  Pani Wandzia wróci przecież, jak tylko sobie nieco majątek rozmnoży, niczym niejaki Poręba!

 • plorg

  Oceniono 10 razy -6

  "pani, ikona praw człowieka"

  Ikona lew człowieka jeżeli już.
  Jak wyjedzie do Brukseli to będzie tam u swoich, a tu ludzie odetchną.

 • mila2712

  Oceniono 14 razy 2

  "Europa potrzebna jest więc po to, żeby nami potrząsnąć - zakończyła Nowicka"

  O święta naiwności.

 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 4

  Pani Nowicka startuje z koalicji Europa Plus Twój Ruch? Może by tak kolejność partii w tej koalicji zmienić na Twój Ruch Europa Plus,? W końcu TR starsze od EP, a i skrót TREP bardziej w ucho wpada i istotę koalicji obrazuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX