Paradowska: Abp Hoser również ma trochę racji. Konflikt w Jasienicy nie jest jednoznaczny

- W tej sprawie również abp Hoser ma trochę racji. Ten konflikt nie jest jednoznaczny - mówiła Janina Paradowska o kolejnych protestach przeciwko wyrzuceniu ks. Wojciecha Lemańskiego z parafii w Jasienicy. W Poranku Radia TOK FM zwracała uwagę, że powstały dwa zwalczające się stronnictwa. I trudno będzie o rozejm.
Dziś przed kurią warszawsko-praską parafianie z Jasienicy planują protest przeciwko zamknięciu ich kościoła. Abp Henryk Hoser tłumaczy, że chciał uchronić świątynię przed profanacją. Zdaniem kurii demonstrujący w niedzielę przed kościołem w Jasienicy zwolennicy ks. Lemańskiego byli agresywni i używali wulgarnych słów, a bezpieczeństwo duchownych było zagrożone. Na miejscu pojawiła się policja, skończyło się jednak na pouczeniu.

"Ten konflikt nie jest jednoznaczny"

- W tej sprawie również abp Hoser ma trochę racji. Ten konflikt nie jest jednoznaczny - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Błędy, jakie popełnił abp Hoser, są oczywiste. Być może błędy popełnił też administrator parafii, jeśli już zdecydowano się usunąć ks. Lemańskigo, trzeba było wysłać kogoś o silniejszej osobowości. Wydaje się, że przysłany administrator sobie nie radzi. A skala wrogości, wręcz nienawiści zwalczających się tam stronnictw przekroczyła granice zwyczajnego konfliktu wokół Kościoła - mówiła publicystka.

"To bardzo trudna sytuacja dla Kościoła"

Zdaniem Paradowskiej konfliktu nie rozładuje już ani wycofanie się abp. Hosera i powrót ks. Lemańskiego, ani złożenie broni przez tego ostatniego i jego stronników. - To bardzo trudna sytuacja dla Kościoła i wcale nie tak jednoznaczna - skwitowała prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (31)
Paradowska: Abp Hoser również ma trochę racji. Konflikt w Jasienicy nie jest jednoznaczny
Zaloguj się
 • ahsowa

  0

  Niedobrze się dzieje gdy księża się kłócą dają zły przykład nauczają by się miłować

 • elzbietawypych

  Oceniono 1 raz -1

  Tacy księża jak Hoser to zakała kościoła katolickiego. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków odchodzi od kościoła.

 • Adam Wolt

  Oceniono 1 raz 1

  Pani redaktor trzyma stronę arcybiskupa jej zależy tylko na wynikach słyszalności żeby nie urazić czerwonych kałdunów to trzyma stronę arcybiskupa i jego dworu świty u nich jednostka oraz parafianie się nie liczą tylko kasa i utrzymanie całego dworu dlatego każdy kto ma inne zdanie niż arcybiskup to jest wróg i nie liczy się że mówi prawdę że chce pojednania że nie dzieli ludzi ludzi na innych wyznawców religii tylko traktuje wszyztkich jednakowo i to się nie podoba takim eminecjom

 • zb.bukowski

  0

  Pani Paradowska! Czy Pani jest taka jak Hoser. Proszę o fakty, uzasadnienie tych racji Hosera. Niech Pani schowa ogon swojego ego pod siebie i wróci do rzetelnego dziennikarstwa. Nie jest Pani wieszczem, któremu wierzy się bezkrytycznie. Fakty, fakty Misiu.

 • Włodek Kuzborski

  Oceniono 6 razy -6

  panie Lemański pana pycha przebija pychę szatana, pan kie kocha ani parafii ani kościoła nie szanuje pan nawet papieża jako katolik nie nazwę pana księdzem bo księdzem pan jest przez pomyłkę jest pan lobbista pani od paliglupa Nowickiej

 • stereo_ares

  Oceniono 1 raz 1

  Pewne są ustalenia.
  1. arb. Hoser słabo stara się naśladować Chrystusa... gdzie nawet sam Bóg Chrystus mówi: nie zabraniajcie nikomu mówić, wypędzać złe duchy w Moje Imię!- dlaczego zabraniają odprawiać Eucharystię ks. Lemańskiemu!!! To jest chore i totalnie sprzeczne z Wolą Bożą! Każdy biskup nawet ten słaby- powinien wszystkich kapłanów namawiać do jak najczęstszego odprawiania Eucharystii! te czasy poznamy po tym jak najpierw będą zdejmować krzyż z ważnych miejsc, a potem przestaną odprawiać Eucharystię- to są te znaki- nie chodzi o globalne znaczenie- zawsze zaczyna się od małych spraw ( w sensie społecznym jako naród, ludzkość)
  2. Samo stwierdzenie- "wyrzucili" jest co najmniej nie na miejscu i demoniczne- jak można w ogóle powiedzieć czy nawet pomyśleć, że człowieka, brata naszego wyrzucamy!!!! To kim On jest? maszyną zużytą przez lata pracy!?
  3. Po trzecie, jeśli ks. Lemański modlił się za żydów narażając się na śmieszność już dostąpił świętości czy błogosławieństwa i nie ważne co mówią niby biskupi w sensie ludzkim- żyd w sensie Bożym jest naszym Bratem takim jak ks. Lemański czy b. Hoser- Bóg uważa co uważa i to tak naprawdę się tylko liczy. wiem, że ks. Lemański do pewnych rzeczy podchodzi zbyt luźno, ale niestety mogę powiedzieć dzisiaj jako człowiek Oświecony przez Ducha Świętego, że Bóg Ojciec jest Największym Liberałem Świata, bo ma takiego Syna jak Jezus Chrystus i pozwala na wiele błędów ludzkości po to by nie popadła w większe... nawet w pewnym momencie mówi: dopuszczony jest grzech na tym świecie! a w innym miejscu powie: obrzydliwy jest mi ten który rozlicza skrupulatnie! w innym miejscu powie: nie chcę pamiętać waszych grzechów- nie przypominajcie mi ich!!! (głównie swoim zachowaniem ponownym ale tez i mową) w innym miejscu Chrystus mówi bezpośrednio: miły jest mi ten kto przez miłość osiąga zbawienie tzn. narodzony jest z Ducha Bożego i nie podlega pod sąd- dlatego nie oceniaj innych byś pod sąd nie podlegał.. powie Pan dalej: obmierzły jest mi ten kto pod sąd podlega! A co się dzieje w KK jak idę na Eucharystię?- ok. 50% kapłanów gada o, a raczej próbuje straszyć ludzi grzechami, a o miłości nie wspomni... konfesjonał jest głownie dla tych którym wiele powierzono czyli kapłanów oraz bluźnierców, bałwochwalców i cudzołożników- tak właśnie mówi Pan. więc nie dziwi mnie to co słyszę z ambony jak już na Kulu ludzi się źle kształci..... nie w kwestii miłości tylko w kwestii rozliczania grzechów... w przypadku ks. Lemańskiego to chyba jeszcze kasy kościelnej z tego co pamiętam z poprzednich artykułów- ale proszę prostować.

  pozdrawiam RNS

 • stareradio

  Oceniono 1 raz 1

  zapewne, gdyby mieszkańcy Jasienicy byli mili dla nowego księdza to Hoser nagle wlałby sobie trochę oleju do serca i głowy, przestał być zadufanym w sobie dupkiem i prózniakiem, jak całą ta organizacja i przywrócił Lemańskiego na proboszcza sklejając z nim po drodze piątkę

 • cena1309

  Oceniono 3 razy 1

  Ks. Lemański przegra z hierarchią kościelną,bo ich dewizą jest-Siedź na dupie i potakuj,nie podskakuj !

 • jankbh

  Oceniono 4 razy 4

  Dziś mamy kościół biskupów, a przecież to wierni tworzą kościół, a nie funkcjonariusze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX