Paradowska: "PiS jest tam, gdzie było. Wg nich państwo się sprawdzi, gdy będzie specustawa, a Tusk uwięziony"

"Jeśli ktoś liczył, że przed wyborami PiS w ramach zabiegania o centrowego wyborcę nieco odpuści, to się pomylił" - pisze w najnowszym wydaniu "Polityki" Janina Paradowska.
Publicystka wraca do PiS-owskich obchodów czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jej zdaniem, pokazały one, że cała filozofia Prawa i Sprawiedliwości sprowadza się do tego, że nie wystarczy pamiętać o "hańbie" władz Polski, "hańbę" trzeba zmyć.

"Sposób jest znany od dawna: PiS musi wygrać wybory, uchwalić specustawę, by zacząć śledztwo smoleńskie od początku, i oczywiście postawić przed sądem Tuska wraz z licznym towarzystwem" - zauważa Paradowska. "Wtedy będzie można powiedzieć, że państwo się sprawdziło i po uwięzieniu Tuska prawda nas wyzwoliła" - dodaje. Jednak zdaniem publicystki "Polityki", PiS oddala się od zwycięstwa - co pokazują ostatnie sondaże.

Obchody katastrofy

A co mówił Kaczyński? ""Potrzeba nam prawdy. Potrzeba nam także pamięci. Tej szeroko rozumianej historycznej, ale także tej pamięci konkretnej o wydarzeniach, w tym pamięci o Smoleńsku, o katastrofie smoleńskiej, o tragedii smoleńskiej. Musimy tę pamięć zachować: o wszystkich wydarzeniach, które miały miejsce przed katastrofą, w trakcie katastrofy, po katastrofie" - przekonywał.

"Musimy pamiętać hańbę przemysłu pogardy, hańbę knowań z prezydentem obcego państwa przeciwko własnemu prezydentowi, hańbę porzucenia Polaków, którzy polegli" - mówił Kaczyński. Zaznaczył, że "hańbą" było też oddanie "wszystkiego co ważne w dochodzeniu do prawdy" obcemu państwu. Dodał, że należy też pamiętać hańbę, którą jest "ciągłe oszukiwanie Polaków". Ten fragment przemówienia zebrani kilkakrotnie nagradzali brawami. Wznosili też okrzyki: "Hańba".

Więcej o:
Komentarze (19)
Paradowska: "PiS jest tam, gdzie było. Wg nich państwo się sprawdzi, gdy będzie specustawa, a Tusk uwięziony"
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  Uważam, że Janina Paradowska powinna udać się do najbliższego psychiatry. Jest to osoba najwyraźniej chora,u której objawiła się mania prześladowcza.

 • ritak44dwa

  Oceniono 7 razy 5

  "PiS musi wygrać wybory, uchwalić specustawę, by zacząć śledztwo smoleńskie od początku, i oczywiście postawić przed sądem Tuska wraz z licznym towarzystwem"
  Tylko do tego potrzebna mu władza. To jest cel nadrzędny.

 • ritak44dwa

  Oceniono 3 razy 1

  Ten człowiek zionie nienawiścią i coraz bardziej grzęźnie w bagnie swoich urojeń.
  On może być bardzio groźny dla państwa gdyby otrzymał władzę. Zresztą skutki jego obecnego działania już mocno zaszkodziły polskiemu społeczeństwu powodując morze nienawiści, których objawem jest zachowanie polityków, dziennikarzy no i owe SMSy wysyłane do szefa rządu.

 • kamilo-wiem

  Oceniono 4 razy -4

  'Hej, wylukałem stronke dzięki której można prawdopodobne określić położenie wszystkich po ich numerze telefonu: cutt.us/Io9S wystarczy aby poszukiwany telefon był włączony. Mi się udało odnaleźć znajomego i był ostro zdziwiony gdy do niego zadzwoniłem i powiedziałem gdzie jest :D

 • uzdek98

  Oceniono 11 razy -3

  no ryzemu picerowi i ferajnie to kilka latek za kratkami sie nalezy ... moze niekoniecznie za smolensk, bo tam bylo zwykle polaczkowe bordello ale za reszte przekretow jak najbardziej...
  jesli kurdupel to obieca ma moj glos ...

 • kibic_rudego

  Oceniono 12 razy -4

  Paradowska nie kuma, ze za oszustwa ludzie idą siedzieć ?
  to niby dlaczego Tusk czy inny polityk ma być ponad prawem ?
  A Donald ma sporo kłamstw, oszustw, przekrętów i prowokacji politycznych by odpowiadał karnie

 • stachkaz47

  Oceniono 14 razy 14

  Zmyć krew bratnią z rąk nie jest łatwo.
  A uwagę należy skutecznie odwracać od sedna sprawy.
  Najlepiej byłoby kogoś posadzić.
  Ale to dopiero jak dojdę do władzy.
  Jedynie wtedy prawda ZATRYUMFUJE.
  TUSK w kryminale a Putin rozgromiony przez polską armię PATRIOTÓW
  /tych prawdziwych/ ALLELUJA.

 • chi_neng1

  Oceniono 15 razy 13

  "PiS musi wygrać wybory, uchwalić specustawę, by zacząć śledztwo smoleńskie od początku, i oczywiście postawić przed sądem Tuska wraz z licznym towarzystwem"

  Oczywiscie, ze tak.
  To bylo, jest i bedzie jedynym celem Kaczynskiego. Bowiem tylko osiagniecie wladzy pozwoli mu na zrealizowanie tej zemsty osobistej.
  Ten, ktorego twarz jest zalana zaloba, zalem i lzami CODZIENNIE (hahaha....czy ktos to widzial choc jeden raz ?) , od dnia katastrofy, po utracie brata, ktorego sam wyslal na zgube i 95 osob mu towarzyszacych.
  Jarek, moze egzorcysta Malkowski przy pomocy egzorcyzmow, przywroci ci czlowieczenstwo?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 15 razy 13

  Najzupełniej pewne jest tylko to, że jak by Prawie Sprawiedliwość przejęła władze to by była prawdziwa katastrofa...dla całej Polski, albowiem to bezsensowne, szatańskie, kompletnie niekompetentne i antypolskie oszołomy są.
  Dwa lata ich idiotycznych neostalinowskich rządów już widzieliśmy i nigdy więcej pisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX