Pierwszy automat do sprzedaży marihuany udostępniony w USA. Kupisz tam narkotyk tak łatwo jak puszkę coli. Jest jednak warunek

W stanie Kolorado w sklepie Herbal Elements można już kupić marihuanę prosto z automatu do złudzenia przypominającego popularne dystrybutory napojów gazowanych czy batoników. Do tej pory maszyny takie stały za ladą w sklepach, teraz klienci mogą dokonać zakupu sami. Muszą jednak być uprawnieni do kupna marihuany dla celów medycznych - pisze ?The Verge?.
Avon, Kolorado, sklep Herbal Elements, zajmujący się sprzedażą marihuany dla celów - oficjalnie - medycznych. A oto jego najciekawszy dla niektórych klientów element - dystrybutor tego miękkiego narkotyku:Jak pisze "The Verge", dystrybutory marihuany stały do tej pory za ladą sklepów handlujących narkotykiem do celów medycznych. Teraz po raz pierwszy "weed vending machine", czyli w wolnym przekładzie "dystrybutor zioła", został w sklepie ustawiony w dostępnym dla wszystkich klientów miejscu:Oficjalnie maszyna do marihuany działa od dwóch dni i jest dostępna wyłącznie dla osób zarejestrowanych jako pacjenci uprawnieni do leczenia medyczną marihuaną, legitymujących się odpowiednim zezwoleniem. Nie będzie więc można łatwo kupić małej ilości narkotyku, by zapalić sobie skręta.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (27)
Pierwszy automat do sprzedaży marihuany udostępniony w USA. Kupisz tam narkotyk tak łatwo jak puszkę coli. Jest jednak warunek
Zaloguj się
 • arkasza

  0

  WSTRZYKIWANIE MARUHAINY JEST ŚMIERTLELNĄ CHOROBĄ I JAK AIDS.
  Nieodżałowany Kotan wiedział co mówi!
  MARUHAINA TO ŚMIERĆ!

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Z mojego punktu widzenia, jako wroga USA, to dramat.
  Szkodliwość marihuany , nawet nadużywanej, jest niewielka. Ławrow wspomniał że produkcja heroiny w Afganistanie wzrosła 40 razy podczas okupacji USA. Miałem nadzieję że ta trucizna w calości trafi do USA.
  Marihuana może odwrócić uwagę., rozkład USA się przedłuży...

 • jkredman

  0

  i z czego się trutnie cieszycie

 • portlander

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiscie, ze mozna jak sie ma wiekszosc parlamentarna za soba, a nie zasciankowych przeciwnikow wszystkiego co jest nie WOLSKIE i do tego zamrazarke sejmowych projektow ustaw Marszalkini Kopacz. Palikot jako jedyny choc probuje przedstawic temat spoleczenstwu. Niestety ale musi odejsc pokolenie wodki z sejmu by cos sie moglo w tym temacie zmienic.

 • von_rosen

  Oceniono 9 razy 7

  Zapewne podobne komentarze można przeczytać w Iranie, pod artykułem "w Polsce otwarto na wiosnę ogródki piwne"

 • bcax

  0

  Narkotyk? ja bym marihuanę nazwał raczej używką i postawił na równi z alkoholem, kawą.
  Nie jest sztucznie otrzymywana tylko zwyczajna suszona roślina stworzona przez Boga.

 • 0

  Autor artykułu się myli - żeby kupić w tym automacie marihuanę, wystarczy być pełnoletnim. Nie jest wymagana żadna karta pacjenta itp. W Colorado marihuana jest legalna do celów rekreacyjnych!

 • i-tyle

  Oceniono 13 razy 9

  w Polsce marihuana medyczna jest również zakazana dlatego, że prawo jest dla władzy. Władzy wygodniej zakazać wszystkiego co związane z suszem konopi indyjskich niż zmusić się do wysiłku i spróbować odpowiedzieć na pytanie czym rzeczywiście są dane odmiany.Są też i inne przyczyny, ale to było wałkowane tyle razy...

  Gdyby prawo miało działać dla ludzi, to obywatel by stał w jego centrum. Wtedy kluczową sprawą byłoby tak ustanowić prawo, by nie krzywdzić niewinnych ludzi i zadziałać na ich korzyść, dla ich dobra.

  Prawo w Polsce to narzędzie trzymania obywateli za mordy. bez względu na koszty dla społeczeństwa, bez względu na ofiary. Nie ma znaczenia fakt łamania konstytucyjnych praw, nie ma znaczenia zakazywanie chorym leków. Ma być tak jak pan powiedział i morda w kubeł, bo pałą w łeb.

  Taka ta nasza demokrancja powiatowa.

 • nedlog123

  Oceniono 33 razy 25

  a w Polsce? Spodziewajcie się prędzej automatu z wodą święconą i krycyfiksami.
  Ewentualnie relikwie smoleńskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX