"Gugała ma rację. To dziennikarze są winni temu, że Polki i Polacy wierzą w absurdalną teorię o zamachu"

"Prawdą staje się to, co jest oglądalne" - pisze w najnowszym wydaniu "Wprost" prof. Magdalena Środa. Zgadza się w Jarosławem Gugałą, który w TOK FM stwierdził, że to dziennikarze są winni temu, że ludzie wierzą w zamach w Smoleńsku. "Gugała ma absolutną rację" - podkreśla etyczka.
- Media w sprawie katastrofy smoleńskiej pracowały fatalnie: szukając sensacji, łapiąc się każdego szczegółu, z którego można zrobić sensację. Jest cała grupa mediów, które zarobiły na tym ogromne pieniądze. Robiły to z upadlającej chęci zysku. Walnijmy się w pierś - my, media, robiliśmy ludziom wodę z mózgu! - mówił w zeszłym tygodniu w TOK FM Jarosław Gugała.

I - zdaniem prof. Magdaleny Środy - Gugała ma "absolutną rację". "Gazeta Polska" dzięki teorii o zamachu zwiększyła trzykrotnie swój nakład; pokusie żerowania na rzekomym spisku uległa nawet 'Rzeczpospolita', śledząc w jednym ze sztandarowych artykułów 'ślady trotylu'. Również dziennikarze telewizyjni bardzo chętnie zapraszali zwolenników teorii spiskowej" - wytyka Środa.

Prawda? To, co jest oglądalne

Etyczka dodaje, że aby zwiększyć oglądalność, "nawet najbardziej bzdurne wypowiedzi były mile widziane". "Bez trudu mogę sobie wyobrazić, że dzisiejsze media mogą wykreować z niczego: strach przed III wojną światową, przekonanie, że niedługo nastąpi epoka lodowcowa lub że rządzą nami Marsjanie: wystarczy trochę inwencji, trochę wariatów i trochę czasu antenowego u znaczących dziennikarzy. Prawdą staje się to, co jest oglądalne" - wytyka Środa.

Cały komentarz w najnowszym wydaniu "Wprost".

Więcej o:
Komentarze (17)
"Gugała ma rację. To dziennikarze są winni temu, że Polki i Polacy wierzą w absurdalną teorię o zamachu"
Zaloguj się
 • can1pol

  0

  Zamachu w Smolensku ze strony « wroga» nie bylo, obudz sie coraz badziej ciemnooklapkowane plemie, ale bardzo dobrze moglo byc zorganizowane « z domu» przed wylotem. »Wrogowi » taka renoma nie byla to w ogole na reke ale « domownikowi» bardzo... Zawsze mozna zwalic pozniej na innych.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 3

  Gugule tez podrzucili kiedys moskale,
  zeby w Polsce mial kto robic zamieszanie .
  To jest polityk,dziennikarz ,sprawozdawca
  telewizyjny -nie ,to jeden z tych co przynosza
  dla kraju tylko wstyd.

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  Gugała i Środa mają absolutną RACJĘ !!!
  Polskie media dałyby dupy swoich prezesów za pieniądze.
  Polska TV pokaże bez komentarza największą niegodziwość lub najbardziej drastyczny obraz byle podwyższyć oglądalność
  To jest totalna deprawacja polskich mediów.

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 2

  To prawda.Jak można nie rozprawić się z tak idiotyczną interpretacją katastrofy smoleńskiej? Przecież większość dziennikarzy to nie idioci i fakty,zapisy czarnych skrzynek i opinie fachowców od katastrof są nie do podważenia.Wstyd panowie pismacy.

 • jerzysm42

  Oceniono 9 razy 9

  Sprzężenie zwrotne.
  Debilni odbiorcy czekają na debilne wypowiedzi polityków i dziennikarzy.

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 2

  A co to są Polacy?

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 1

  To już Polacy dzielą się na Polaków i Polki? Za mało!!! Trzeba jeszcze podziału na gejów i lesbijki. Oraz na pedofilów i zoofilów. O blondynach, szatynach i brunetach nie wspominając!!!

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Przysłowie o złodzieju widać w całej jaskrawości.
  Ten facio zieje nienawiścią do tego co zostało wyklęte przez tatusia dyrektora z Torunia a teraz ma czelność wytykać innym.
  Nieprzeciętna szmata.

 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 18

  Skoro na pisaniu bzdur dziennikarze zdobywają popularność i podnoszą nakłady zamieszczających te bzdury pism i programów, to świadczy również, jeżeli nie przede wszystkim o głupocie i gustach społeczeństwa. Gdyby dziennikarskie bzdety działały odwrotnie, pismaki by ich nie rozpowszechniali, a "politycy" nie płodzili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX