Rostowski: W tak groźnej sytuacji Kaczyński mówi o zamachu. Może powinien wziąć trochę prochów i się uspokoić

- Jarosław Kaczyński twierdzi, w tak groźnej dla Polski sytuacji, że Rosja wykonała działania wojenne przeciwko nam. Może powinien trochę prochów wziąć i się uspokoić - powiedział Jacek Rostowski w programie ?Fakty po faktach? w TVN24.
- Jest źle, Donald Tusk tylko jeździ po Europie, fotografuje się, a kompletnie nic z tego nie wynika - zacytował dzisiejszą wypowiedź Kaczyńskiego prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz. - Ja naprawdę nie wiem, co powiedzieć - odpowiedział były minister finansów. Jak dodał, PiS to partia, której "polityka polega na tym, że z jednej strony wymachuje się szabelką w kierunku Moskwy, co jest nieodpowiedzialne, a z drugiej strony obraża się naszych partnerów w UE, mówiąc, że flaga europejska to szmata". - [PiS - red.] chce zmniejszyć jedność Europy. A w obliczu tego zagrożenia na Wschodzie nasza największa i najlepsza gwarancja bezpieczeństwa to właśnie jedność całego Zachodu i UE. PiS tej jedności jest przeciwny. To samo w sobie byłoby zagrożeniem dla Polski - zaznaczył Rostowski.

Zdaniem polityka partia Kaczyńskiego stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju, bo "dodatkowo jeszcze wymachuje szabelką, twierdząc, bez absolutnie żadnych dowodów, że był zamach na samolot prezydenta".

"Może Kaczyński powinien wziąć trochę prochów"

- Jeżeli Jarosław Kaczyński mówi, że w Smoleńsku był zamach, to wiadomo, że nie chodzi mu o to, że dokonali go Chińczycy, tylko Putin. Twierdzi, w tak groźnej dla Polski sytuacji, że Rosja wykonała działania wojenne przeciwko nam. Więc jeżeli taka partia miałaby rządzić w naszym kraju, to możemy sobie wyobrazić, że nie mielibyśmy ani bezpiecznej Europy, ani bezpiecznej Polski - powiedział Rostowski.

Były minister finansów przypomniał, że PiS nie uznaje ustaleń prokuratury w sprawie katastrofy. - Jeżeli po tym wszystkim Kaczyński może powtórzyć, że był zamach, i to w takim czasie, kiedy mamy wojska rosyjskie na granicy ukraińskiej w pełnej gotowości bojowej, to może powinien trochę prochów wziąć i się uspokoić - stwierdził.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (101)
Rostowski: W tak groźnej sytuacji Kaczyński mówi o zamachu. Może powinien wziąć trochę prochów i się uspokoić
Zaloguj się
 • gadojan

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Rostowski, a pan tak calkiem na trzezwo i bez prochow zadluzyl nas wszystkich na kilkadziesiat lat???
  Kaczynski nie rzadzi i raczej nie bedzie, pan ciagle jest przy KORYCIE, a walczy pan zeby tylko swoje swinie przy tym korycie trwaly

 • ahsowa

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczyński z Macierewiczem powinni być skierowani na przymusowe leczenie w zamkniętym zakładzie

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Wreszcie powinnismy zaczac mowic to glosno: Kaczynski z Maciarewiczem to WROGOWIE dzisiejszej Polski, w moim odczuciu - w ogole Polski. Plota bzdury, tworza niebezpieczne i wstydliwe mity, wspieraja swoja dzialalnoscia jedynie wrogow naszego kraju, glownie Putina. Szkodza POLSCE.

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 0

  Ktoś powinien zająć się prezesem, szkoda chłopa, kłapie dziobem jak kaczka, nie patrzy jakie tym kłapaniem stwarza problemy.

 • piwi77.0

  Oceniono 2 razy -2

  'Rosja wykonała działania wojenne przeciwko nam'

  A Ty Rostowski przestań pić. Na trzeźwo zauważysz może, choć też wątpię, że Rosja NIE wykonała przeciwko NAM jeszcze żadnych działań.

 • owrynut

  Oceniono 3 razy -1

  Jako były minister powinien sobie darować tę wypowiedź z prochami. Tylko rozsierdzi to zwolenników Kaczyńskiego, daje im dowód na to, że stosuje się upokarzające i niskie chwyty, zamiast merytorycznych argumentów, że trzeba z tym walczyć, stosując taktykę przeciwnika. Ten gość z TR, który ostatnio podobnie skwitował w Sejmie Macierewicza i Kaczyńskiego też przegiął, moim zdaniem kompletnie bez sensu, chociaż mówił pewnie to, co dużo osób myśli.

  Co innego, gdyby Kaczyński miał zdiagnozowaną chorobę wymagającą podawania konkretnych leków, albo gdyby udowodniono, że przyjmuje substancje zmieniające świadomość, percepcję i interpretację wydarzeń.

  Ilu polityków przyjmuje antydepresanty i podejmuje decyzje w stanie hipomanii?

  Nie zmierza ta dyskusja w dobrą stronę.

 • toberson

  Oceniono 11 razy -7

  Rostowski kiedy Rosyjskie Wojska przyjda do POlski to co zrobisz pajacu???Chyba sie POwiesisz z cala banda POSzamba!!Rostowski odejdz ze swoja banda oszustow I klamcow teraz!!Bo PIS I was rozliczy . I bedziecie siedziec w Wiezienu za wszystkie przekrety I afery!!
  Nadchodzi koniec POszamba!!

 • gr_ub_y

  Oceniono 14 razy -8

  Rostowski będzie w pierwszej 5-tec sądzony przed Trybunałem Stanu!

  Prędzej czy później tak się stanie!

 • dimo333

  Oceniono 7 razy -3

  co tacy zdziwieni ? ta sama partia co balcerowicz . byl czas przywyknac.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX