Rostowski: W tak groźnej sytuacji Kaczyński mówi o zamachu. Może powinien wziąć trochę prochów i się uspokoić

- Jarosław Kaczyński twierdzi, w tak groźnej dla Polski sytuacji, że Rosja wykonała działania wojenne przeciwko nam. Może powinien trochę prochów wziąć i się uspokoić - powiedział Jacek Rostowski w programie ?Fakty po faktach? w TVN24.
- Jest źle, Donald Tusk tylko jeździ po Europie, fotografuje się, a kompletnie nic z tego nie wynika - zacytował dzisiejszą wypowiedź Kaczyńskiego prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz. - Ja naprawdę nie wiem, co powiedzieć - odpowiedział były minister finansów. Jak dodał, PiS to partia, której "polityka polega na tym, że z jednej strony wymachuje się szabelką w kierunku Moskwy, co jest nieodpowiedzialne, a z drugiej strony obraża się naszych partnerów w UE, mówiąc, że flaga europejska to szmata". - [PiS - red.] chce zmniejszyć jedność Europy. A w obliczu tego zagrożenia na Wschodzie nasza największa i najlepsza gwarancja bezpieczeństwa to właśnie jedność całego Zachodu i UE. PiS tej jedności jest przeciwny. To samo w sobie byłoby zagrożeniem dla Polski - zaznaczył Rostowski.

Zdaniem polityka partia Kaczyńskiego stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju, bo "dodatkowo jeszcze wymachuje szabelką, twierdząc, bez absolutnie żadnych dowodów, że był zamach na samolot prezydenta".

"Może Kaczyński powinien wziąć trochę prochów"

- Jeżeli Jarosław Kaczyński mówi, że w Smoleńsku był zamach, to wiadomo, że nie chodzi mu o to, że dokonali go Chińczycy, tylko Putin. Twierdzi, w tak groźnej dla Polski sytuacji, że Rosja wykonała działania wojenne przeciwko nam. Więc jeżeli taka partia miałaby rządzić w naszym kraju, to możemy sobie wyobrazić, że nie mielibyśmy ani bezpiecznej Europy, ani bezpiecznej Polski - powiedział Rostowski.

Były minister finansów przypomniał, że PiS nie uznaje ustaleń prokuratury w sprawie katastrofy. - Jeżeli po tym wszystkim Kaczyński może powtórzyć, że był zamach, i to w takim czasie, kiedy mamy wojska rosyjskie na granicy ukraińskiej w pełnej gotowości bojowej, to może powinien trochę prochów wziąć i się uspokoić - stwierdził.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>