Komentarze (69)
"Die Welt": Z powodu choroby Jan Paweł II chciał ustąpić z urzędu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sirseb

  Oceniono 5 razy 5

  czyli B16 dzialal przeciw Kosciolowi.
  pieknie, nie ma co.
  papiez na emeryturce :)

 • nietyp

  Oceniono 27 razy 19

  Oczywiście, że chciał!!! Tylko z powodu tej choroby(Demencji) zapomniał, że chciał ustąpić...

 • bobbie2

  Oceniono 44 razy 14

  JPII nie mogl ustapic, najpierw chcial pokazac jaki on kozak a potem juz mu nie pozwolono, bo przez niego kasa leciala a to sie tylko liczy ciemny narodzie, juz niedlugo bedziecie sie do niego modlili, moze nawet rurki z kremem beda tansze.

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 2

  szkoda ze tego nie zrobil dla dobra kosciola

 • blski

  Oceniono 64 razy 34

  Jestem z wyboru niewierzacy, jak tez przeciwnikiem wszystkich religii uwazajac je za "opium dla mas" (ktos kiedys uzyl tego okreslenia).
  Niemniej, bylem dumny z tego , ze moj krajan zostal wybrany na jedno z najwyzszych stanowisk swiata. Mialo to tez wplyw na naszych rzadzacych ktorzy musieli zdawac sobie sprawe z tego, ze jest ktos kto moze zwrocic uwage swiata na ich zachowanie. Polska filia Kosciola Katolickiego stala sie narodowa potega, roztoczyla opieka nad opozycja i w konsekwencji sprawowala olbrzymia role w upadku PRLu i swiatowego systemu (nie nazwe tego socjalizmem, a tym bardziej komunizmem bo po 1923 poza sloganami niczego z tymi nie mial wspolnego). Niestety po upadku PRLu polski Kosciol Katolicki pokazal swe prawdziwe oblicze, co bylo do przewidzenia.
  Nie wiem w czyim interesie bylo utrzymywanie tak bardzo chorego i niesprawnego JPII na pozycji Papieza, ale uwlaczalo to i jego godnosci i godnosci urzedu.
  Byc moze, ze czy to ze wzgledu na uistorie tego urzadu, czy dlatego ze nie byl w stanie, ze wzgledu na niesprawnosc umyslowa podjac decyzji o rezygnacji. Dlatego niezwykle cenie Ratzingera ktory zdajac sobie sprawe z tego, ze nie bedzie w stanie sprawowac urzedu na ktory go wybrano, zrezygnowal z godnoscia.

 • jami100

  Oceniono 21 razy 7

  Jak każdy, kto zbyt długo siedzi na stołku, nabrał przekonania, że jest niezastąpiony (dopóki Bóg go nie odwoła).

 • ar.co

  Oceniono 91 razy 41

  Ple ple ple. Jakby chciał, to by ustąpił - B16 jakoś nie miał z tym problemów. Tyle samo prawdy w tym "chciał", jak i w tym, jak to JP2 "nie chciał" żeby mu stawiali te setki pomników i tablic. Ubezwłasnowolniony biedaczek...

 • supertlumacz

  Oceniono 23 razy -11

  Możliwe.
  Wypełnił przecież 3 najważniejsze zadania swego pontyfikatu
  1. Nawiązanie przez Watykan stosunków dyplomatycznych z Izraelem zleconemu przez Jerzego Klugera
  2. Pogorszenie relacji z Cerkwią Prawosławną przez mianowanie polskich biskupów na terenie byłego ZSRR zlecone mu przez CIA. Dlatego dostawał briefingi CIA
  3. Stworzenie klimatu dla rozwoju pedofil .w KRK. Wcześniej owszem, homoseksualizm był powszechny ze względu na celibat, ale pedofilia była rzadkością, bo nie było tradycji aranżowania małżeństw jak w judaiźmie. Wtem sposób zdjął wieczne odium z żydów.KRK zaczął "dochodzić" rabinów i żydów pod względem udowodnionych przypadków pedofilii. Trudno mi ocenić pod cczyim wpływem. Jerzy Kluger? Zaprzyjaźnieni rabini? Roman Polański?

 • staryman

  Oceniono 125 razy 83

  "Die Welt": Z powodu choroby Jan Paweł II chciał ustąpić z urzędu”

  To akurat żadna sensacja. Pewne „przecieki” na ten temat były już wtedy. Nie pozwoliło mu na to jego otoczenie – ludzie, których kariery były związane z tym pontyfikatem. Bo czyż to nie przyjemniej było takiemu np. Dziwiszowi „robić” za prawą rękę papieża w Watykanie, niż siedzieć na stolcu w Krakowie? Tym bardziej, że JPII był już wtedy w takim stanie, że nie bardzo kojarzył, co się wokół niego dzieje i można było zamiast niego „rządzić” i załatwiać różne swoje interesiki.

 • nuclearsnake

  Oceniono 15 razy -7

  "Ojciec Święty Jan Paweł II rozważał rezygnację z powierzonej mu posługi"

  Choroba przywracała mu zmysły !!!

  "Równocześnie powtarzał, że taka decyzja nie byłaby właściwa, ponieważ przysporzyłaby Kościołowi problemów. Byłaby decyzją przeciw Kościołowi"

  ale ta druga choroba, psychiczna, jak zwykle zdrowe zmysły tępiła !!!

 • kain_brat_abla

  Oceniono 86 razy 28

  Santo Subito Protecto Pedofilo

 • mark6

  Oceniono 44 razy 2

  Ble Ble!
  Tworzenie legendy za wszelką cenę.
  JP II był miernotą co szczególnie widać w porównaniu z Franciszkiem!

 • antobojar

  Oceniono 77 razy 33

  No tak, ale następca mógłby karać i napiętnować wysokodochodowych pedofilii w kieckach, więc dla dobra diabelskiej delegatury Piekła w Watykanie.. został żeby sobie powegetować pod opieką kapciowego..

 • dziadekjam

  Oceniono 115 razy 53

  Polacy mają genetyczną niechęć do dobrowolnego rezygnowania ze stanowisk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX