Kempa: Nie zgadzam się z teorią o wybuchu, ale nie wykluczam zamachu

- Mamy słabe państwo, a Donaldowi Tuskowi nie zależy, żeby wyjaśnić tę sprawę - powiedziała Beata Kempa na antenie radia ZET. Posłanka Solidarnej Polski stwierdziła, że o ile ?co wy wybuchu sprawa staje się w miarę jasna?, to nadal nie wykluczono możliwości zamachu.
- Sprawa kontrolerów lotu powinna zostać dokładnie zbadana, ponieważ wszyscy słyszeliśmy "jesteście na ścieżce, jesteście na kursie" - powiedziała Kempa. - A sprawy miały się zupełnie inaczej - dodała Kempa. Podkreśliła, że "nie zgadza się" z tezami Antoniego Macierewicza o wybuchu w Tu-154. Zaznaczyła jednak, że nie przekonują jej również tłumaczenia Macieja Laska. Nazwała go osobą "wynajętą do tłumaczenia, co autor [raportu komisji Jerzego Millera - red.] miał na myśli".

- Kwestia wybuchu i zamachu to tak różne teorie, że żeby formułować takie tezy, trzeba dobrze znać materiał dowodowy. Nie mamy wraku, nie mamy czarnych skrzynek, sprawa jest wciąż otwarta. Państwo wykazało w całości swoją słabość - powiedziała Beata Kempa. - Ja bym chciała, żeby zajęli się tym profesjonaliści. Solidarna Polska już dawno zgłosiła wniosek, żeby utworzyć niezależną, wolną od polityków komisję. Ważne jest wyciągnięcie wniosków, żeby ta katastrofa i śmierć wspaniałych ludzi przekuła się na wnioski - dodała.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (141)
Kempa: Nie zgadzam się z teorią o wybuchu, ale nie wykluczam zamachu
Zaloguj się
 • lspi

  0

  Nic nie przekona wyznawców "religii smoleńskiej", że nie było wybuchu na pokładzie samolotu prezydenckiego 10 kwietnia 2010 roku. Oni do końca swoich dni będą powtarzać teorie
  Antoniego Macierewicza.

 • pogodny100

  Oceniono 1 raz 1

  Gender wychodzi jej z odb...u

 • wojtusz

  Oceniono 1 raz 1

  Kocham Beatkę K(l)empę. Jest pani sexy girl!

 • doktor104

  Oceniono 5 razy 3

  A ja nie wykluczam ataku jądrowego na samolot "prezydencki" i bardzo się cieszę, że po następnych wyborach nie będziemy musieli oglądać takich idiotek.

 • mevstan

  Oceniono 7 razy 5

  Wypowiedz jednego z dyplomatow na temat Maciarewicza i jego zachowania w dniu katastrofy: "Pamiętam, że po katastrofie ekipa z ambasady, bardzo "szczupła" zresztą - bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po "zamachu", tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej. Korygowaliśmy listy, było rozpoznawanie ciał przez osoby z pionu konsularnego ambasady. Była nas garstka, brakowało rąk do pracy. W międzyczasie do Katynia przyjechała pociągiem cała grupa posłów PiS z Antonim Macierewiczem. Pomimo tego, że wiedzieli już, że do katastrofy doszło, nikt się nie zjawił, żeby nas wspomóc. Posłowie z paszportami dyplomatycznymi byliby nieocenioną pomocą dla nas. Ale jak wieść niesie, pan Macierewicz stwierdził: "Wracajmy jak najszybciej do Warszawy. Nas tu wszystkich pozabijają". Ten stres nie przeszkodził jednak delegacji w zjedzeniu obiadu. Nikt się nie pojawił, żeby zobaczyć miejsce tragedii, gdzie zginął prezydent Polski. Wsiedli w pociąg i wrócili do Warszawy. "

 • m_234

  Oceniono 4 razy 2

  Ja się nie zgadzam z wyborem, powodującym, że są w sejmie pojeby. Nie wykluczam, że do tych pojebów należy poseł Kempa.

 • koniepobetonie

  Oceniono 5 razy 3

  Wybuch w salonce ? Rozrzut części tylko do 50 metrów ? Tylko do 50 m ? A cóż to za wybuch, a cóż to za bomba, chyba w portkach prezydenta ...

 • 64stasiek

  Oceniono 5 razy 3

  a co myśli na temat smoleński stara Zacierkowska? Jeszcze jej opinii bardzo mi brakuje.

 • czatowiec

  Oceniono 3 razy 1

  znowu kopnięta klępa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX