Ks. Boniecki: W Kościele też jest podział. I nie dotyczy prawd wiary. Dotyczy Prawa i Sprawiedliwości

"Mimo wysiłków takich ludzi Kościoła jak kardynał Kazimierz Nycz, który konsekwentnie stara się pozostawać poza sporami i o smoleńskiej katastrofie zawsze mówi w perspektywie religijnej, podział w naszym Kościele istnieje" - pisze w najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ks. Adam Boniecki.
Ksiądz Boniecki we wstępie do najnowszego "Tygodnika Powszechnego" komentuje zaangażowanie polityczne księży. Nawiązuje przy tym do katastrofy smoleńskiej i nadchodzących obchodów jej czwartej rocznicy.

"W katedrze warszawskiej (15 sierpnia 2013 r.) o. Aleksander Jacyniak SJ mówił o tajemniczej 'obfitości zgonów' osób, które związane były z katastrofą smoleńską, i dowodził, że oficjalne wersje ich śmierci nie są wiarygodne. Ten wątek oczywiście podchwyciły 'Nasz Dziennik' i 'Gazeta Polska Codziennie'. Mszą św. rozpoczynano lub kończono manifestacje, takie jak Marsz Smoleński w Częstochowie pod hasłem 'Żądamy prawdy o Smoleńsku'" - wylicza duchowny.

Podział w Kościele? Tak, ale wokół PiS

Zdaniem Bonieckiego duchowni zaczęli angażować się w "wojnę smoleńską", chociaż nie wszyscy. Np. poza sporami o Smoleńsk pozostawał ks. Nycz. Przy tym ks. Boniecki zauważa, że w Kościele jest widoczny podział. Ale... bynajmniej nie dotyczy on doktryny czy kościelnej dyscypliny. "Ten podział jest podziałem politycznym między zwolennikami PiS-u i jego przeciwnikami" - podkreśla Boniecki.

I puentuje, że może jest tylko sporem między słuchaczami Radia Maryja i resztą.

Więcej o:
Komentarze (72)
Ks. Boniecki: W Kościele też jest podział. I nie dotyczy prawd wiary. Dotyczy Prawa i Sprawiedliwości
Zaloguj się
 • zb.bukowski

  0

  I ma rację ksiąd Boniecki. Polsce nie ma koscioła, albo jest bardzo nieliczny. To co nosi tą szlachetną nazwę, a jest reprezentowane przez episkopat jest zwykłą organizacją polityczno-gospodarczą, sposobem na życie i zarabianiem pieniędzy.

 • nedlog123

  Oceniono 2 razy 2

  to pis nawet szeregi mafii podzielił... najbardziej agresywny rak na tkance narodu

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 2 razy 2

  Duszę szatańskiej
  Ma natury,
  Ten, który w całym
  Szuka dziury.

 • ayouseptim

  Oceniono 3 razy 3

  >>> I nie dotyczy prawd wiary.<<<
  Raczej kłamstwa i fałszu religijnego!

 • antekpociecha

  0

  Ha ha ha ha znikły komentarze. Jak za PRL gdy ktoś miał czelność komentować PZPR

 • vibhisana

  Oceniono 5 razy 5

  Nie tylko PiS dotyczy podział w Kościele Księże Boniecki! Masa inteligentnych ludzi z rozpaczą patrzy na teologiczny ruch wstecz polskiej Hierarchii. Z nimi nie ma o czym gadać. Potwierdzają to: Obirek, Bartoś, Hryniewicz, Węcławski, Lemański, Musiał Sp., etc. Remedium? Dużo świeżego powietrza w kościołach :-)

 • antekpociecha

  Oceniono 4 razy 4

  Kościół robi podział u siebie teraz bo w kraju już dokonał tego od dawna
  Zaczęło sie od pana rydzyka, wielu juz nie pamięta że na początku jego biznesu przeciwko temu był zdecydowanie kościół, potem stopniowo podkupywał decydentów. Teraz ma pełna przychylność i władzę nie tylko przecież w kościele.
  Cały ten cyrk związany z katastrofą samolotu od początku jest z pod znaku krzyża i tam rodzą się i rozprzestrzeniają wszelkie teorie.
  A wystarczyło od początku zgodnie z prawem wyłączać pirackie stacje potem rozliczać pana rydzyka od sprowadzania samochodów, zbiórek na stocznie, nielegalny handel (dekodery), wywóz dewiz za granicę, itd

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 5 razy 3

  kolejny kretyn w sukience, utrzymujący sie z okłamywania baranów, uważany za ich pasterza..

 • adam-aga

  Oceniono 6 razy -6

  Trzepnij się dziadku w głowę. Pieprzysz jak lemingi. Co ma Smoleńsk do wiary katolickiej. Podział w kościele jest na tych co nie wierzą i chodzą do kościoła na pokaz i tych co wierzą. A ty już w nic nie wierzysz. tobie wszystko jedno byleby Cię chwalili jakiś Ty mądry. Pycha?Zastanów się gdzie jesteś i czy jeszcze jesteś księdzem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX