Min. Zdrojewski: Wdowie po gen. Błasiku należą się przeprosiny. Dotychczas były dość ciche

Według ministra kultury "polski mundur obdarzony jest nadzwyczajnym szacunkiem", dlatego "przeprosin i wrażliwości związanych z obroną honoru polskiego żołnierza zawsze może być za mało". Dlatego, jak mówił Bogdan Zdrojewski w TOK FM, Ewie Błasik "należą się przeprosiny". Polscy eksperci ostatecznie wykluczyli, by w organizmie gen. Andrzeja Błasika 10 kwietnia 2010 r. znajdował się alkohol. Informacja, że we krwi dowódcy Sił Powietrznych RP wykryto 0,6 promila alkoholu, znalazła się w raporcie rosyjskiego MAK.
Minister kultury krytykuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by przygotować specjalną ustawę dotyczącą wyjaśnienia katastrofy prezydenckiego samolotu, do jakiej doszło 10 kwietnia 2010 r. Bo zdaniem Bogdana Zdrojewskiego to element gry szefa Prawa i Sprawiedliwości. - Mam wrażenie, że prezes przestraszył się zakończenia śledztwa prokuratorskiego i z tego powodu próbuje przedłużyć byt problemu, który wydaje mu się korzystny - ocenił gość "Poranka Radia TOK FM".

Przeprosiny się należą

Minister Zdrojewski zgadza się z politykami Prawa i Sprawiedliwości w innej sprawie. Według szefa resortu kultury wdowie po gen. Andrzeju Błasiku należą się przeprosiny.

- Takie przeprosiny już padały, ale były jakieś takie dosyć ciche - ocenił gość TOK FM. Przypomnijmy: temat przeprosin powrócił po tym, jak polscy eksperci oficjalnie ogłosili, że w organizmie szefa Sił Powietrznych RP nie znaleziono śladów alkoholu.

To obala informację z raportu rosyjskiego MAK, że we krwi gen. Błasika znaleziono 0,6 promila alkoholu.

- Nie ulega wątpliwości, że polski oficer został nie tylko obrażony, ale też poważnie dotknięty. Szczególnie pamięć o nim. Polski mundur obdarzony jest nadzwyczajnym szacunkiem. I zawsze w takich sytuacjach przeprosin i wrażliwości związanych z obroną honoru polskiego żołnierza może być za mało - ocenił minister Bogdan Zdrojewski.

Jak podkreślał, przeprosiny są bardziej potrzebne niż przyjmowanie przez Sejm uchwały w sprawie gen. Andrzeja Błasika. A taki pomysł zgłosili politycy PiS. - Podejmowanie uchwały w odniesieniu do jednej osoby wydaje mi się niewłaściwe.

Prokuratorzy już wiedzą

Według ministra polscy prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej mogliby zamknąć śledztwo. Ale nie mogą tego zrobić, bo "pojawiają się coraz to nowe, najbardziej bzdurne hipotezy". - Te hipotezy pojawiają się jak królik z kapelusza - ocenił Zdrojewski. Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM" większość to "spekulacje niepoparte faktami, bzdury, które są wypowiadane przez polityków".

Więcej o:
Komentarze (38)
Min. Zdrojewski: Wdowie po gen. Błasiku należą się przeprosiny. Dotychczas były dość ciche
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  P. min. Zdrojewski, jesli ten temt wybral pan na promocje swojej osoby do PE, to niech pan wstapi do PIS. p. GEN. obrazil MAK, polski raport niech pan przeczyta!!!!Dobrze by bylo tez gdyby sie pan zapoznal z zaleceniami po KATASTROFIE CASA- i wtedy wyciagnie odpowiednie wnioski.

 • cillian1

  Oceniono 1 raz 1

  pewnie obiecała 600 000 zł z tej kaski co dostała.
  Aby miał na ŚO!

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Zdrojewski - za co?
  1. To nie Polski rząd ani komisja twierdziła że generał był pijany - więc przeprosiny jakby co do Rosji.
  2. W tym locie ŻADEN z pilotów nie miał prawa zasiadać za sterami- doszło tak bo generał dopuszczał się łamania prawa i regulaminu
  3. Wypadek wojskowego samolotu to też zasługa tego Pana - żadnych konsekwencji nie wyciągnął
  4. awans o dwa stopnie generalskie w 2 miesiące? jak to nazwać? Polski generał - honor? w którym miejscu, gdzie ten Pan był na wojnie, kiedy został bohaterem?
  Co to żony - obelżywie non stop zwraca się do rządu a pieniądze wzięła. Czasami lepiej milczeć nad grobami bliskich - to radzę wdowie po generale.

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrojewski razem z Wielowieyska wciskają nam ciemnotę, ze trepy nie pija, he, he, he,
  Nic nie mówią, ze Spieprzaj Dziadu zrobił balangę w noc przed wylotem, biedaczek zaspał i dlatego
  trafił na załamanie się pogody
  Gdyby ten od dawania kasy Watykanowi miał honor to dawno już by palnął sobie w łeb

 • rtaj

  Oceniono 3 razy 3

  A za co i kto ma to zrobić ?? Po katastrofie Casy oglądałem reportaż opisujący to smutne wydarzenie . Pamiętam wypowiedź pewnej kobiety,żony jednej z ofiar tego lotu. I to co mówiła o działaniach względem swej osoby podejmowanych przez d-cę wojsk lotniczych gen.Błasika przypominało mi działania mafijne.Pani Błasik i jej podobne wydarły już wystarczająco dużo od polskiego państwa.Pomijając osobistą tragedię i powinno wystarczyć

 • rtaj

  Oceniono 1 raz 1

  A za co i kto ma to zrobić ?? Po katastrofie Casy oglądałem reportaż opisujący to smutne wydarzenie . Pamiętam wypowiedź pewnej kobiety,żony jednej z ofiar tego lotu. I to co mówiła o działaniach względem swej osoby podejmowanych przez d-cę wojsk lotniczych gen.Błasika przypominało mi działania mafijne.Ta pani i jej podobne wydarły już wystarczająco dużo od polskiego państwa.Pomijając osobistą tragedię

 • szmul.bender

  Oceniono 3 razy 3

  Od kiedy to picie alkoholu odbiera żołnierzowi szacunek ? Z moich obserwacji wymika że jest wręcz odwrotnie.

 • wieslaw47.net

  Oceniono 4 razy 4

  wdowie po błasiku należy się co najwyżej po mordzie za kłamstwa które opowiada.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 5

  Rozumiem, że minister kultury powinien się wyróżniać kulturą, ale proszę nie przesadzać z tym przepraszaniem kogoś, kto oskarża rząd RP o zbrodnię i widzi ich na ławie oskarżonych.
  A trzeba tu wspomnieć, że Generał Błasik był jedynym pasażerem, który musiał sobie zdawać sprawy z wielkiego i bezsensownego ryzyka jakie podjęli na rozkaz prezydenta zastraszeni piloci. Generał Błasik jest też najprawdopodobniej tym, kto powiedział słynne słowo SIADAJCIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX