"Nie uważam, żeby Macierewicz był szalony. Smoleńskiem powinniśmy zajmować się niezależnie od poparcia"

- Poparcie społeczne dla PiS się zwiększało, kiedy PiS podejmowało problemy społeczne, takie jak służba zdrowia, problemy gospodarcze. Myślę, że sprawą smoleńską powinniśmy zajmować się niezależnie od tego, czy to przynosi popularność, czy nie - mówił w "Poranku Radia TOK FM" prof. Zdzisław Krasnodębski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.
- Sprawa smoleńska to sprawa państwowa - podkreślił w rozmowie z Dominiką Wielowieyską prof. Krasnodębski, kandydat PiS w wyborach do PE. - To sprawa nas wszystkich. To sprawa prestiżu Polski, godności Polaków, podmiotowości polskiej - kontynuował.

- Pan naprawdę wierzy, że zespół Macierewicza ze swoimi kabaretowymi ekspertami podnosi godność Polski w badaniu katastrofy smoleńskiej? - dopytywała gościa Wielowieyska. - Była propozycja prof. Kleibera, żeby doszło do konfrontacji ekspertów. Ja nie jestem w stanie oceniać dowodów przedstawionych czy argumentacji inżynierów, specjalistów od lotnictwa - odparł profesor.

Podkreślił, że sam zwiedzał laboratorium prof. Biniendy i "robiło to poważne wrażenie". Ale: - Prof. Binienda może się mylić. Gdyby specjaliści w tych dziedzinach porozmawiali ze sobą, a my - jako Polacy - porozmawialibyśmy o innych aspektach tej katastrofy: o sposobie przygotowania wizyty, o polityce zagranicznej, którą prowadził Donald Tusk przed wyjazdem do Katynia i Smoleńska...

"Nie uważam, żeby Macierewicz był szalony"

- Rozumiem Polaków, którzy mieli zaufanie do pana premiera po 10 kwietnia 2010 r. - kontynuował prof. Krasnodębski. - Wtedy wyszedł premier i powiedział, że to będzie najbardziej przejrzyste śledztwo. Wszyscy pamiętamy wypowiedzi pani Kopacz, pana Millera. Te obietnice nie zostały spełnione. I to jest krytyka, którą każdy racjonalnie myślący człowiek musi przyznać - dodał.

- U umiarkowanych zwolenników PiS jest strach przed odniesieniem się do tych szaleństw Antoniego Macierewicza? - próbowała zapytać Wielowieyska. - Nie uważam, żeby Antoni Macierewicz był szalony. On, mając do dyspozycji takie środki, jakie ma, usiłuje zrobić to, co jest możliwe - podsumował wątek profesor.Więcej o:
Komentarze (20)
"Nie uważam, żeby Macierewicz był szalony. Smoleńskiem powinniśmy zajmować się niezależnie od poparcia"
Zaloguj się
 • jas0000

  Oceniono 1 raz 1

  "To sprawa nas wszystkich. To sprawa prestiżu Polski, godności Polaków, podmiotowości polskiej" Prawda to jest spraw nas wszystkich jeżeli Macierewicz ma nas za idiotów .. Boję się dojścia do władzy PIS-u . Co by było z Polską

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  następny pseudo-profesor z paskudnego pisuaru odezwał się,tfuuuuu!!!

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Czy nie lepiej powiedzieć wprost:
  OBŁĘDOWICZÓW CI U NAS DOSTATEK. MOŻNA Z NICH UTWORZYĆ CAŁĄ ARMIĘ I WYSŁAĆ NA ROSJĘ, ŻEBY SKRÓCIŁA IM CIERPIENIA NA TYM ZIEMSKIM PADOLE.
  Ja to bym nawet dorzucił się do pomnika ku ich pamięci.

 • gucio60

  Oceniono 4 razy 4

  Czy przypadkiem ci profesorowie nie dostawali swoich dyplomów jeszcze za czasów PRL ? A wiadomo, wówczas nie matura lecz chęć szczera .........................
  Zastanawiam się, jak głęboko trzeba mieć zabity klin, żeby wierzyć w zamach. Nie trzeba być ekspertem od katastrof, wystarczy poczytać jakie panowały tam warunki atmosferyczne, żeby wyrobić sobie zdanie co do przyczyn katastrofy. Do tego wystarczy poziom szkoły podstawowj.
  Prawo powinno ochraniać wolność słowa ale surowo karać za świadome wprowadzanie opinni publicznej w błąd. To co robi Macierewicz jest jawną kpiną z wolności słowa.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 5

  Kolejny pisowski profesur...nic nie wie, nic nie rozumie i tylko opowiada coś o "przejrzystym śledztwie". Czego młotek jeszcze nie jest w stanie zrozumieć, co by zrozumiał bez problemu średnio rozgarnięty uczeń gimnazjum ?
  Wysyłajmy takich debili do Parlamentu Europejskiego...inni będą mieli uciechę z polskiej głupoty. pieniactwa i całkowitej wielce patriotycznej niekompetencji.

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 4

  Po tym widać, na co gotowi są ludzie za dobre miejsce na liście do Europarlamentu, np.prof.Krasnodębski przyznaje rację największemu oszołomowi z PIS-u, a jeden z najlepszych bokserów, za pierwszę miejsce na liście gotowy jest na głos odmawiać różaniec w Radiu Maryja.

 • mark6

  Oceniono 4 razy 4

  .." Była propozycja prof. Kleibera, żeby doszło do konfrontacji ekspertów...
  za tą propozycję tzw. profesor Kleiber powinien być wyrzucony na zbity pysk z PANu.
  Co to za "profesor", który nie rozróżnia PiSowskiego DEBILA od specjalisty??
  Co gorsze PROFESOR winien bronić honoru Nauki i nie przyczynić się do rozpowszechniania BREDNI !!!
  Dając taką "propozycję" Kleiber kompletnie się skompromitował!!
  Wstyd dla polskiej NAUKI, że szef PANu nie wie jakie są przyczyny Katastrofy i najwyrazniej wierzy w teorię zamachu!!

 • tadek-1

  Oceniono 1 raz 1

  Dwoch szalencow i "towarzystwo wzalemnej adoracji".

 • jerzysm42

  Oceniono 13 razy 13

  "...To sprawa prestiżu Polski, godności Polaków, podmiotowości polskiej ..."
  Przede wszystkim polskiej głupoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX