Komentarze (93)
"Robią z ateizmu pośmiewisko, a z nas, ateistów, pajaców" - Meller ostro krytykuje Hartmana, Palikota i Ryfińskiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • endrju1521

  Oceniono 51 razy 33

  Jakby nie patrzeć, to ateista ma w Polsce przesrane.

  Nie legitymuje się żadnym specyficznym symbolem

  swego ateizmu, więc nie ma czego wieszać na ścianach.

  Musi pokornie tolerować krzykliwe symbole czyjejś wiary,

  demonstracyjne powywieszane we wszystkich urzędach

  publicznych, które ostentacyjnie ignorują konstytucję,

  która deklaruje bezstronność władz publicznych

  Rzeczypospolitej Polskiej - wszystkich władz - w sprawach

  przekonań religijnych.

 • plorg

  Oceniono 28 razy -14

  "... katolikom nie wolno kpić z naszych zgromadzeń, naszych uczuć i symboli, naszych bohaterów - wyliczał etyk ..."

  A jakież to symbole mają ateiści? "666"? Sierp i młot? Czy może pięcioramienna gwiazda?
  Jacy bohaterowie? Mao, Stalin, Lenin?
  Jakież uczucia? Nienawiści wszystkiego co chrześcijańskie?

 • staryman

  Oceniono 33 razy 11

  „Bycie ateistą nie oznacza, że muszę paradować w biskupiej sutannie po ulicach (Meller)”

  Ateiści bywają różni. A są w Polsce na tyle słabi, że wzajemne napadanie na siebie pod hasłem „kto jest lepszym ateistą” niczemu dobremu chyba nie służy. Czy ktoś każe P. Mellerowi paradować w sutannie?

 • aghrra

  Oceniono 39 razy -15

  Co żyd Hartman oraz jego neobolszewicka partyja mają do zaoferowania wyborcom oprócz antychrześcijańskich ekscesów sodomii narkomanii i powszechnego zbydlęcenia ?

 • ichbines

  Oceniono 110 razy 30

  To nie pierwsza paskudna wypowiedź p. Mellera na mój temat. Akurat tydzień po platformerskim paszkwilu, który opublikował na mój temat tenże Newsweek. Ciekawa zbieżność.
  Od lat propaguję postawę konstytucyjną w kwestiach religii - nawołując do wzajemnego szacunku wierzących i niewierzących, starannego rozdziału sfery państwowej i religijnej, respektowania świeckiego charakteru państwa, zrównania uprawnień związków wyznaniowych z innymi organizacjami krzewiącymi światopoglądy, Krytykuję klerykalizm państwa, jego bezradność wobec kościelnych nadużyć, serwilizm wobec Watykanu. Inscenizacja ścięcia Łyszczyńskiego nie była nienawistnym i prześmiewczym happeningiem, jak próbują to przedstawić nienawistnicy oraz p. Meller, lecz po prostu upamiętnieniem zapomnianego bohatera. Przebierając się za księży-morderców Łyszczyńskiego prostu odgrywaliśmy to, co się naprawdę wydarzyło. Nasza demonstracja bynajmniej nie była agresywnie antyklerykalna - służyła wyrażeniu naszej tożsamości, a także reklamie poważnej konferencji, "Dni ateizmu", która przez kilka dni odbywała się w Warszawie. Ale pan to wszystko wie, panie Meller. Czytał pan z pewnością niektóre moje artykuły i zna pan ich ton. Mimo to pozwolił pan sobie na zestawienie mnie w jednym szeregu z Sakiewiczem i Karnowskimi, jako przedstawiciela medialnej kultury nienawiści. Jest pan podlecem i potwarcą, panie Meller. Razem ze swoją gazetą, która z tygodnika opinii zmieniała się w paszkwilancką szmatę. Jan Hartman

 • dziadekjam

  Oceniono 49 razy 1

  Nie z mojej bajki pan jest, panie Meller, ale faktem jest, że wyczyny wymienionych panów niewiele wspólnego mają z ateizmem, a raczej są prymitywnym, trafiającym do prostaków, wojującym antyklerykalizmem, czy wręcz antykatolicyzmem. No coż, Palikot tak już ma, że wszystkie jego działania nastawione są na ostentację i populizm. Równie błazeński był w roli bigota wydającego z biskupami ultrakatolicki OZON i szczujący na homoseksualistów swoim "zakazem pedałowania". utożsamiającym krzyż z godłem narodowym i typując wartości chrześcijańskie na najznakomitsze, godne wyznawania i upowszechniania. Smutne, że taki zaściankowy, typowo prowincjonalny ( w sensie metodyki, nie pochodzenia) "polityk" ma znaczące poparcie. Podejrzewam, że przy "sprzyjających wiatrach" filozof z Biłgoraja gotów zostać przywódcą islamistów.

 • wodakrolewska

  Oceniono 41 razy -15

  Tow. HArtmanowi pomylił się ateizm z antychrześcijaństwem i dzięki temu będzie miał darmową reklamę u Szechtera.

 • jezierskiadam

  Oceniono 35 razy -5

  Wojnę wypowiedział Rydzyk.

  Ryfiński robi za zagończyka ( czyli prowokatora).
  Hartman to siła uderzeniowa, Jak wojsko wysłane przez Sikorskiego do walki z Imperium Rosyjskim.
  Jak wojna, to WOJNA !!! Nie można dekować się Panie Meller.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX