Namierzyli zaginionego boeinga? Chińczycy odebrali impulsowy sygnał. "Zgodny z sygnałem czarnych skrzynek"

Może zanosić się na przełom w poszukiwaniach zaginionego samolotu linii Malaysia Airlines. Jak informuje CNN - chiński patrolowiec odebrał sygnały, które mogą pochodzić z jego czarnych skrzynek. Australia potwierdza, że sygnały są zgodne z tymi, które nadają czarne skrzynki samolotów.
Jak podają agencje - sygnał o częstotliwości 37,5 khz odebrano w południowej części Oceanu Indyjskiego. Nie wiadomo, jak duże są szanse, że fale są wysyłane właśnie przez czarne skrzynki malezyjskiego boeinga.

Australijskie kierownictwo poszukiwań poinformowało, że sygnał odebrany przez chiński patrolowiec jest zgodny z tym nadawanym przez czarne skrzynki. Na obszarze, z którego odebrano sygnał zauważono także białe obiekty, które mogą być zaginionym boeingiem.

Wczoraj Sky News podało, że poszukiwania zaginionego boeinga weszły w "desperacką" fazę, gdyż za kilka dni czarne skrzynki po prostu przestaną działać i emitować jakiekolwiek sygnały.

Do katastrofy boeinga 777 doszło 8 marca. Wtedy to samolot z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów. Jego zaginięcie jest jedną z największych zagadek lotnictwa. Mimo upływu prawie miesiąca od tego tragicznego zdarzenia nadal nie udało się odnaleźć szczątków maszyny.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS