Serwis wPolityce.pl zbanowany na Facebooku. "Gdyby ktoś z państwa szukał nas - otrzymaliśmy bana. Nie wiemy za co"

Czy tematy poruszane przez związany z braćmi Karnowskimi serwis wPolityce.pl naruszają zasady i regulamin Facebooka? Wszystko na to wskazuje. Jak poinformowali sami wydawcy portalu, ich konta w serwisie Marka Zuckerberga zostały zablokowane.
- Gdyby ktoś z państwa szukał nas na Facebooku - otrzymaliśmy bana - napisali wydawcy wpolityce.pl na Twitterze, gdzie ich konto jeszcze działa. Oprócz fanpage'a portalu zostały zablokowane także prywatne konta ich dziennikarzy.

Co takiego mogło się stać, że zablokowano ich na Facebooku? Najprawdopodobniej na zbanowanych kontach publikowane były treści, które Facebook uznaje za niewłaściwe lub naruszające czyjąś godność. Zazwyczaj taka interwencja następuje po zgłoszeniu zdarzenia przez któregoś z użytkowników, który poczuł się dotknięty daną treścią. Facebook zawsze najpierw jednak wysyła ostrzeżenia do administratorów fanpage'a. Do jego zablokowania zazwyczaj dochodzi, gdy naruszenia regulaminu powtarzają się regularnie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: