Olejnik pozywa tygodnik "w Sieci" za okładkę z generałem Jaruzelskim

Pełnomocnicy prawni Moniki Olejnik poinformowali, że w najbliższych dniach złożą w sądzie pozew przeciw redaktorowi naczelnemu i wydawcy tygodnika "w Sieci" - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Pozew ma dotyczyć grudniowej okładki tygodnika braci Karnowskich z Moniką Olejnik i gen. Jaruzelskim z podpisem "Dzieci esbeków i ludzie PZPR rządzą w mediach".
To już kolejna odsłona sporu między Moniką Olejnik i tygodnikiem braci Karnowskich. W zeszłym tygodniu wydawca tygodnika "w Sieci" otrzymał decyzje sądowe właśnie ws. grudniowego wydania - zakazując rozpowszechniania okładki z fotomontażem zdjęć dziennikarki i gen. Jaruzelskiego. Jednocześnie sąd odrzucił wniosek dziennikarki, by tygodnik "w Sieci" nie mógł pisać o jej poglądach i biografii.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, pełnomocnicy Moniki Olejnik w ciągu kilku dni złożą w sądzie pozew przeciw redaktorowi naczelnemu i wydawcy "w Sieci" dotyczący grudniowej okładki. Nie wiadomo na razie, jakie naruszenia zarzucą tygodnikowi ani jakiej rekompensaty będą się domagać dla swojej klientki.

W tym tygodniu dziennikarka znów znalazła się na okładce tygodnika braci Karnowskich. Tym razem z tytułem: Co chce ukryć Monika Olejnik - dziennikarka zażądała, by sąd zakazał "w Sieci" pisania o jej biografii i poglądach".