Jeden z najlepszych żartów primaaprilisowych wcale nie był żartem. Rzeźby Jana Pawła II zamiast drzew

Rzeczywistość potrafi być bardziej przewrotna niż najbardziej wyszukane żarty. Satyryczny serwis Joemonster.org uznał za jeden z najlepszych dowcipów na 1 kwietnia ten, o wycince drzew w Kraśniku, które to mają być zastąpione rzeźbami papieża. Sęk w tym, że to wcale nie był żart
Sprawę wycinki 231 drzew w kraśnickim parku miejskim, który od ubiegło czwartku nosi imię Jana Pawła II - opisał wczoraj Dziennik Wschodni . Urzędnicy przekonywali, że wycięte lipy powrócą na swoje miejsce, ale już w innej postaci. Zamiast nich park ma bowiem ozdabiać 12 rzeźb przedstawiających papieża Polaka, a to jako aktora, górskiego turystę czy też kajakarza.

- Rzeźby będą miały około 180 cm wysokości, choć jeden z artystów chce stworzyć dwumetrowe dzieło - tłumaczył jeden z organizatorów akcji.

Rzeźby, bez względu na to, czy zostaną ukończone, czy też nie - mają zostać zaprezentowane mieszkańcom Kraśnika 27 kwietnia, a więc w dniu kanonizacji Jana Pawła II. - Drzewa wrócą do parku w postaci rzeźb - uspokajał zaniepokojonych Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Wielu internautów wietrzyło w tej informacji primaaprilisowy żart. Wydawała się ona tak niewiarygodna, że trafiła nawet na listę najlepszych żartów stworzonych przez satyryczny serwis Joemonster.org.

Problem w tym, że jak informuje dziś redakcja "Dziennika Wschodniego" - drzewa naprawdę zostały już wycięte, a kraśnicki magistrat podtrzymuje plany prezentacji rzeźb w dniu kanonizacji papieża Polaka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (332)
Jeden z najlepszych żartów primaaprilisowych wcale nie był żartem. Rzeźby Jana Pawła II zamiast drzew
Zaloguj się
 • Adam Kas

  Oceniono 1 raz 1

  JP II to święty,ale pamiętajmy że nadmiar reklamy jest antyreklama

 • 1942_adam

  Oceniono 3 razy 3

  JP II to święty ale pamietajmy o tym że nadmiar reklamy staje się antyreklama

 • volverener

  Oceniono 4 razy 2

  Wygląda na to, że w Kraśniku pedofile zawładnęły magistratem.

 • glupiadmin

  Oceniono 5 razy 5

  Przy pewnym stopniu skretynienia zatraca się zdolność rozróżniania dobra od zła. Gość (podobno od kultury) jest dumny z tego że wyciął 230 drzew i w to miejsce postawi 6 bałwanów

 • atosatos1

  Oceniono 3 razy 3

  Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku powinien przez mieszkańców Kraśnika zostać pogoniony, gdzie pieprz rośnie. Gdzie rodzą się takie cymbały?

 • bling.bling

  Oceniono 4 razy 4

  Za dwa tygodnie jak psy przyjdą do parku to się je aresztuje za obrazę

 • himils

  Oceniono 5 razy 5

  Czy któryś z was, debile z Kraśnika zadał sobie pytanie co by JP2 na no powiedział?

 • wyffydr

  Oceniono 4 razy 4

  nie pojmuje skad to uwielbienie tego obroncy pedofili w kk (np. marcial maciel byl bezpieczny bo regularnie wysylal miliony do centrali), ktory zdradzil Polske i wspieral obce panstwo - watykan, a cala ,,walka" z komunizmem to pic na wode tylko dlatego ze komunizm jest swiecki i przez to zmniejszaja sie wpywy do budzetu watykanu, a tak mamy piekny konkordat i wuchta kasy plynie dla sukienkowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX