Zaginiony boeing. Odkryto kolejne obiekty na Oceanie Indyjskim

Znalezisko musi zostać potwierdzone przez okręt, co nastąpi prawdopodobnie w sobotę - poinformował australijski urząd ds. bezpieczeństwa na morzu. Lokalizacja obiektów została potwierdzona przez pięć kolejnych ekip poszukiwawczych.
Jako pierwsza znaleziska dokonała załoga samolotu należącego do Royal New Zealand Air Force. Zauważyli oni szereg obiektów w kolorach białym i pomarańczowym, zbliżonym do boi rybackiej. W to miejsce wysłany został samolot australijski, którego ekipa zauważyła "dwa niebiesko-szare prostokątne obiekty". Podobnych obserwacji dokonały załogi trzech innych samolotów.

Wcześniej ogłoszono, że poszukiwania będą odbywały się na obszarze oddalonym o 1100 km na północny-wschód od poprzedniej strefy. Chiński statek patrolujący Haixun 01 znajduje się w obszarze poszukiwań i jutro wypłynie, aby potwierdzić lokalizację obiektów.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Na zdjęciach satelitarnych przekazanych przez koncern Airbus widać 122 obiekty, które mogą się okazać szczątkami zaginionego samolotu.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o: