Palikot wydaje nową książkę. Prowokujący tytuł: "Zdjąć Polskę z krzyża"

Janusz Palikot szykuje kolejną prowokację - pisze ?Rzeczpospolita?. Szef Twojego Ruchu wydaje książkę "Zdjąć Polskę z krzyża". Wątki antyklerykalne mają też pojawić się w kampanii wyborczej ugrupowania.
Rzecznik TR Andrzej Rozenek potwierdza, że ukazanie się książki nt. relacji państwo-Kościół to kwestia najwyżej dwóch tygodni. - Więcej nie powiem, bo jej nie czytałem - zastrzega.

Dopytywany, czy antyklerykalne wątki pojawią się w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (TR startuje w koalicji z Europą Plus), Rozenek odparł, że "aspekt świeckiego państwa" jest dla partii Palikota ważny.

"Przed kanonizacją papieża to kopanie się z koniem"

- Ale będziemy używać wielu argumentów i grać na kilku fortepianach - podkreśla rzecznik TR. Jednak inni politycy TR zdradzają "Rz", że takie tematy będą eksponowane.

Kandydatka Twojego Ruchu broni Palikota: 'Obłuda i hipokryzja mediów oraz konkurencji politycznej...'' [BLOG] >>>

Politolog dr Wojciech Jabłoński ocenia, że wydawanie takiej książki przed kanonizacją Jana Pawła II to kopanie się z koniem. - Palikot nie jest do tego odpowiednią osobą także dlatego, że zdążył już zawieść antyklerykałów, którzy pomogli mu wejść do Sejmu w 2011 r. - wskazuje.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS