Wyborczy atak "S" za 3 mln zł. "Duda chce zapracować na miano nowego pitbulla Kaczyńskiego"

"Solidarność" przygotowała wyborczy atak na PO. Jak informuje "Rzeczpospolita" akcja ma kosztować aż 3 mln zł. - Widać wyraźnie, że "S" znowu sprowadza się do roli zbrojnego ramienia PiS. A przypomnę, że związkowcy nigdy nie wychodzili dobrze na angażowaniu się w bieżące rozgrywki polityczne - oceniał w TOK FM Tomasz Sekielski.
Związek zawodowy "Solidarność" przygotował specjalną akcję na czas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jak informuje "Rzeczpospolita", "S" chce "piętnować tych kandydatów, którzy w ich opinii przyczynili się do pogorszenia sytuacji polskich pracowników". Oczywiście związkowcy skupią się na politykach Platformy Obywatelskiej, którzy startują w eurowyborach. "To będzie bardzo bolesna dla polityków akcja" - stwierdził w rozmowie z "Rz" rzecznik związku Marek Lewandowski. Akcja ma nie przekroczyć 3 mln złotych.

- Widać wyraźnie, że "Solidarność" znowu sprowadza się do roli zbrojnego ramienia Prawa i Sprawiedliwości. A przypomnę, że związkowcy właściwie nigdy po 1989 roku nie wychodzili dobrze na angażowaniu się w bieżące rozgrywki polityczne - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Tomasz Sekielski.

Nowy pitbull?

Dziennikarz zgadza się z oceną Marcina Piaseckiego z "Rz", że akcja związkowców może mieć bezpośredni związek z wewnętrznymi wyborami w "Solidarności" - "Działacze stosują więc taktykę znana od lat: przed wyborami trzeba się pokazać, jak to jesteśmy aktywni i zdeterminowani" - komentuje Piasecki. Mogę dodać, że już dawno przestałem wierzyć, że Piotr Duda nada nowy ton działaniom "S". Pomysł z najnowszą kampanią wygląda tak, jakby przewodniczący "Solidarności" chciał zapracować na miano nowego pitbula Jarosława Kaczyńskiego. A wiadomo, jak skończył poprzedni - mówił Sekielski.

Pitbulem Kaczyńskiego nazywano przez lata Jacka Kurskiego, który specjalizował się w bezpardonowych atakach na przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości. Jednak długo miejsca w PiS nie zagrzał - dziś jest twarzą Solidarnej Polski.

Więcej o:
Komentarze (34)
Wyborczy atak "S" za 3 mln zł. "Duda chce zapracować na miano nowego pitbulla Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • ryllaa

  0

  To od tego są związki zawodowe?
  Cham-Duda i banda zdziczałych solidaruchów to najbardziej zdegenerowana wataha nierobów i darmozjadów!

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  Anna Siek, cyngiel Adasia wie, ze Duda zrobił skutecznie Tuskowi kolo dupy
  i dlatego go opluwa

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=JdRPRvhXSCo
  ;)

 • jaroslavhasek

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Duda, czasami psy są kastrowane.

 • mila2712

  Oceniono 3 razy 1

  Zamiast słów czyny.....pieniądze z akcji przenaczyć na pomoc dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.
  Do dzieła panie Duda.....

 • jogurt.bartex

  Oceniono 3 razy -1

  Duda, to pies Jaruzelskiego, służył mu wiernie ! Teraz jest adoptowanym psem Kaczyńskiego...

 • munkela

  Oceniono 2 razy -2

  Duda WIE I PAMIETA komu zawdziecza kariere, 11 tysiecy zlotych pensji, limuzyne z kierowca do dyspozycji przez 24 godziny na dobe, 2 ( slownie: dwa ) mieszkania sluzbowe jedno w Gdansku a drugie w Warszawie,
  oraz fundusz reprezentacyjny.

  Duda jest tez przewodniczacym rady nadzorczej spolki Dekom. To firma, ktorej wlascicielem jest NSZZ "Solidarnosc". W rozmowie z "Wprost" ( 15.05.2013 ) przyznal , ze pobiera wynagrodzenie z tego tytułu Ile? Tego juz powiedziec nie chcial

  Za zasiadanie w Komisji Trojstronnej, Duda tez pobiera wynagrodzenie. Jakie? Tego tez Duda nie powie.

  Duda wie, ze niczego nie mozna otrzymac za darmo. Wie , ze jest uzi prezesa Kaczynskiego a zwiazek ktorego jest szefem jest filarem EWENTUALNYCH przyszlych rzadow Kaczynskiego.

  Szczesliwie dla Polski sie sklada, ze wie o tym nie tylko Duda ale wiedza o tym rowniez WYBORCY !

  P.S. Jak wiadomo zbliza sie czas wyborow w "Solidarnosci". Duda i jego poplecznicy postanowili ZROBIC SOBIE, przy okazji wyborow do Parlamentu UE, KAMPANIE WYBORCZA ZA PIENIADZE ZWIAZKOWCOW !

  Jedno jest pewne. We wszystkich nadchodzacych wyborach, PiS bedzie wspierany przez dwie PARTIE-CORKI.
  Episkopat Polski i "Solidarnosc".
  Znaczaca role bedzie odgrywac siedziba Komitetu Propagandy na Jasnej Gorze.

 • stanimager

  Oceniono 3 razy 1

  Na chama już ciężko zapracował to teraz jeszcze na pitbulla. Imię pitbullom psuje.

 • pogodny100

  Oceniono 3 razy 1

  duda to straszny prymityw ale wie jak dojic skladkowiczow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX