Kelnerki nie mogą obsługiwać przywódców podczas szczytu w Hadze. Bo ich rozpraszają?

Z personelu obsługującego Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w Hadze wykluczono kobiety - donosi "The Independent". Powód? Mogą rozpraszać delegatów.
"Obsługiwanie światowych przywódców podczas obiadu to poważna sprawa. Okazuje się, że nie ma tu miejsca na 'blondynki' czy kobiety w sukienkach" - pisze "The Independent".

"To psuje wizerunek"

Przywódcy 53 państw świata zjechali do Hagi, gdzie rozmawiają o walce z nuklearnym terroryzmem. Holenderskie media zwróciły jednak uwagę nie na VIP-ów, a... obsługujący ich personel.

Zajmująca się cateringiem podczas szczytu firma postanowiła, że gości na sali plenarnej będą obsługiwać wyłącznie mężczyźni powyżej 25. roku życia. - Jeśli obsługą zajmuje się 20 dżentelmenów i 3 platynowe blondynki, to psuje wizerunek - stwierdził w rozmowie z jedną z holenderskich gazet Hans van der Linde, szef rzeczonego przedsiębiorstwa.

Powściągliwy personel ze ślicznymi kobietami?

- Personel powinien działać z tak dalece posuniętą powściągliwością, jak to tylko możliwe. Nie można tego osiągnąć za pomocą kilku ślicznych, zwracających na siebie uwagę kobiet - dodał van der Linde. Rzecznik szczytu przyznał, że firmy obsługujące zaplecze proszono o maksymalną jednolitość personelu.

Pytany przez "The Independent" ekspert od protokołu stwierdził, że decyzja o niewpuszczaniu żeńskiej obsługi na salę ma zapobiec... "rozpraszaniu uwagi" delegatów. Zwraca też uwagę na obecność gości z konserwatywnych krajów arabskich.

Pięćdziesięciu przywódców, pięć przywódczyń

Skandal? Warto zwrócić uwagę, że i bez kelnerek na sali plenarnej nie przebywa zbyt wiele kobiet. Wśród ponad 50 delegatów, na szczycie obecnych jest pięć liderek: Angela Merkel, kanclerz Niemiec, Helle Thorning-Schmidt, premier Danii, Julie Bishop, szefowa australijskiej dyplomacji, Dalia Grybauskaite, prezydent Litwy i Erna Solberg, premier Norwegii.

Więcej o:
Komentarze (20)
Kelnerki nie mogą obsługiwać przywódców podczas szczytu w Hadze. Bo ich rozpraszają?
Zaloguj się
 • joanelle

  0

  "Zwraca też uwagę na obecność gości z konserwatywnych krajów arabskich" - dobrze, że nie kazali pani Angeli i pozostałym paniom włożyć burek albo przynajmniej hidżabu... a może próbowali? :D

 • ilanek

  Oceniono 7 razy 7

  Seksizm. A kelnerzy nie rozpraszają ?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 6 razy 4

  Powinny obslugiwac wylacznie gendery z suwakami.

 • iremus

  Oceniono 5 razy 3

  Kelnerki nie mogą obsługiwać przywódców podczas szczytu w Hadze. Bo ich rozpraszają?
  ________________________________________________________________
  Odważna ta Angela. Sama przy rozproszonych przywódcach-samcach.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 26 razy 22

  Nie wiem dla kogo to jest bardziej obraźliwe - dla kelnerek potraktowanych jak seksualny przedmiot czy dla przywódców potraktowanych jak nadaktywni seksualnie głupole, którzy nie potrafią skupić się na poważnych sprawach gdy w pobliżu jest ładna kobieta.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 5 razy -1

  Rzeczywiście, te pięć delegatek, dzięki swoim walorom, nie rozprasza delegatów.

 • staryman

  Oceniono 8 razy 6

  „Z personelu obsługującego Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w Hadze wykluczono kobiety. Powód? Mogą rozpraszać delegatów.”

  Chyba za dużo tam gadają o tej broni jądrowej. Może dla odprężenia warto zmienić temat?

 • ga.1.2

  Oceniono 11 razy 7

  Zebranie ogierow ale Angela nie czuje sie zagrozona `?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX