"Do europarlamentu mają wejść ci, u których prezes miał dług wdzięczności". Szacki analizuje listy PiS

"Założyłem się o wynik wyborów z szefem struktur PiS Joachimem Brudzińskim; chwilę później inny polityk PiS przyznał, że on by zakładu nie przyjął. Inny zaś kształt list swojej partii skomentował jednym słowem: 'masakra'" - pisze na Polityka.pl Wojciech Szacki.
Prof. Zdzisław Krasnodębski w Warszawie, europoseł Ryszard Legutko w Krakowie, b. minister spraw zagranicznych Anna Fotyga na Pomorzu - to niektórzy z liderów list PiS w wyborach do PE. - Potrzebujemy w europarlamencie silnej i poważnej drużyny, która będzie reprezentowała Polskę, reprezentowała interesy Polaków i Polek, będzie myślała o polskich przedsiębiorstwach, o polskich rodzinach i rolnikach i o tym wszystkim, co ważne jest dla całej Europy - przekonywała do kandydatów wiceprezes PiS Beata Szydło.

"Przestudiowanie list PO i PiS prowadzi do zdumiewającego wniosku - Tusk chce te wybory wygrać, a Kaczyński je odpuścił" - komentuje na stronie internetowej tygodnika "Polityka" Wojciech Szacki.

"Masakra"

"Listy PiS wyglądają zaś przedziwnie, choć i za nimi stoi pewna logika. Inna jednak niż logika Platformy" - uważa Szacki. A o jaką logikę chodzi?

Oprócz Krasnodębskiego, Legutki i Fotygi liderami list PiS w najbliższych wyborach będą: europoseł Ryszard Czarnecki w Wielkopolsce, europoseł Tomasz Poręba na Podkarpaciu, europoseł Janusz Wojciechowski w Łodzi, w okręgu lubelskim - prof. Waldemar Paruch, b. wiceszef MSZ Karol Karski na Podlasiu, poseł PiS Kosma Złotowski w okręgu kujawsko-pomorskim oraz senator PiS Bolesław Piecha na Śląsku.

Na Mazowszu jedynką został poseł Wojciech Jasiński, poseł Dawid Jackiewicz, szef wrocławskich struktur PiS, otwiera listę dolnośląską; liderem list PiS w okręgu łódzkim jest obecny europoseł Janusz Wojciechowski. W Szczecinie jedynką jest ponownie europoseł Marek Gróbarczyk.

"Listy PiS z wyjątkami - Podkarpacie, Dolny Śląsk, Śląsk - wyglądają na stworzone w jednym celu. Do europarlamentu mają wejść ci, u których prezes miał dług wdzięczności i których lojalności jest pewien. Wynik wyborów schodzi na drugi plan" - komentuje dziennikarz.

Szacki kończy opowieścią, że od jednego z polityków PiS usłyszał komentarz do list w jednym słowie: "masakra".

Cała analiza Szackiego na Polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (20)
"Do europarlamentu mają wejść ci, u których prezes miał dług wdzięczności". Szacki analizuje listy PiS
Zaloguj się
 • dobromirdobry

  0

  Wybory do unijnego parlamentu cieszą się ogromnym zainteresowaniem w internecie. No ale tak na prawdę nie ma co udawać zdziwnienia. Normalny Polak ma szczerze dość już potknięć premiera Tuska i wypatrują kogoś z głową na karku. Zdecydowanie więcej interesujących treści na temat wyborów do parlamentu UE znajdziesz na: parlament-europejski.pl

 • mary.sienka

  0

  Wybory do europejskiego parlamentu cieszą się sporym wzięciem w sieci. Ale przecież to normalne. Ludziska mają szczerze dość już platformerskiego szajsu i potrzebują zmian. Zdecydowanie więcej nowych informacji znajdziesz na: parlament-europejski.pl

 • almagus

  Oceniono 7 razy 3

  Jak stado kur, kogutem komtur.
  Soli darnie Polska, stolica apostolska.

  Na kanapie w dziupli,
  Siedzi partia kurdupli.
  Na środku ważny prezes.
  Jego mamlany interes.
  Wygłosił im kazanie.
  Jak się ciągnie zadanie.
  Ciekawe uczestniczki.
  Zapytują o świczki.
  Czarno ubrane straszydło.
  Tłumaczy co kropidło.
  Sekta patrzy w sklepienie.
  Mięknie mamlania spełnienie.
  Donoszą, co na mieście.
  Kto już siedzi w areszcie.
  Dziupla konkordatowa.
  Bezcłowa, importowa.
  Subwencje bez podatków.
  Bezkarni są za świadków.
  Z kolan mamlanie człecze.
  Nad tobą średniowiecze.

  almagus » Śr paź 26, 2011

  www.tvn24.pl/12690,1722131,,,to--co-zrobili-to-zdrada-kaczynski-musi-ich-politycznie-zabic,wiadomosc.html
  22:37, 25.10.2011 /TVN24
  "To, co zrobili to zdrada. Kaczyński musi ich politycznie zabić"
  "PREZES SAM NADZOROWAŁ LICZENIE GŁOSÓW"

 • rabingoldblatt

  Oceniono 13 razy 1

  Dlaczego Szacki analizuje kandydatów z PiS??

  Bo chciałby analizować tych z PO ale niestety nie zna świata celebrytów:)

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy 2

  U Prezesa liczy się tylko włazidupstwo i lizusostwo. Tym razem musiał być bardzo czujny bo sam mówił jak przed poprzednimi wyborami Ziobro z Kurskim na kolanach za nim łazili i skamleli o glejt do europarlamentu i go wykiwali na cacy.

 • mederith

  Oceniono 13 razy 9

  No prosze , a mowia, ze pan Prezes nie otacza sie "pienknymi" kobietami. Toz to prawie kobieciarz na calego :)
  I jakie dzialaczki...hoho, panie prezesie a juz myslalem, ze pan ten, teges...nie tego, za kobietami...

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 6 razy 0

  I na tym właśnie polega demokracja! O tym, kto będzie posłem decyduje kilku panów (Tusk, Kaczyński, Miller), a nie żadni "wyborcy". Trzeba tym panom pokazać, że są jeszcze inni. Czas na zmianę. Na RADYKALNĄ ZMIANĘ!

 • hare-hare

  Oceniono 6 razy 2

  odnoszę wrażenie że jest już po wyborach,nawet nie wiem kiedy były

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX