Hartman broni Palikota. "Brzydzę się polityką spreparowanych nagrań"

- Brzydzę się polityką spreparowanych nagrań, "wrzutek" i wszelkich tego rodzaju manipulacji. Jej przeciwieństwem jest polityka transparencji - taka właśnie, jaką uprawia Twój Ruch - napisał Jan Hartman. Przewodniczący Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu broni Janusza Palikota, który skrytykował swoich posłów za niewykorzystanie "szansy", jaką dawał protest rodziców niepełnosprawnych dzieci.
Wczoraj serwis 300polityka.pl opublikował nagranie z posiedzenia klubu parlamentarnego Twojego Ruchu. Janusz Palikot skrytykował swoich posłów za to, że nie wykorzystali "szans", jakie dawał wczorajszy protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. - Najpierw trzeba zbudować zaufanie z takimi ludźmi, udzielić im realnej pomocy, a potem być ich negocjatorem. Jak się okazuje, to była nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce - mówił Palikot. Czytaj więcej>>Słowa Palikota wywołały oburzenie. - Dla mnie to jest makabra. Jeśli się walczy w ten sposób, to jest świństwo - mówiła w TVN24 Henryka Krzywonos, która sama startuje do europarlamentu. W obronę Palikota wziął filozof i publicysta Jan Harman, który wydał oświadczenie w tej sprawie.

"Udziela realnej pomocy ludziom"

"W trakcie dyskusji nad uchwałą przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot wygłosił krytyczną opinię o działaniach kilkorga naszych polityków, wskazując, że kariera polityka polega na tym, że - cytuję - "udziela realnej pomocy ludziom", by dzięki temu zbudować kapitał polityczny. Prowadząc posiedzenie i słuchając tej wypowiedzi, ani przez chwilę nie odniosłem wrażenia, że jest to wypowiedź cyniczna" - napisał Harman.

Zdaniem Hartmana cynizm to "udawanie przez krytyków, że politycy nie powinni myśleć o karierze i wykorzystywaniu po temu okazji. Jako etyk i jako polityk potwierdzam myśl Janusza Palikota: kariera polityka powinna być budowana na zdobywaniu zaufania i udzielaniu realnej pomocy ludziom" - podkreśla.

"Nie wiem, kto powadzi tę intrygę"

Jego zdaniem doszło do "manipulacji nagraniem". "Kancelaria Sejmu nagrała to na naszą prośbę, i proszę wszystkie zainteresowane osoby, a zwłaszcza dziennikarzy, aby zapoznały się z całością przebiegu posiedzenia, które notabene było otwarte dla mediów. Brzydzę się polityką spreparowanych nagrań, "wrzutek" i wszelkich tego rodzaju manipulacji. Jej przeciwieństwem jest polityka transparencji - taka właśnie, jaką uprawia Twój Ruch" - napisał.

I podkreśla: "Problem osób niepełnosprawnych i opieki nad nimi nabrzmiewa od lat i pomimo zapewnień rządu, nie został rozwiązany. Dziś wykorzystano wyrwaną z kontekstu i kłamliwie zinterpretowaną wypowiedź Janusza Palikota nie po to, by pomóc dotkniętym przez los osobom, lecz po to, by odwrócić uwagę opinii publicznej od istoty rzeczy. I to jest właśnie cyniczne. To jest właśnie wykorzystywanie cudzego cierpienia do zdobywania przewagi politycznej. Nie wiem, kto powadzi tę intrygę. Ktokolwiek to jest - niechaj się wstydzi" - kwituje.

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci trwa od środy. Premier spotkał się z protestującymi dwa razy - w sobotę i w piątek. Na sobotnim spotkaniu zapowiedział, że w ciągu kilkudziesięciu godzin ma powstać projekt ustawy, która podwyższy świadczenie pielęgnacyjne, a we wtorek ma zapaść decyzja o przesunięciu na ten cel środków w budżecie państwa z planu na budowę i remonty dróg lokalnych. Po sobotnim spotkaniu część rodziców zdecydowała się na zakończenie protestu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (136)
Hartman broni Palikota. "Brzydzę się polityką spreparowanych nagrań"
Zaloguj się
 • olalk

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Janie, sprzedał się pan za kilka miedziaków. Palikotowi zawsze będzie wyłazić słoma z butów. Prawdziwy inteligent pewnych rzeczy nie robi i nie mówi. Nie bajajcie mi o jego (Palikota) nadzwyczajnej inteligencji. Pan w tym ruchu jest kwiatkiem do korzucha, chociaż zbłaźnił się pan tym idiotycznym przedstawieniem na Placu Zamkowym. Szkoda.

 • normalny1944

  0

  Ze względu na chęć tepienia tej zarazy watykanskiej popieram tą partię, ale to co powiedział na tym posiedzeniu nie podobało mi się. Chociaż inne partie robią to samo, ale nie dają się chwycić takie już są te partie, które podobno walczą o Polskę, którą doprowadzili sami do ruiny, a teraz doja zklechami jej resztki, przewodzi w tym prawica same slogany, które kupuje około 3o% %tego ciemnego ludu jak wyraził pewien europoseł.

 • leon9910

  Oceniono 4 razy 0

  hartmanek a nie brzydziłeś się spreparowanymi dowodami przez twoich krewnych z NKWD,SS,UB,SB,STASI ,którzy mordowali Polskich patriotów.Niech żydek hartman i jemu POdobni zwurodnialcy się nie ośmieszają.!!!!!!!!!!!!!!

 • cillian1

  Oceniono 2 razy 0

  najśmieszniejsze jest to, że po zdjęciu kasy z remontu dróg, przybędzie jeszcze więcej kalek.
  A może i trupów!

  No ale jak wiemy, trup tylko w Sejmie, kosztuje 3 mln złotych!

 • jkredman

  Oceniono 6 razy 0

  odezwał się Haman i poucza

 • pawelly

  Oceniono 5 razy -1

  walikoty już pokazały jaką pomoc oferowałyby niepełnosprawnym....talony na dziwki!!!

  www.youtube.com/watch?v=OAeHtzIEpCo
  udostępniać a w lewaczki minusować!

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 3 razy 1

  1. Jeżeli ktoś wczoraj jeszcze sądził, że w całym tym proteście chodzi o załatwienie jakiego społecznego dobra to dziś uzyskał pewność że realizuje się tu pod niezmiernie dogodnym pretekstem bardzo wredne interesy. Wykorzystując perfidnie łatwo chwytającą za serce zbitkę ,,dziecko'' i ,,niepełnosprawność;; załatwiasię jakieś nader nieklarowne interesy. Dobitnym tego dowodem tego dowodem jest reakcja na wyrwaną z kontekstu czy nie sprawa drugorzędna - wypowiedź Palikota nie zawierającą nic, z puktu widzenia reguł socjotechniki,bulwersującego. Na zasadzie ,,uderz w stół, nożyce się odezwą'' zgraja tartuffów podniosła faryzejski lament. Pan Mularczyk et consortes oczywiście nie piekli własnej pieczeni na tym kopcącym ogniu, imprzecież chodziło wyłącznie o nieszczęśliwych dzieci i ich rodziców dobro. rudno o większe zakłamanie.
  2. Ludzi dotkniętych okrótnie przez los nie brakuje. Nie sposób nie docenić trudności z jakimi borykają się rodzice niepełnosprawnych dzieci. Ale czy los ludzi opiekujących się osobami dotkniętymi chorobą Altzheimera, stwardnienie rozsiane, zaburzeniami metabolicznymi prowadzącymi do fizycznej degradacji jest mniej godny współczucie, czy przyjście im z pomocą to sprawa mniejszej wagi? Niechrze na to odpowiedzą panowie Duda, mularczyk i ich komiltoni.
  3. Nie żałuję premiera Tuska: ochoczo popierał kijowski Majdan więc w nagrodę sejmowy mu wyrósł.

 • gruszkasia

  Oceniono 4 razy 2

  Nic lepszego na Palikota nie znaleźli? Słabiuuutko.

 • red-akcja

  Oceniono 5 razy -1

  Tofaszysz Hartman chce uwolnić Polskę od religii.
  Nie informuje przy tym wpatrzonych w niego ćwierćgłówków, że sam jest głęboko religijny.
  Katolicyzm zwalcza, a koszerną religię wyznaje. Hartman i Pierdzący z Biłgoraja rozsadzają Polskę od środka. Kiedy przyjdzie armia czerwona, będzie jej łatwiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX